домашни звезди

(ВИДЕО) Игор Џамбазов со музички поздрав до Борисов и Каракачанов: Нова верзија на познатата „Бела, чао“!

Игор Џамбазов кој и е добро познат на македонската јавност според бројните активности, редовно ги следи и настаните, па после „ветото“ од Бугарија со песна ги поздрави бугарскиот премиер – Борис Борисов и неговиот министер за одбрана Красимир Каракачанов. За музичкиот поздрав ја избра песната „Бела чао“, но, секако, со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Искрено со Талат од „Преспав“: „Додека работев во слаткарница научив да се смеам и кога не ми е денот“

Рецепционерот Талат од Тетово во хит серијата „Преспав“ успеа за кратко време да ѝ стане миленик на публиката. Зад неговиот лик се крие актерот Дритон Вејсели, кој ни открива дека за време на снимањето на серијата се чувствува како да е на терапија за смирување во ова лудо време на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ѓоко Ѓорчев наскоро со видео за „Phantom Of The Opera“

Водата мирува Ѓоко Ѓорчев не мирува… А, најновото од него е најавата за видео за темата „Phantom Of The Opera“, од познатиот мјузикл, која во дует ја изведе со оперската певица Кристина Палија. На видеото кое е поставено на Јутјуб, само со вокали, коментарите се повеќе од воодушевувачки, а ние …

Повеќе »

Коронавирусот донесе трагедија во домот на Виолета Томовска: Почина Зоран Росоманов, сопругот на ќерката за која е напишана „македонско девојче!“

Зоран Росоманов, зет за ќерка на фолк дивата Виолета Томовска ја изгуби битката со корона вирусот. Негови пријатели ја споделија веста за прераното заминување и со емотивни пораки се простуваат од него на социјалните мрежи. Тој беше сопруг на Невенка, ќерката на Томовска, позната во јавноста како девојчето за кое …

Повеќе »

Избрани најуспешните мажи за 2020 година кај нас: Горан Пандев е Маж на годината за 2020 година

Горан Пандев е официјално Маж на годината за 2020 година во избор на овогодинешното издание на официјалниот избор на Мажи на годината кај нас. Овогодинешното издание на Мажи на годината оваа година, поради предизвиците со корона вирусот и пандемијата која го зафати целиот свет, се одржа во едно комплетно различно …

Повеќе »

(ФОТО) ПОТЕГ ЗА РЕСПЕКТ – Владимир Блажев понуди своја помош каде МЗ има дефицит од луѓе: „Заедно секогаш сме појаки!“

Владимир Блажев (ДНК)  на својот профил на Фејсбук несебично се понуди да помогне во состојбата со корона вирусот кај нас, секако каде има потреба и нагласи дека не му треба хонорар туку дека ќе работи како волонтер…Потег за респект! „Со оглед на ситуацијата во која се наоѓаме, тешката и макотрпна …

Повеќе »

(ВИДЕО) Музичките ѕвезди порачуваат-„НосамМаска за повторно да свириме пред многу публика, НосамМаска за себе и за оние што ги сакаме!“

Музички уметници, македонски естрадни, ја поддржуваат кампањата НосамМаска. Влатко Стефановски, Никола Перевски, Каролина Гочева, Тамара Тодевска и Ружица Милошеска Брчиоска преку видео порака порачуваат дека носењето маска значи наскоро отварање на концертни сали, дружење со фановите, но и лична грижа, и одговорност за здравјето на другите. Секој еден од нас …

Повеќе »

(ВИДЕО) Перо Антиќ прв пат проговори за разводот но и новата љубов!

Кошаркарскиот ас Перо Антиќ првпат прозборе за разводот и за новата љубов. Вели имам нова љубов и среќен сум.  „Кога почнав да играм кошарка, Марин Докузовски ме избрка од првиот тренинг затоа што сум доцнел. Тогаш по 80 деца како лубеници нè избираа кој го бидува а кој не. Еден …

Повеќе »

Изборот на Мажи на годината на МРТ 1: Нов концепт и комплетно уживање за целата јавност

Во година полна со предизвици, борбата за нормално функционирање на работите е најважна. Затоа и оваа година ќе ги славиме успесите на најуспешните мажи во нашата држава, успеси кои ќе бидат мотив за секој од нас. Овогодинешниот избор на Мажи на годината за 2020 година во организација на Џентлмен Магазин, …

Повеќе »