СПОРТ

(ФОТО) АО повторно прават „местен“ распоред: Ѓоковиќ со Шварцман по најтопло, Федерер со „спореден“ тенисер во вечерен термин!

Историјата се повторува… Организаторите на Австралија Опен повторно го фаворизираат Федерер кој, како и минатата година, игра само во вечерни термини… Бранителот на титулата на Австралија Опен, Новак Ѓоковиќ мечот од осминафиналето ќе го одигра во недела во дневен термин по австралиско време. Организаторите одлучиле вториот играч на светот и …

Повеќе »

НЕ ГИ ОСТАВААТ НА МИР – МИХАЕЛ ШУМАХЕР ТАЈНО СНИМЕН ВО СВОЈОТ ДОМ ДОДЕКА ЛЕЖИ ВО КРЕВЕТ: Фотографиите „на црно“ достигнале цена од 1,2 милиони евра!

Поминаа повеќе од шест години од тешката повреда на Михаел Шумахер, а јавноста никогаш немала можност да види некаква фотографија или видео од неговото закрепнување. Семејството на Шумахер се определило за целосна приватност и во секое време крие детали за неговото здравје од јавноста. Сепак, англискиот таблоид Мирор пишува дека …

Повеќе »

АО: Крај за Серена, Возниацки, Киз…

Серена Вилијамс е елиминирана во третото коло на Австралија Опен, во три сета од Кјанг Ванг. Кинеската славеше во три сета со резултат 6:4, 6:7, 7:5, иако мечот можеше да го заврши и во вториот сет. We don't doubt it, @serenawilliams 💯#AO2020 | #AusOpen pic.twitter.com/VpWkDwR6DP — #AusOpen (@AustralianOpen) January 24, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЃОКОВИЌ ЕКСПРЕС: Новак „го прегази“ Нишиока за само 85. минути!

Вториот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, лесно се пласира во 4. коло на Австралија Опен. Ѓоковиќ на „Род Лејвер“ арената во Мелбурн го совлада Јапонецот, Јошикита Нишиока, со 3:0, по сетови 6:3, 6:2, 66:2, за само 85. минутиза само 85. минути. Противник на Ѓоковиќ во наредното коло ќе му биде …

Повеќе »

„Сакате повторно Хабиб против Конор? Дајте 100. милиони!“

Абдулманап Нурмагедов, татко и тренер на рускиот УФЦ борец Хабиб, истакнал дека реваншот против Конор Мекгрегор доаѓа во предвид само доколку на неговиот тим му бидат исплатени 100. милиони долари. Хабиб го совладал Конор во 2018. година во најгледаниот ММА настан во историјата и веќе денови после таа борба почнале …

Повеќе »

Реал не го пушта Бензема. Во кралскиот клуб до 2022. година

Карим Бензема брилјира оваа сезона во белиот дрес на кралскиот клуб и раководството одлучило да го продолжи договорот со одличниот Французин. Стрелецот на 16. голови во сите натпреварувања ќе добие и осетно зголемување на платата што му е награда за одличните партии во периодот откако си замина Кристиано Роналдо. Во …

Повеќе »

(ФОТО) Сите се чуделе што е црната точка во увото на Новак: Конечно откриено за што служи!

Сите зборуваат за последната победа на Новак Ѓоковиќ,на Австралија Опен, кога речиси без една капка пот го победи Јапонецот Татсума Ито во второто коло од Австралијан опен (6:1, 6:4, 6:2), обезбедувајќи мегдан со уште еден тенисер од земјата на изгрејсонцето, Јошихито Нишиокa, во следната рунда. И додека сите во светот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СТОЕЈЌИ ИЗДРЖАЛА УДАР НА РАФА – НЕ ПУШТИЛА НИТУ СОЛЗА: Надал удрил собирачка на топки па и се извинил со бакнеж!

Рафаел Надал го победи многу убедливо Аргентинецот, Делбонис со 3:0 во сетови поле два и пол часа игра, но натпреварот го одбележа друга ситуација…кога првиот тенисер на светот ненамерно удри девојче, собирачка на топки. Тој удар не бил убав,напротив, Рафа се обидел со бекхенд да го врати сервисот на Аргентинецот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шоу на Ник Кирјос – го имитирал извлекувањето „на гаќите“ на Надал и местењето на фризурата!

Незадоволен од казната на судијата, австралискиот тенисер Ник Кирјос го имитираше Рафаел Надал, првиот играч на светот. Ник Кирјос заработи казна за одложувањето што сметаше дека е премногу сурово за време на натпреварот со Жил Симон и одбра необичен метод на протест. Што всушност направи Кирјос? Тој му одговорил на …

Повеќе »