семејство

(ВИДЕО) ИГРА НА СУДБИНАТА: Поштар зебележал дека една девојка се однесува чудно и одлучил веднаш да делува – нејзината приказна е дел од оние трагичните!

Поштарот Иван Крисостомо ја работел својата нормална рута во Сакраменто. Но, еден ден му се случи нешто неверојатно. Џон излегол од своето комбе за да го достави пакетот и слушнал звук на плачење. Потоа забележал 16-годишно девојче по име Кристал Ален како се крие зад грмушките. Тој веднаш ги проценил …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ВЕСЕЛБАТА СЕ ПРЕТВОРИЛА ВО ТРАГЕДИЈА – Ја чекал пред олтарот не наслутувајќи дека никогаш повеќе нема да ја види: Животна приказна која нема да ве остави рамнодушни!

Во тој момент била бремена, а лекарите со царски рез го извадиле бебето за да го спасат барем него… Тоа бил најубавиот ден во нејзиниот живот. Седела во лимузина, во венчаница,со која одела на нејзината свадба. Плодот на голема љубов се развивал во стомакот,и’ се чинеше дека животот не може …

Повеќе »

(ФОТО) ЖИВОТОТ ПИШУВА ДРАМИ – ЈА АМПУТИРАЛА НОГАТА ЗА ДА СИ ГО СПАСИ ДЕТЕТО: Жртва е на лице кое ПИШУВАЛО ПОРАКИ ДОДЕКА ВОЗЕЛА а направила се да го спаси животот на својата НЕРОДЕНА ЌЕРКА!

Кејтлин Коннер (29) од Тексас се возела со својот тогашен сопруг Џејсон, на мотор, кога во нив удрил автомобил.Жената зад воланот пишувала пораки додека возила и не ги ни видела. Конер била пренесена во болница со сериозни повреди на нозете, скршени коски на ногата и сериозни рани од лизгањето по …

Повеќе »

(ФОТО) „УМИРАЛА ОД БОЛКИ“ мислејќи дека има камен во бубрегот: ОТИШЛА ВО БОЛНИЦА И ДОЖИВЕАЛА УШТЕ ПОГОЛЕМ шок!

Данет Глиц, од Јужна Дакота, немала поим дека е бремена претходните 34. седмици затоа што „никогаш немала утрински мачнини“. Во агонија, таа отишла на лекар мислејќи дека ќе има операција на камен во бубрегот, но наместо тоа имала породување, опишувајќи го целото искуство како „апсолутно лудило“. „Кога започна острата болка, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЈА ЛАЖИРАЛ СОПСТВЕНАТА СМРТ за да докаже дека сопругата ангажирала платен убиец…

КОГА Рамон Соса од Хастон дознал дека неговата сопруга Марија ангажирала платен убиец за време на нивниот развод за да се ослободи од него, тој решил да се здружи со полицијата за да се осигура дека таа ќе заврши во затвор. Во 2015. година, Марија понудила околу 20.000 долари на …

Повеќе »

(ФОТО) ТРАГИЧНО А ПОУЧНО! МОРБИДНА СМРТ во Белорусија: Ќеркичка (2) случајно си ја убила мајката!

Ужасна смрт и се случила на младата мајка од Белорусија, Јулија Шарко (21), кога случајно била убиена од нејзината двегодишна ќерка. Јулија Шарко ја извлекувала ќерка си од прозорецот на автомобилот кога девојчето случајно го притиснало копче за да го затвори прозорецот. Тој автоматски почна да се затвора и да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД на ЊУЈОРК – ЉУБОВНА ПРИКАЗНА КОЈА Е ПРЕКИНАТА НА 11. СЕПТЕМВРИ: Сакале да го живеат американскиот сон а тој се претворил во НОЌЕН КОШМАР!

Поминаа точно 18 години од ужасниот терористички напад што се случи во САД. На 11 септември 2001. година, кога припадниците на АлКаеда киднапираа четири американски авиони, од кои два удрија во Светскиот трговски центар во Њујорк. Многу приказни се врзуваат на овој датум, а една оваа година особено ги допре …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТРАГИЧНА СМРТ НА ТРИ СЕСТРИ: Умреле во исто време – На роденденот на нивниот татко се’ „тргнало наопаку!“

Се смета дека три сестри кои го славеле роденденот на нивниот татко се меѓу 34-те лица убиени кога  брод се запалил крај брегот на јужна Калифорнија. Сузана Росас од Стоктон, Калифорнија, на социјалните медиуми објавила дека нејзините три ќерки, нивниот татко и маќеа, биле на бродот. Се верува дека трите …

Повеќе »

(ФОТО) НЕ Е ЈАСЕН – „СРАМОТА Е ДА НЕ ВИДАТ ЗАЕДНО, ИЗГЛЕДАМЕ КАКО ДЕДО И ВНУКА“: Кара (25) чека близнаци со Гордон (55) А ТОЈ СЕ СРАМИ!

Кара Фоксал (25) од Данди, Шкотска, очекува близнаци со сопругот Гордон (55), кој е 30. години постар од неа. Таа нема проблем со нивната разлика во години, додека на Гордон, вели тој, му е непријатно затоа што се гледа во јавноста со неа. За Кара единствениот страв, вели таа, бил …

Повеќе »