Сцена

Од корона вирус починал американски пејач: Пред два дена открил дека е заразен

Американскиот кантри пејач Џо Дифи кој врвот на кариерата ја доживеал во ’90, починал по компликации од коронавирус, соопштил неговиот издавач. Шеесет и едногодишниот пејач од Оклахома снимил 13. албуми и имал над 20. Топ 10. хитови. Два дена пред смртта, Дифи соопштил дека е позитивен на коронавирус и дека …

Повеќе »

Починал славен композитор: Делото им го посветил на жртвите на Хирошима, компонирал и за бројни филмови

Светски познатиот полски композитор Кшиштоф Пендерецки починал денес на 86-годишна возраст по долга и тешка болест… Смртта на славниот композитор не е поврзана со коронавирусот. Иако лицето кое се грижело за него било позитивно за коронавирусот, резултатот од тестот на Пендерецки бил негативен, рекла неговата ќерка Бет. Тој е најпознат …

Повеќе »

(ФОТО) Манекенка заразена со корона вирус ги опишала симптомите: Докторите не ја сфаќале сериозно!

МЛАДАТА и до неодамна здрава австралиско-француска манекенка Интан Клемент (30) испратила порака од својот болнички кревет за нејзината борба со коронавирусот. Како што открила, таа се заразила на скијање во Франција. Пред две недели, таа забележала дека тешко дише и многу кашла, а лекарите со кои контактирале ирекле дека станува …

Повеќе »

(ФОТО) Ја победиле короната и си дошле дома: Том Хенкс и сопругата се вратиле во САД!

Хенкс со сопругата бил во Австралија, каде било планирано снимањето на филм за Елвис Присли, во кој Хенкс го глуми менаџерот на овој музичар. Славниот актер со сопругата престојувал во Австралија, каде што се заразиле со вирусот. Тие беа првиот холивудски пар кои објавија дека се позитивни за КОВИД-19, и …

Повеќе »

(ВИДЕО) #Бидете одговорни-Останете дома – Музички против корона вирусот:„Не грижете се, се ќе биде ВО РЕД!“

Цветан Македонски Иваноски седењето дома го искористил за создавање нова песна… „Музички ПРОтивКорона Предизвик 😎😁. Го поздравувам Aleksandar Boskoski, инспиративецот а посебно ги поздравувам моите луѓе Дејви Спиркоски Vlatko Ubajo Blagojce Jerry Hadzispirkoski Miki Lastiko Ilija Fukaroski Ilija Aleksandar Petreski Zoran Risteski Vasil Todorovski. Неберете гајле браќа 🤩 Музички ПРОтивКорона …

Повеќе »

#Бидете одговорни-Останете дома: Пејачот на „Рамштајн“ на интензивна нега

Фронтменот на германскиот хеви-метал бенд „Рамштајн“, Тил Линдеман е хоспитализиран во Берлин, каде е потврдено дека е заразен со корона вирус, објавил германскиот „Билд“, повикувајќи се на неименувани извори. Тој е на оделението за интензивна нега, има висока температура и пневмонија. Според „Билд“, пејачот моментално е во опасност. Ниту многу …

Повеќе »

НИВНИТЕ ФАНОВИ ГО ЧЕКАЛЕ ОВА: Џенифер и Бред планираат венчавка а ТОЈ има само една желба!

Со месеци се појавуваат гласини за помирување меѓу Џенифер Анистон и Бред Пит, а според најновите написи на странски медиуми, планираат повторно да се венчаат, и тоа тајно. Како што се наведува, Џенифер и Бред, планираат помирувањето да гоозваничат со официјална свадба во Мексико, на плажа. „Бред сега сака да …

Повеќе »

Откако принцот Чарлс се заразил со КОРОНА, позната е и состојбата со кралицата Елизабета!

Принцот Чарлс се тестирал на вирусот корона и е позитивен, меѓутоа, сите се прашувале што се случувало со кралицата Елизабета. Таа засега е добро, пренесуваат странските медиуми, затоа што принцот Чарлс не ја видел неговата мајка. Елизабета моментално е во изолација со сопругот Филип. Принцот Чарлс не очекувал да биде …

Повеќе »

(ФОТО) Тој е светска личност која ДОНИРАЛА НАЈМНОГУ ПАРИ за борба со КОРОНА ВИРУСОТ: Дал дури 10. милиони долари – „Сите сме поврзани без разлика кој сте или од каде сте!“

Модниот дизајнер Ралф Лорен објавил дека неговата модна куќа донирала 10. милиони долари за борба против вирусот корона. Тој истакна. дека треба да ги здружиме силите за борба против вирусот. „Веруваме дека сите сме поврзани без разлика кој сте или од каде сте. Ова е токму причината зошто се бориме …

Повеќе »