НАЈНОВО

(ВИДЕО+ФОТО) Погледнете како изгледа капутот за кој Меланија Трамп дала 10.000 евра

Меланија Трамп го придружувала својот сопруг при службеното запалување на божичните сијалички на елката во непосредна близина на Белата куќа, а сите очи биле вперени во неа, поточно во тоа што го облекла. Првата дама на Америка против ладното се борела со топол капут со потпис на Шанел, од годинешната …

Повеќе »

(ВИДЕО) Американски комичар Конан О’Браен го исмеа самоубиството на Слободан Праљак

Американскиот комичар Конан О’Брајан го искористи самоубиството на Слободан Праљак како тема за неговото шоу. „Поранешниот хрватски генерал, лош лик кој е осуден за воени злосторства, испи отров за време на судењето во Хаг. Тој избра да се самоубие, отколку да одлежи затворска казна. Тоа беше негов начин да се …

Повеќе »

(ФОТО) Меган Маркле ја изврши првата службена должност: Граѓаните на Нотингем воодушевени од идната војвотка

Британскиот принц Хари и неговата вереница Меган Маркл ги воодушевија жителите на градот Нотингем, кои покрај студеното време му посакаа добредојде на парот и го поздравија нивното прво службено појавување во јавноста. Парот слетал во Нотингем поради хуманитарен саем кој се одржува во овој град по повод одбележувањето на светскиот …

Повеќе »

Оливер Митковски: „Не бараме амнестија за колегата Владо Јовановски“

„Не бараме амнестија за Владо Јовановски, туку бараме од судот да ја врати претходната одлука за домашен наместо затворски притвор“ напишаОливер Митковски, кој беше дел од актерите кои вчера пред полна сала ја откажаа претставата „Ничија земја“ во Македонскиот народен театар“, на неговиот профил на Фејсбук. „Верувам дека на повеќето …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Селена со солзи ја примила наградата на Билборд за „Жена на годината“

„Се чувствувам неверојатно среќна. Искрено, не можам да бидам поблагодарна за позицијата што ми е дадена во мојата кариера… Посебно оваа година, сакам да се заблагодарам на мојот неверојатен тим и на моето семејство, затоа што беа со мене во навистина тешки времиња. Имав многу работи да завршам годинава“ За …

Повеќе »

Пред полна сала актерите на МНТ вечерва ја одложија претставата Ничија земја во знак на протест за притворот на Владо Јовановски

Пред полна сала актерите на МНТ вечерва ја одложија претставата Ничија земја. Целиот актерски тим излезе пред присутните во МНТ и извинувајќи и се на публиката соопшти дека во знак на протест за притворот на нивниот колега, претставата нема да се одигра, пишува Курир. По ова публиката беше замолена да …

Повеќе »

(ФОТО) Прв пат во јавност: Една од најубавите жени го покажала новиот дечко

Откако со месеци се обидувале да ја скријат својата романса, глумците Скарлет Јохансон и Колин Јост прв пат се појавил во јавност. Скарлет Јохансон (33) и Колин Јост се појавиле на еден настан оргнизиран во Американскиот музеј на природна историја во Њујорк. Иако по црвениот тепих не прошетале рака под …

Повеќе »

(ФОТО) Не очекувала вакви реакции: Поради овие фотки од плажа пејачката ја исмејале

Пејачката Лејди Гага повторно успеала да предизвика бурни реакции во јавноста. Овојпат станува збор за необичниот моден стил кој во најмала рака е – впечатлив. Американската ѕвезда Лејди Гага останува верна на својот ексцентричен моден стил кој овојпат го покажала на плажа во Мајами. Таа искористила сончев ден за излежување …

Повеќе »

Потомка на крал:Свршеницата на принцот Хари е сепак со благородничко потекло!

Еден истражувач на бостонскиото историско генеолошко друштво на Нова Англија рекол дека свршеницата на британскиот принц Хари, глумицата Меган Маркли е сепак директен потомок на англискиот крал Едварт Трети и дека таа и Хари се роднини по 17. колено. Едвард Трети со Англија владеел од 1327. до 1377. година. Кралските …

Повеќе »