Сцена

(ФОТО) Наполнила 42. години но после фотките во бикини можат само да и завидуваат!

Никогаш не се чувствувала подобро Никол Шерцингер ја покажа својата феноменална фигура во црвено бикини додека го прослави својот 42-ти роденден со момчето Том Еванс (35) во Португалија. Таа го прослави својот 42-ти роденден со романтична прошетка на зајдисонцето. Никол ги воодушеви своите фанови во средата со голем број на …

Повеќе »

Берни Еклестон во 90. година добил син и му дал симболично име

БЕРНИ ЕКЛЕСТОН стана татко, по четврти пат, на 90-годишна возраст. Неговата 46. години помладата сопруга, Фабијана Флоси, роди момче кого тие одлучиле да го именуваат Ace, што значи Ас. Името е изведено од латински, а на тој јазик значи „еден“ и „експерт“. Според британските медиуми, раѓањето траело само 25 минути. …

Повеќе »

(ФОТО) Том Хенкс со јасна порака до сите кои одбиваат да носат маска:„Срам да ви е!“

Холивудскиот актер, Том Хенкс (63) беше првата sвезда што откри дека била тестирана позитивно на корона… За време на виртуелната прес конференција за медиумите на која зборувал за совјот нов филм , воената драма „Greyhound“, имал и неколку зборови за оние кои одбиваат да носат маски и не го применуваат …

Повеќе »

(ФОТО) КОЈ Е ЧОВЕКОТ КОГО МЕЛАНИЈА ГО САКАЛА ПРЕД ТРАМП: Нивната љубов била запрена од одењето во војска!

Сопругата на првиот човек на Америка Доналд Трамп, словенката Меланија, привлекува внимание каде и да се појави, а деталите за нејзиниот приватен живот продолжуваат да ја интересираат јавноста. Имено, една од последните е изјавата на нејзиното поранешно момче, која пред јавноста кажал каде се запознале и зошто раскинале. Петер Бутолн, …

Повеќе »

(ФОТО) Георгина конечно го покажала свршеничкиот прстен што го добила од Роналдо!

Свршеницата на еден од најдобрите фудбалери во светот, Кристиано Роналдо, Георгина Родригез, на социјалните медиуми се пофалила со огромен дијамантски прстен. Ова парче скапоцен накит блеснал на раката на свршеничката на Роналдо, а ова е и првпат јавно да се пофали. Таа исто така објави интересен опис кој ја придружуваше …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЗА НЕКОИ ГОДИНИТЕ СЕ САМО БРОЈ: Госпоѓа Балашевиќ има 61. година а денес објави фотографија во костум за капење, потоа прави стој на раце и салто!

Сопругата на музичарот Ѓорџе Балашевиќ, Оливера, покажа дека сè уште изгледа добро, и покрај тоа што пред неколку месеци наполни 61. година. Иако е најпозната како сопруга на Ѓорџе Балашевиќ, Оливера е позната и како актерка, иако ја запостави кариерата кога реши да се омажи и да се посвети на …

Повеќе »

НА 41. ANNUAL JAŽ STATION AWARDS – Наградата за најдобар џез пијанист за Васил Хаџиманов

Музичарот Васил Хаџиманов е добитник на наградата за најдобар џез-пијанист на електричното пијано, која му беше доделена на 41. Annual Jaž Station Awards. Исто така, во категоријата „Најдобра џез група“, второто место го зазеде Васил Хаџиманов. Други победници ги вклучуваат џез музичари како Рон Картер, Марк Копенланд, Пиле Кореја, Ренди …

Повеќе »

НИКОЈ НЕ ГО ОЧЕКУВАЛ ТОА – Шок во кралското семејство: Се дознала последната желба на кралицата Елизабета!

И покрај наводите, никој од кралското семејство сè уште официјално не се огласил, а според најновите официјални наводи, здравјето на кралицата било во ред. За здравјето на британската кралица Елизабета Втора (94) се пишува со години, а во последните месеци многу странски медиуми пишуваат дека нејзиното здравје е многу лошо. …

Повеќе »

(ФОТО) ФАТЕНИ – Ѕвезди прељубници: „На страна“ љубеле проститутки, помошнички, колеги…

Некои се развеле веднаш по прељубата, додека други решиле да му дадат на бракот друга шанса. Секако, после секс-скандалите во кои биле вмешани, ништо повеќе не било исто… И’ познатите личности се само луѓе од месо и крв, но нивниот приватен живот е поинтересен за јавноста од оние на „обичните …

Повеќе »