ФИТ

Лекарка ги открила највкусните намирници за слабеење во средовечни години

ЗРЕЛИТЕ години носат многу промени кои се манифестираат во физичката и психичката состојба. Иако долго време се веруваше дека метаболизмот значително се забавува со возраста, ова е мала промена. Она што значително се менува и влијае на зголемувањето на телесната тежина е количината на движење. Промени во исхраната За жените …

Повеќе »

(Рецепт) СЕКОЕ УТРО ПИЈТЕ ЧАША ЗОВРИЕНА ВОДА СО ОВОЈ ЗАЧИН: Килограмите ќе исчезнат а ќе решите и здравствени проблеми!

Ако мислевте дека е цимет, се лажете. Овој зачин е уште поефикасен. Морско оревче може да се користи при подготовка на разни салати, супи, сосови, јадења, слатки, но малкумина знаат колку е моќен овој зачин кога е диетата во прашање. Бидејќи е богат со влакна, морското оревче делува така што …

Повеќе »

(ФОТО) Што има во чинијата на Ребел Вилсон со чија помош ослабела 35. килограми!

Ребел Вилсон го сподели својот ден на чинија откако изгуби импресивни 35. килограми во последните 18. месеци. Актерката открила дека нејзината извонредна трансформација делумно се сведува на придржување до планот за исхрана на Мајр. View this post on Instagram A post shared by Rebel Wilson (@rebelwilson) Диетата, развиена од австрискиот …

Повеќе »

(РЕЦЕПТ) Направете смеса за топење масти, забрзување на метаболизмот и чистење на цревата: Потребни ви се неколку состојки кои сите ги имаме во кујната

Почнете да ја консумирате оваа магична смеса наутро и ќе видите резултати Доколку забележавте дека вашиот организам е успорен, дека имате проблеми со варењето и дека сте се здебелиле, ова е вистинскиот рецепт за вас! Полн е со минерали, влакна, витамини, а воедно е и хранлив и ќе ви даде …

Повеќе »

(ФОТО) Ослабела 48 килограми: Диета на Рене Зелвегер без гладување, која го подобрува здравјето на целиот организам

Рене Зелвегер е една од актерките која е во состојба целосно да го трансформира своето тело поради својата добра улога. Така, на пример, за првиот филм за Бриџит Џонс се здебелила 15. килограми, а подоцна таа бројка била уште поголема кога го снимала продолжението. Секако, таа, како и повеќето жени …

Повеќе »

Ротационата диета е главниот ХИТ ОВАА ПРОЛЕТ: Трае 3. недели и не бара исфрлање намирници… а килограмите исчезнуваат

Иако ротационата диета не е најнова, таа повторно стана популарна оваа пролет благодарение на брзите резултати. Кога станува збор за слабеење, за жал, нема магично решение. Редуцираната исхрана и физичката активност се единствените вистински начини да го доведете телото во ред, а во мноштвото диети оваа пролет се истакна таканаречената …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тиктокерка собирала пари за Украина со вирален фитнес предизвик, луѓето ја нападнале!

Тиктокерката со украинско потекло но со американска адреса Олена Садовска на 26. март најавила фитнес предизвик за да ја подигне свеста за војната во Украина и да се заложи за затворање на небото над Украина. По тој повод таа решила 24 часа да оди по подвижни скали во локалната теретана. …

Повеќе »

Четири намирници за РАМЕН СТОМАК: Го исфрлаат вишокот вода и нè прават послаби

Што треба да има на нашето мени ако сакаме стомакот да ни биде рамен? Колку пати сте станале наутро и сте биле задоволни со својот изглед, но потоа во текот на денот сликата се променила? Како што одминува времето, стомакот веќе не ви бил рамен. Тоа не значи дека треба …

Повеќе »

ДИЕТА НА МОНИКА БЕЛУЧИ: Ова е деталниот план за исхрана на актерката

МОНИКА Белучи не е голем љубител на вежбањето, но сепак внимава за да не претера со исхраната. Нејзиното мени е практично, не претерува со количината, а намирниците се достапни за секого. Ако треба да ослабне неколку килограми за одредена улога, јаде месо, риба, зеленчук и многу брзо слабее. Што се …

Повеќе »