светски звезди

Семејството на Том Сиземоре: „Нема надеж за нас, донесовме одлука за исклучување од апаратите“

Нема надеж за закрепнување на Том Сиземоре по аневризма на мозокот, рекло неговото семејство, пишува „The Guardian“. Тие потврдиле дека наскоро ќе мора да донесат одлука за исклучување од апаратите. 61-годишниот актер се наоѓа во кома на одделот за интензивна нега во медицинскиот центар Providence Saint Joseph, откако беше хоспитализиран …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕ СЕ ОТКАЖУВА – АКТЕРКАТА ОД „ПРИЈАТЕЛИ“ КОЈА СЕ БОРИ СО ЗЛОКОБНАТА БОЛЕСТ БЛЕСНАЛА НА ЦРВЕНИОТ ТЕПИХ: Покажала дека е силна и испратила моќна порака!

На актерката Кристина Еплгејт, најпозната по улогата во „Пријатели“, и беше дијагностицирана мултиплекс склероза (МС) во 2021 година, а сега се појави на 29-тото доделување на Screen Actors Guild Awards со нејзината ќерка, 12-годишната Сејди, покрај себе и со интересна изјава на стапот што го користи. Ѕвездата, на која и …

Повеќе »

ДАЛИ АДЕЛ СЕ МАЖИ? ОГРОМЕН ДИЈАМАНТ сјае на прстот на пејачката, а таа не престанува да зборува за деца: Еве кога застанува на „луд камен“!

Пејачката Адел (34) и спортскиот агент Рич Пол (41) наводно планираат летна свадба, две години откако ја објавија својата врска во јавноста. Среќната вест ја открила веб страница за трачеви „Deuk Moi“, кои рекле дека тврдењата доаѓаат од „многу сигурен извор“. Како поттикнување за нови извештаи, Адел била видена како …

Повеќе »

УШТЕ ЕДНА пресвртница – Јелена Ѓоковиќ сподели видео од танцот со Новак: „Ја славиме неговата афера, но на сопругата не и пречи!“

Сопругата на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, Јелена Ѓоковиќ, сподели видео на кое се гледа како парот танцува, а сето тоа во чест на неговата 378-ма недела на врвот на АТП листата. Јелена објави видео од парот како танцува со широки насмевки на лицата, а за музика во позадина ја избра …

Повеќе »

(ВИДЕО) Емотивен говор: Брендан Фрејзер се расплакал на сцената откако ја примил наградата

Холивудскиот актер Брендан Фрејзер, на синоќешното доделување на наградите SAG, ја освои наградата за извонредна изведба на актер во филмот The Whale и бил обземен од емоции на сцената кога ја прими наградата. Почестен со наградата, актерот се расплакал додека го држел својот говор, опишувајќи дека ка остварил „улогата на …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИМ ЗДОДЕАЛА ИСТА ТЕМА – Поради новата песна, луѓето почнаа да ја жалат Шакира: „Доста е повеќе, ова станува очајно!“

Пред два дена Шакира објави дует со колумбиската пејачка Карол Г., а во текстот на песната и двете ги прозваа своите поранешни партнери. Иако песната веќе има над 70 милиони прегледи, многумина критикуваа уште една песна во која Шакира го прозива Пике. „Зошто ме бараш ако знаеш дека не ги …

Повеќе »

(ФОТО) Каков господин – Бред Пит уште еднаш на сите им го одзеде здивот!

Ако не прашате нас, никогаш не можеме да се заситиме од Бред Пит. На 48-те филмски награди Цезар во Париз синоќа актерот Бред Пит му додели почесен Цезар на режисерот на филмовите „Седум“ и „Боречки клуб“ Дејвид Финчер. View this post on Instagram A post shared by Xinyan Liu (@holycolorfulpig) …

Повеќе »

(ВИДЕО) Адел расплакана: „Дали некој друг на моја возраст почнува да се разболува од вакви работи?“

34-годишната пејачка и кажала на публиката Сан Сити дека нејзиниот L5 пршлен, последниот дел од лумбалниот ‘рбет,чија повреди може да предизвика вкочанетост и слабост во нејзините нозе, се „распаднал“ и дека има „навистина тежок ишијас “ на нејзината лева страна. По овој краток вовед, пејачката ја праша својата публика следново: …

Повеќе »

(ВИДЕО) ФИЛМСКИ ФЕСТИВАЛ – Борис Бекер се смешка во Берлин по тешките обвинувања: „Затворот не го направи подобар човек“

По излегувањето од затвор, Бекер се соочи и со тешки обвинувања од неговата поранешна сопруга Шарли Керсенберг, која тврди дека трикратниот победник на Вимблдон престанал да плаќа алиментација за нивниот син Амадеус. Таа додала дека по ослободувањето не контактирал со Амадеус до Божиќ, кога разговарале цели две минути, а во …

Повеќе »