ФИТ

(ВИДЕО) ЕФИКАСЕН РЕЖИМ – Фитнес инфлуенсерка открила како ослабела пет килограми за 25 дена: Ги почитувала овие правила!

Фитнес инфлуенсерката Мелиса Латари споделила совети на TikTok за тоа како изгубила речиси 5 килограми за 25 дена. Мелиса започнала со признавање дека се опуштила во текот на летото и дека на крајот успеала да се ослободи од вишокот килограми следејќи одредени правила. Таа потоа открила што вклучила во нејзиниот …

Повеќе »

НАЧИН ЗА ГУБЕЊЕ НА КИЛОГРАМИ – Кое е правилото за исхрана 80/20 и како тоа може да ви помогне да изгубите тежина?

Диетата 80/20 е флексибилен пристап кон исхраната кој се фокусира на правење здрави избори 80 проценти од времето, додека дозволува уживање во 20 проценти од времето. Овој метод го нагласува јадењето храна богата со хранливи материи како овошје, зеленчук, посни протеини и цели зрна за повеќето од вашите оброци, додека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Не ви требаат тегови: Овие две вежби се доволни за слабеење

Процесот на слабеење не мора да вклучува одење во теретана секој ден. Со правилни вежби дома, можеме да согоруваме калории, да изградиме мускули и да изгубиме тежина. Без разлика дали претпочитаме вежби со телесна тежина или кардио, има многу ефективни рутини што можеме да ги правиме без да купуваме скапа …

Повеќе »

„Титов Врв Скајрејс 2024“

Во недела, на 7 јули 2024 година, на Попова Шапка, со почеток во 8:00 часот, ќе се одржи високопланинската трка „Титов Врв Скајрејс 2024“. „Титов Врв Скајрејс“ претставува екстремна високопланинска трка, со вкупна должина на патеката од 20 километри и висинска денивелација од 1.900 метри (искачување и спуштање). Според своите …

Повеќе »

ЗДРАВА И КОРИСНА – Оваа тајна состојка може да ви помогне да го удвоите внесот на протеини и побрзо да изгубите килограми

Протеинот, особено, игра витална улога во растот на мускулите, имунолошката поддршка и регулирањето на хормоните. Сепак, може да биде тешко да „спакувате“ доволно протеини во секој од вашите оброци за да ги исполните вашите цели – особено ако следите растителна исхрана или едноставно сте сити од месо. Меѓутоа, за среќа, …

Повеќе »

Неделен РЕсет – вежбаме со Елена Бубало

Знаеш дека вежбањето е добро за тебе, но никако да го направиш првиот чекор?! Сега имаш можност да се мотивираш од Елена Бубало, еден од најдобрите фитнес инструктори кај нас. Едно неделно претпладне посвети го на себеси и направи РЕстарт со нова, добра навика! Настанот ќе се одржи во недела …

Повеќе »

(ФОТО) ИСТОПИЛА 30 КИЛОГРАМИ – Колинда ги открила деталите од диетата благодарение на која многу ослабела, а ја сподели и „финтата“ со тестенините

Поранешната претседателка на Хрватска, Колинда Грабар-Китаровиќ, во ново интервју, меѓу другото ги открила и деталите од исхраната, благодарение на која ослабела 30 килограми. „Не бројам калории, но внимавам на гликемискиот индекс на храната. Не консумирам додаден шеќер или висококалорични пијалоци. Целосно го исфрлив додадениот шеќер од исхраната, а солта и …

Повеќе »

ГУБИТЕ ТЕЖИНА А НЕ ГЛАДУВАТЕ: ПОЗНАТ ДОКТОР СОВЕТУВА како да се храниме

За дополнително да го забавите темпото на вашиот оброк, познатиот лекар Мајкл Мозили предлага да пиете голтка вода помеѓу залаците Тој тврди дека не само она што го јадеме, туку и начинот на кој јадеме може да ги намали шансите за прекумерна тежина и развој на дијабетес тип 2. Брзото …

Повеќе »

(Мени) Строга диета со која за 13 дена ќе се подготвите за одмор – Може да „истопите“ од 9 до 13 кг!

Непосредно пред годишните одмори започнуваат проблемите скоро за секоја жена – Како да ослабнам до одмор? Како да „симнам“ неколку килограми и да изгледам попривлечно во костумот за капење? Се чини дека има решение за сето ова доколку имате цврста волја и сте решени да се ослободите од мрсните наслаги. …

Повеќе »