светски звезди

(ФОТО) МУДРА ЖЕНА – Георгина има „железен“ договор со Роналдо: Откриено колку ќе и плаќа месечно во случај на раскинување

Георгина Родригез и Кристијано Роналдо изгледа „ги испеглаа“ разликите во нивната седумгодишна врска. Дека сега сè меѓу нив е како порано, покажаа на неодамнешниот јавен настан во Мадрид, Minerales de Avila. Темнокосата инфлуенсерка седела во гледалиштето, „стокмена“ од глава до пети – со преголема, темна тексас јакна закачена на рамо …

Повеќе »

(ФОТО) Сестраната Ешли Греам: Жената која заработува по половина милион долари месечно треба да ви биде пример кога одите на плажа

Ешли Греам не е само супермодел. Оваа 35-годишна жена е сопруга, мајка, претприемач, дизајнер, продуцент, автор… Сепак, при спомнувањето на нејзиното име, повеќето ќе помислат дека таа е плус сајз модел. Оние кои се малку поупатени ќе знаат и дека Ешли е жена која со години промовира телесна позитивност, односно …

Повеќе »

(ФОТО) Потресна порака од болната актерка за продолжување на кариерата: „Срцето сака, телото не дозволува“

Актерката Кристина Еплгејт во 2021 година објави дека и е дијагностицирана мултиплекс склероза. Оттогаш, Еплгејт е отворена за борбите со кои се соочува живеејќи со оваа состојба. View this post on Instagram A post shared by Christina Applegate (@christinaapplegatesm) Минатиот месец Еплгејт призна дека никогаш нема добар ден. 51-годишната девојка …

Повеќе »

Ненадејно починал актерот Трет Вилијамс: Тој беше вистински холивудски Mister No

Актерот Трет Вилијамс, чија речиси 50-годишна кариера вклучуваше главни улоги во ТВ сериите „Евервуд“ и филмот „Коса“, починал во понеделникот по сообраќајна несреќа со мотор во Вермонт, соопшти државната полиција. Тој имаше 71 година. Малку пред 17 часот, теренец на Хонда вртел лево на паркинг кога се судрил со моторциклот …

Повеќе »

(ФОТО) Јелена Ѓоковиќ се огласи ден по големата победа на Новак

ЈЕЛЕНА ЃОКОВИЌ се огласи на социјалните мрежи еден ден откако нејзиниот сопруг Новак ја испиша историјата на тенисот. Таа објави фотографија на која таа и српскиот тенисер го држат пехарот во раце, а нивните деца позираат со нив. View this post on Instagram A post shared by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf) …

Повеќе »

(ВИДЕО) МУХАРЕМ СЕРБЕЗОВСКИ ЗА ЕДНА ПЕСНА ДОБИЛ 20.000 €! Сораја го замолила да и ги пее овие стихови и снимила куп од 200 и 500 евра на масата

На музичката сцена во Србија неколку пејачи важат за кралеви на бакшишот, а меѓу нив се Дарко Лазиќ, Радиша Трајковиќ Ѓани, Љуба Аличиќ, Јана Тодоровиќ и Теа Таировиќ, но Мухарем Шербезовски сега ги надминал сите. Имено, тој на приватна забава добил дури 20.000 евра за неговата песна „Зошто ти побеле …

Повеќе »

ПОЧИНАЛ СИЛВИО БЕРЛУСКОНИ: На 86-годишна возраст почина поранешниот премиер и скандал мајстор на италијанската политика

Медиумскиот тајкун и милијардер, Берлускони првпат дојде на функцијата во 1994 година и водеше четири влади до 2011 година. Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони почина на 86-годишна возраст. Тој почина во болницата „Сан Рафаеле“ во Милано, јавуваат италијанските медиуми. Силвио Берлускони, кој почина денеска на 86-годишна возраст, беше италијански бизнисмен …

Повеќе »

Расплаканата актерка не ја крие вознемиреноста: Натали Портман потресена од аферата на нејзиниот сопруг

Актерката Натали Портман се појавила вознемирена за време на излегувањето со нејзините деца и сопругот Бенџамин Милпид, по веста за неговата наводна афера со помлада жена. На фотографиите до кои ексклузивно дојде порталот Page Six, актерката и балетанот се фотографирани во саботата како интензивно разговараат додека седат заедно на клупа. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СЛУЧАЈНО УБИ КОЛЕШКА НА СНИМАЊЕ, А ПОТОА ПОЧНАА ПРОБЛЕМИТЕ: Актерот по трагедијата НАГЛО ОСТАРЕЛ, оди со помош на патерици

Актерот Алек Болдвин (65) е виден во Њујорк како повторно оди со помош на патерици по операцијата на замена на колк. Болдвин бил опериран пред две недели. Сопругата на Болдвин, Хиларија Болдвин (39) на Инстаграм објави дека актерот бил опериран. Актерот претходно на Инстаграм ги информираше своите фанови за здравствената …

Повеќе »