домашни звезди

(ФОТО) ЛЕГЕНДАТА НА МАКЕДОНСКОТО ГЛУМИШТЕ МИЛИЦА СТОЈАНОВА ДАВА ПРИМЕР: „Се вакцинирав против корона за да се радувам во заедница а не да самувам!“

Милица Стојанова, една од легендите на македонското глумиште, актерка која зад себе има неброени улоги но и награди реши со својот пример да ги поттикне и другите да се вакцинираат против свирепиот вирус Ковид 19. „Поминав една војна, онаа Втората светска… Го искусив татнежот и плачот на земјотресот… Видов разни …

Повеќе »

(ВИДЕО) Андреа со освежувачки флерт во новиот сингл „Talk to Me“

По изминатата година полна со предизвици, Андреа влегува во 2021 со една весела перспектива и на 2 април го издава новиот сингл „Talk to Me“. Овој сингл е забавна, безгрижна трака која зборува за уметноста на флертот. „Навистина сакав да направам песна која ќе го одвлече вниманието и ќе им …

Повеќе »

(ФОТО) Македонското девојче Елена Ристеска со „директен одговор“ на провокација од еден БУГАРСКИ ФАН!

Годините минуваат а една од нашите најубави пејачки, Елена Ристеска, потврдува дека тие и донесуваат „убавина плус“. Таа деновиве на својот Фејсбук профил објавила нова прекрасна фотографија . Следувале низа коментари од нејзините фанови кои не штеделе комплименти за Елена. Но, меѓу овие коментари се најде и коментарот на еден …

Повеќе »

(ФОТО) НЕПРОВЕРЕНИ ОБВИНУВАЊА – Игор Џамбазов демантира дека е вмешан во криминал на ЕСБ: „Со медиумите одиме на суд, таман да го вратам кредитот!“

Деновиве, по интернет одредени медиуми пишувале дека Игор Џамбазов бил вклучен во криминалот на Еуростандард банка… Актерот на својот профил на Фејсбук одговори на обвинувањата дека бил дел од грабежот на Еуростандард банка, и се’ демантираше и им порача на медиумите дека ќе се видат на суд. Еве што напиша …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЉУБОВ ЗА КОЈА СОНУВАЛА ЦЕЛА ЈУГОСЛАВИЈА: Вака 50. години се сакале Зафир Хаџиманов и Сенка Велетанлиќ иако неговите му имале „договорено брак“!

Зафир и Сенка со својата љубов секогаш привлекувале внимание. Создаваа и настапуваа заедно. Според неговите зборови, тие се вљубиле во Грузија, во Тбилиси Филмскиот актер, пејач и композитор Зафир Хаџиманов почина како резултат на вирусот корона на 77-годишна возраст. Ќе остане запаметен како еден од најважните уметници на поранешна Југославија, …

Повеќе »

Починал Зафир Хаџиманов: Познатиот пејач и глумец ја загубил битката со корона вирусот

Зафир Хаџиманов (77), филмски актер, пејач и композитор, починал од вирусот корона. Како што неофицијално дознава ат бекградските медиуми, Зафир имал здравствени проблеми, поради што ги посетувал лекарите. Веројатно на тој начин го добил вирусот. Неговиот син Васил Хаџиманов е исто така позитивен на ковид, но тој нема никакви симптоми …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕМА КРАЈ НА ПРОВОКАЦИИТЕ НА ВАСИЛ ГАРВАНЛИЕВ: Лета орли, носи алки во боите на Бугарија…

Не се смируваат тензиите околу провокациите – или ако повеќе сакате гафовите на македонскиот претставник за Песна на Евровизија…Толку многу се што и МРТ треба под итно да реши дали ќе продолжи со Васил Гарванлиев на Песна на Евровизија во Ротердам или ќе најдат некое друго решение… По признанието дека …

Повеќе »

ДОСЕГА НЕВИДЕНА ФОТОГРАФИЈА – Прекрасни спомени: Тоше Проески на грб ја носи Андријана, Каролина распеана до нив…

Спомени, бескрајни спомени… Добрите спомени немаат крај…Но добро е што добар дел од нив се забележани како овој од Сиднеј кога Тоше на грб ја носи Андријана…Секој кој добро ги познава знае колку беа блиски, најмногу со песната – не беше чудо ако ги видевте како одеднаш ќе застанат и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Васил Гарванлиев: „Бугарскиот пасош го имам 20. години – така реши фамилијата барајќи безбедност и иднина за нас! – Пред вас стојам без глума, со моето срце во ваши раце“

Васил Гарванлиев кој ќе не претставува на „Песна на Евровизија“ во Ротердам, Холандија наиде на многу проблеми по објавувањето на видеото каде многумина видоа бугарско знаме. По реакциите на јавноста видеото беше повторно монтирано, но евровизиските фанови масовно го шират при својата рецензија за пријавените песни, за што пишувавме вчера, …

Повеќе »