Сцена

(ВИДЕО) Овие пет филмови сигурно сте ги гледале, но овие ГРЕШКИ веројатно не сте ги забележале!

И’ покрај бројните часови поминати во монтирање на подвижните слики, режисерите сепак пропуштаат неколку „мали работи“ … Сите имаме филмови кои сме ги гледале „сто пати“, но дали успеавме да ги забележиме грешките што дури и на познати режисери успеале да им се поткраднат во постпродукцијата. Издвоивме пет грешки од …

Повеќе »

ЅВЕЗДАТА НА „ДИНАСТИЈА“ УЖИВА ВО ДЕВЕТТАТА ДЕЦЕНИЈА: Зад себе има 4. брака, а сега, во петтиот, ужива со 33. години помлад!

Британската актерка Џоан Колинс (87) се здоби со светска слава со улогата на Алексис Карингтон во сапунската опера „Династија“, а зад себе има животна приказна која е како филм. Џоан активно снимала до 2016. година и не и ставила крај на актерската кариера. Таа зад себе има бројни љубовни бродоломи, …

Повеќе »

(ФОТО) Ана Ивановиќ на одмор во Шпанија ги земала и бабите: „Со семејството е се’ полесно!“

Мајките „влетале“ за да и помогнат на младата двојка со децата… Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер моментално се на одмор во Шпанија. Придружени се со мајките кои им помагаат со нивните деца. Семејното уживање започна. Се чини дека Ана се држи до старата поговорка дека за воспитување и едукација на …

Повеќе »

(ФОТО) И СЕ МОЖЕ: На 62. години Шерон Стоун се соблекла во минијатурно бикини

Иако чекори во седмата деценија на животот, на актерката и завидуваат и многу помладите колешки. Не сте слушнале за Шерон Стоун само ако живеете во целосна изолација од светот а сигурно сте ја виделе во голем број филмови. Покрај филмовите, Стоун е едно од најпосакуваните лица на насловните страни на …

Повеќе »

(ФОТО) АКО Е И ОД МАДОНА, МНОГУ Е: Кралицата на попот во 7. деценија се сликала во проѕирна долна облека – Призорот и’ не бил баш убав!

Со новиот пост на социјалната мрежа Инстаграм, Мадона отишла чекор подалеку и ја шокирала целата светска јавност. Пејачката наскоро ќе наполни 62. години, но тоа не ја спречило да се фотографира во долна облека – целосно транспарентен градник и црни гаќички длабоко исечени во интимната зона. „Тековна гардероба. Јас би …

Повеќе »

(ФОТО) Талиа и Никола со врвни награди на „Калиопи Фан Арт“!

Заврши натпреварот „Калиопи Фан Арт“, а македонските претставници Талиа и Никола Василови се закитија со вредни награди… Со гордост го пренесуваме во целост писмото кое го добивме од нив, како информација но и благодарност за соработката. Писмото го пренесуваме во целост! „Талија и Никола како супер финалисти во Калиопи Фан …

Повеќе »

НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ: Меган и Хари за годишнината на БРАКОТ си подариле „некралски подароци“

Пред две години, на 19 мај, Меган Маркл и принцот Хари меѓусебно си го кажаа судбоносното „да“. За годишнината тие меѓусебно си врачиле подарок што им е исклучително важен. Според странските медиуми, Меган и Хари си дале еден на друг памучни работи. Експертите тврдат дека памукот е симбол на поврзаност …

Повеќе »

На 24. години починала финалистка на Мис Универс

Починала Амбер – Ли Фрис, девојка од Нов Зелан која била финалистка на Мис Универзумот , потврдила нејзината агенција за таленти. Имала само 23. години. Агенцијата на Фејсбук „со неизмерна тага“ се збогувала со „ненадејната починатата убава и талентирана Вахин Амбер-Ли Фрис на Фејсбук. „Почивај во мир, убава дама“, напишале …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сопственик е на еден од најголемите хитови во историјата, но повеќе не се занимава со пеење!

Пред осум години песната „Гангнам Стил“ беше ултимативен хит, а светот чекаше да стане првото видео на Јутјуб што достигна милијарда прегледи. Тоа е она што се случи кон крајот на 2012. година и во последните осум години, Гангнам достигна бројка од 3,6 милијарди прегледи. Повеќе не е, секако, најпопуларното …

Повеќе »