ЏЕЈ ПОЧИНА, И НЕ ЈА ИСПОЛНИ ГОЛЕМАТА ЖЕЛБА: „Често сонувам за поправниот дом, мајка ми никогаш не ме посети…“

Легендарниот пејач Џе Рамадановски почина пред нешто повеќе од три години. Со својата добрина и харизма ги освои сите, а ретко кој не го сакаше, па смртта на пејачот беше дочекана со голема тага и болка, која трае до ден денес.

Животот на Џеј го одбележаа бројни драми, за што се зборуваше во филмот „The Week“, чија премиера беше пред неколку дена.


Познато е дека Џеј пораснал во поправен дом и дека овој тажен период многу му го одбележал животот. Иако подоцна стана успешен, познат и популарен, Џеј никогаш не го заборави својот живот во поправниот дом и подоцна често сонуваше за него.

“Вечерта кога ќе легнам низ глава ми поминуваат разни слики од минатото. Често сонувам за воспитно-поправниот дом. За време на целиот престој таму мајка ми никогаш не ме посети, само татко ми дојде”, откри Џеј во време.


Пејачот имал голема желба да напише книга за својот живот, во која детално ќе го опише престојот во воспитно-поправниот дом.

За жал, Џеј не успеа да ја исполни оваа голема желба. Почина во недела, на 6 декември 2020 година, во сон, од срцев удар.


Извор: Лепаисретна/Б.С.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Почнува „Крај Вардарот Џез“

Денеска во едукативниот културен центар „Лабораториум“ се одржа конференција за печат во пресрет на петтото …