светски звезди

(ФОТО) ТРАГИЧНО – Српската мисица на 33. години ја загубила битката со ракот:„Ми доцнеше циклусот а лекарот ми ја кажа трагичната вистина!“

„Никогаш не ни помислував дека тоа може да ми се случи. Отидов кај гинеколог бидејќи ми доцнеше циклусот. Тестовите покажаа дека имам карцином. Немав никакви проблеми пред тоа…“  Познатата српска мисица Дијана Милојковиќ почина на 33.годишна возраст по долга борба со тешката болест. Се борела како лавица и ги мотивираше …

Повеќе »

(ФОТО) ПОСРЕЌНИ ОД БИЛО КОГА – Тој има 72, а таа 41. година и заедно одгледуваат близначки: Рони Вуд поради нив се откажал од дрога и алкохол!

Рони Вуд и сопругата Сали прв пат се сретнале пред 10. години додека тој бил во брак со друга жена, а иако никој не мислел дека поради разликата во години нивната врска ќе успее, тие го докажуваат спротивното… Рони Вуд и сопругата Сали се венчале во декември 2012. година после …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ѓоковиќ со сопругата и клапа на Корчула запеал песна од Оливер Драгојевиќ!

Откако пристигнал на Корчула, во повеќе наврати се фотографирал со обожавателите, а Ноле не крие дека сака да летува во Хрватска. Редовен гостин е на Јадран,а хрватскиот брег го опишува како „најубав на светот“. Тенискиот број еден после петтата титула на Вимблдон и одличната сезона, одморот го минува на Корчула …

Повеќе »

(ФОТО) Љубовта нема граници: 25. години постариот сопруг го придржувала на пат кон забавата на канадскиот милијардер

 Кетрин Зита Џонс и Мајкл Даглас се запознале уште во 1998. година на Deauville Film Festival преку заедничкиот пријател Дени ДеВито… Славниот актерски пар оваа година ќе прослави 19. годишнина од бракот, а и денес изгледаат еднакво вљубени како некогаш. Овој славен пар фотографите го снимиле при доаѓањето на прославата …

Повеќе »

(ФОТО) МИШЕЛ ОБАМА ИЗБРАНА ЗА НАЈПОЧИТУВАНА ЖЕНА ВО СВЕТОТ: Меланија Трамп е на ужасното… место

Некогашната прва дама на САД, Мишел Обама е официјално избрана за најреномираната личност во светот. Таа дури ја преминала и кралицата Елизабета и многу други познати дами. Според една неодамнешна анкета, која опфатила 42.000 луѓе во 41. земја, поранешната прва дама ја предводела листата на “најценети жени во светот”. Обама …

Повеќе »

(ФОТО) „ПРОТЕКУВААТ ДЕТАЛИ“ од средбата помеѓу Меган Маркл и Бијонсе: Војвотката збеснала поради фустанот на пејачката!

Иако Меган и Хари им го простиле доцнењето кога се сретнале, нивните советници тврдат дека не биле воодушевени со „кршењето“ на протоколот. А се шушка дека војвотката „полудела“ бидејќи пејачката ја засенила со фустанот… Војвотката Меган Маркл (37) и принцот Хари (34) минатата недела се сретнале со музичката дива Бијонсе …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СЕ ИМА СЕ МОЖЕ – Пријанка Чопра роденденот го прославила во невиден луксуз: Сопругот се испофалил на Инстаграм!

Пријанка Чопра, индиски модел и глумица го прославила 37. роденден на гламурозен начин благодарение на сопругот Ник Јонас кој и приредил луксузна журка. Ник Јонас, младиот пејач прво на Инстаграм се пофалил каква убавица оженил и тоа така што снимил видео во кое Пријанка тргнува на прослава и го дал …

Повеќе »

(ВИДЕО) Познатиот глумец од „Томб Рајдер“ избоден на сцена: Мислеле дека е договорена точка!

Менаџерот на глумецот, Лестер Мо, изјавил дека Јам добил рани од бодењето во пределот на стомакот и исеченици на десната рака. „Го оперираа и не е во животна опаснст. Мотивот за нападот сеуште не е познат“, изјавил Мо… Глумецот Сајмон Јам (64) непознат маж го избодел во стомак кого полицијата …

Повеќе »

(ВИДЕО) 22. ГОДИНИ БИЛА СО САЕНТОЛОЗИТЕ: Сем Доминго (51) открива каква свирепа судбина тие сакаат за Никол Кидман – бившата жена на Том Круз и главен промотор на саентологијата!

После 22. години, снаата на славниот оперски пејач Пласида Доминга, Семи Доминго (51) ја оставила саентологијата и одлучила да раскаже многу детали поврзани со познати личности кои биле или продолжуваат да бидат поддржувачи на саентологијата. Според неа, на овој чекор се одлучила откако усвоената ќерка на Том Круз, Изабела, станала …

Повеќе »