диети

(РЕЦЕПТ) ЧАЈ ОД ЦИМЕТ ГО ЗАБРЗУВА МЕТАБОЛИЗМОТ И КАКО ОД ШЕГА ГИ ТОПИ КИЛОГРАМИТЕ: Но, само ако се подготвува на овој начин!

Задолжително запишете го овој рецепт Без соодветна исхрана и вежбање, губењето тежина е невозможно, но овој чај може значително да придонесе за ослободување на телото од вишокот тежина. Покрај топењето на масните наслаги, циметот го забрзува и метаболизмот. Најдоброто нешто во врска со овој чај е тоа што е целосно …

Повеќе »

ГМ диета: За седум дена – седум килограми помалку, и не, тоа не е мит, оваа диета навистина прави ЧУДА!

Според легендата, ГМ диетата (Генерал моторс) е осмислена за вработените во „Генерал моторс“ да се ослободат од вишокот килограми. Можеби таа приказна не е вистина, но тоа и’ не не интересира. Она што не интересира е како функционира оваа брза диета и кое е нејзиното мени. ГМ диетата има за …

Повеќе »

(Рецепт) ДОМАШЕН НАПИТОК ЗА СЛАБЕЕЊЕ – ГОТОВ ЗА ПЕТ МИНУТИ: Го топи салото и го забрзува метаболизмот, А ТРИКОТ Е ВО ЕДНА СОСТОЈКА!

Овој домашен пијалок ќе се ослободи од вишокот килограми многу брзо и без напор. Лесно се подготвува, има пријатен вкус и брзо ќе стане дел од вашата утринска рутина. Се покажа дека оцетната киселина има позитивен ефект врз нивото на ензими кои ја зголемуваат способноста на телото да согорува маснотии, …

Повеќе »

(Рецепт) ВИТКА ЛИНИЈА – Најефтин и најефикасен напиток за СЛАБЕЕЊЕ кој се прави од само ЕДНА СОСТОЈКА!

Доведете ја линијата до совршенство. Овој пијалок ефикасно топи килограми, а за неговата подготовка ќе ви треба само еден зеленчук, а тоа е зелката. Конзумирањето на овој зеленчук, без разлика дали е сирово, кисело или расол, има многу позитивни ефекти врз нашето тело. Зелката содржи бројни придобивки, како што се …

Повеќе »

Новата студија за вишокот килограми ги менува досегашните мислења

Ако вината за прекумерна тежина ја префрлите на побавен метаболизам поради стареење, грешите. Резултатите од новата меѓународна студија се косат со популарното верување дека метаболизмот стабилно опаѓа со возраста. До 60-годишна возраст, вашиот метаболизам е ист како кога имавте 20. години. Меѓународен тим експерти анализирал бројни параметри на 6.400 луѓе, …

Повеќе »

Најлошите работи кои ги конзумирате НАУТРО се КАФЕ и ЈОГУРТ: Променете ги овие навики и ќе го истопите САЛОТО од стомакот!

Ако вашата цел е губење на тежината, веднаш ослободете се од овие навики за појадок! Појадокот ни дава енергија и сила за цел ден, го покренува нашиот систем, варење, па дури и имунитет, но ако јадеме погрешна храна, ќе направиме штета. Има храна која нутриционистите никогаш не ја јадат за …

Повеќе »

(ФОТО) „Имам 50. години а никој не верува дека сум полнолетен!“

Тристан Ли од Велика Британија никогаш не отишол под нож, но како да го запрел стареењето. На 50. години Изгледа како момче во своите дваесетти години, а неодамна открил во што е тајната. Тристан има 50. години, но нему сепак му бараат лична карта кога оди во паб за да …

Повеќе »

Напиток за слабеење по рецепт на Др. Оз: Супер забрзување на метаболизмот!

Доктор Оз неброено пати ја пофали моќта и корисните ефекти на зелениот чај, особено за чистење на телото и одржување на виталноста. Затоа, не е изненадувачки што зелениот чај е основата на магичниот пијалок за слабеење, осмислен од овој популарен лекар. Портокал и нане во зелен чај е рецепт за …

Повеќе »

(Рецепт) Ненадминливо средство за СЛАБЕЕЊЕ – чај од коприва! Еве како правилно се подготвува!

Ако не ги гледате ефектите од користењето додатоци во исхраната, пробајте со коприва … Копривата содржи голема количина на железо, а покрај тоа богата е и со витамини Ц, К, минералите магнезиум, калциум и фосфор. Покрај тоа, содржи хлорофил, танини, слуз, каротеноиди. Копривата е потенцијално добар избор за сите оние …

Повеќе »