семејство

„Дедо ми ми е воедно и татко, а вујковците ми се браќа“: Јас сум производ на СТРАШЕН ИНЦЕСТ кој остави СТРАВИЧНИ ПОСЛЕДИЦИ на моето тело и ум!

Самата Рексан Џонс преживеала злоупотреба од нејзината родена мајка, а за нејзината баба, која ја тепала и ја злоупотребувала, таа беше дете на сатаната „Многу малку луѓе ја знаат целата вистина за моето детство. Моите пријатели знаат само малку – дека сум посвоена, дека моите родители починаа, дека ми е …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГИ ЗАСМЕЈУВА ЛУЃЕТО ШИРУМ СВЕТОТ: Бебе од една година има свое кулинарско шоу: Готви и јаде и е вистинска ѕвезда на Инстаграм!

Видеата го прикажуваат како се пробува храна и дава оценки… Ешли Виан отворила профил за своето едногодишно бебе Коби, каде што покажува како малото момче и помага да подготвува оброци. На профилот наречен „Kobe eats” (Коби јаде), следбениците можат да видат како Коби сака да готви, јаде и да истражува …

Повеќе »

(ФОТО) Брачен пар после 32. години го пронашол киднапираниот син: Грабнувачите како двегодишник го продале за 690. евра

На кинеска двојка чиј што тогаш двегодишен син бил киднапиран од хотел во 1988. година, детето им се вратило по цели 32 години. Мао Јин бил киднапиран кога имал само две години додека неговиот татко отишол да донесе вода. Неговите родители покренале голема потрага по малото дете низ целата земја …

Повеќе »

Ја пронашол мајка си после 45. години: Она што му го кажала кога се сретнале ги топи и најтврдите срца!

Прочитајте емотивна приказна за состанокот мајка и син после пет децении… Брус Холивуд, поранешен полковник на военото воздухопловство, бил посвоен како дете од американска двојка која живеела во Јапонија. Иако секогаш го убедувале да ја побара својата биолошка мајка, тој упорно одбивал додека не доживеал срцев удар. Додека лежел во …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЕМОТИВНО – Лекар се вратил кај семејството кое, поради корона вирусот, не го видел еден месец: Еве како реагирале неговите деца!

Лекарите, медицинските сестри и другите даватели на нега се борат со невидена ситуација порадикоја не смеат да контактираат со нивните семејства. Не само што тие работат во стресни услови, тие честопати се незаштитени, премногу вработени и мораат да се држат настрана од своите семејства. Неодамна беше објавено видео каде лекар …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете ја реакцијата на малото девојче (6) кое после еден месец ја видела мајка си која работи со заболени со корона вирус!

Озге Кочак работи како медицинска сестра на поликлиника која се занимава со лица заразени со коронавирус. Таа е исто така мајка која морала да ја напушти ќерка си неколку недели за да може да си ја заврши својата работа, но и да го заштити семејството. Кога дошло време да се …

Повеќе »

(ФОТО) СУДБИНИ – Ја пронашла последната порака од сопругот кој починал од корона вирус:„Ако најдеш некого…“

Кога Кејти Колео (33) пристигнала во болницата, нејзиниот сопруг Џон (32) веќе бил мртов и не успеала да се збогува со него… Кога Кејти Колео (33) пристигнала во болницата, нејзиниот сопруг Џон (32) веќе бил мртов и не успеала да се збогува со него. Последните месеци од својот живот ги …

Повеќе »

СЛИКА КОЈА КРУЖИ ПО СВЕТОТ – ФОТОГРАФИЈА НА МЕДИЦИНСКА СЕСТРА НА ПРВАТА ЛИНИЈА НА ОДБРАНА: „Ова се мојот маж и децата! Поради КОРОНА ја донесов најтешката одлука!“

Џеј Шорт е медицинска сестра, а поради претпазливост, таа со недели семејството го гледа на овој начин. Таа ја објави сликата на социјална мрежа за да им објасни на луѓето дека не треба да играме со корона вирусот „Јас сум на фронтот на пандемиска одбрана. Моето бебе е родено минатата …

Повеќе »

Тешко ни е во изолација? Потресна приказна на една Македонка која испраќа моќна порака до сите – „Зборувај ми за изолација!Тешко ви е да сте дома сите заедно, а?“

Скопјанката Симона Арсовска ја отвори својата душа на Фејсбук и испрати трогателна, но силна порака до сите. Откако ќе ја прочитате, поинаку ќе гледате на изолацијата на која, поради коронавирусот, сме принудени. „Скоро цела бременост во кревет дома, во една положба. Јадење со лежење, мочање у лопата по болници!!! Зборувај …

Повеќе »