Сцена

(ФОТО) Брук Шилдс наполнила 55. години па се соблекла во бикини: Децата ја убедила да го покаже телото а изгледа како 1.000.000 долари!

Познатата актерка Брук Шилдс, која неодамна наполни 55 години, покажа волшебна линија. Брук позирала во костум за капење, а нејзиното тело е затегнато иако е во својата петта деценија. Како што рече, децата ја убедиле да ги направи овие фотографии.   „Без оглед на вашето тело, бидете горди“, рекла Брук, …

Повеќе »

ЕНТОНИ ХОПКИНС, ЏОРЏ КЛУНИ, РАЈАН РЕЈНОЛДС, РАСЕЛ КРОУ…7. легендарни глумци ги откриле најдобрите совети кои ги добиле во животот: „Не сфаќајте се себе толку сериозно!“

Погледнете што научиле… Двејн Џонсон „Кога имав 15 години, слушнав дека е фино да се биде важен, но поважно е да се биде фин. Сите на кои им се восхитував беа луѓе како Харисон Форд или професионални спортисти. Тие беа славни и мислев, ако успеам ќе бидам славен. Секогаш ќе …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ ПОКРИЛА САМО СО ТАШНА – Голата Наоми Кембел седела во подземна железница па ги збунила сите!

На една од фотографиите, Наоми се вози во метрото, на другата чека на станицата, а вна третата седи на станицата. На сите три фотографии, чантата на италијанската модна куќа стратешки ги опфаќа сите потребни места. Супермоделот Наоми Кембел (50) на својот профил на социјалните мрежи објави серија голи фотографии од …

Повеќе »

(ФОТО) ТОП 10 НАЈГОЛЕМИ ЅВЕЗДИ НА ИНСТАГРАМ. Од една фотогарфија заработуваат и’ по еден милион долари!

Не е тајна дека познатите личности на Инстаграм на таканаречените спонзорирани натписи, каде што ги рекламираат производите на разни компании,прават милиони. На врвот на листата на успешни луѓе на Инстаграм е славниот актер Двејн „Рок“ Џонсон, а она што го издвојува е бројката што ја добива за една спонзорирана објава …

Повеќе »

(ФОТО) По 19 години брак , се разведува ѕвездата од „Валкан танц“: „Плачеме додека ова го објавуваме!“

„Неодамна донесовме тешка одлука за развод, но остануваме блиски и длабоко благодарни за животот што го споделивме и прекрасната ќерка што ја воспитавме“ Џенифер Греј и Кларк Грег решиле да го прекинат бракот.Двојката вчера ја објави веста во заедничка изјава на нивните профили на социјалните медиуми. Актерската двојка објави дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тибетантскиот духовен водач објави нова песна!

Тибетскиот духовен водач Далај Лама објави нова песна наречена „”One of My Favorite Prayers” (Една од моите омилени молитви), којашто е втора објавена песна од неговиот се уште необјавен прв духовен албум си мантри и вежби. Албумот „Внатрешен свет“ (Inner World) ќе биде објавен на 6. јули, на роденденот на …

Повеќе »

(ФОТО) 6.500 евра на подот додека се слика: Детал на фотографијата го открива луксузот во кој живее Георгина!

ГЕОРГИНА Родригез ги воодушеви своите следбеници на Инстаграм со фотографија во бел тесен фустан што ги истакна нејзините облини. „Среќата никогаш не се намалува ако се сподели“, напиша таа покрај фотографијата на која позира на брод. „Убава си“, „Божествена“, ја пофалија фановите. View this post on Instagram La felicidad nunca …

Повеќе »

Д ФЕСТИВАЛ ВИКЕНД: Овој викенд, трите фестивалски дена ќе ги одбележиме со журка од дома

Десеттото роденденско издание на единствената фестивалска авантура кај нас – Д Фестивал, првично беше закажано за 3-5 јули во Дојран. Во таа чест, овој викенд, трите фестивалски дена ќе ги одбележиме со журка од дома, со дел од најдобрите настапи на македонските артисти од минатогодишните изданија на Д Фестивал. Програмата …

Повеќе »

(ФОТО) ЏЕНИФЕР АНИСТОН НА ФАНОВИТЕ ИМ ИСПРАТИЛА СИЛНА ПОРАКА: Неа сите ја слушаат, а дала ВРВЕН совет!

Џенифер Анистон на Инстаграм испратила јасна порака до сите, со цел да го привлече вниманието на нејзините фанови да внимаваат на вирусот корона. Актерката се фотографирала без шминка на лицето, но носи маска, а ги советувала и другите да го сторат тоа. “Разбирам дека маските се непријатни и неудобни. Но, …

Повеќе »