семејство

(ФОТО) Драган Бјелогрлиќ го снајде судбината на балканските татковци: „Единствената работа која немав сили да и ја кажам на ќерката“ – а која важи и за секој млад човек во Македонија!

Преведено на јазикот на младите: „Дали и мене цел живот сељаци ќе ми кажуваат што е добро, а што не? Дали за нив веќе однапред се резервирани скапоцени автомобили и луксузни сепариња, а за останатиот свет трамваи, автобуси и зачадени биртии? Дали таа поделба е завршена, тато? Славниот актер, режисер, …

Повеќе »

(ФОТО) Судбини: За само пет дена ги загубила синот и сопругот: Ова е нејзината приказна како успеала да преживее!

Со помош на пријателите започнав да излегувам од дома, а ми беше потребна цела година за повторно да почнам да возам. Помислував на самоубиство, но не можев да го направам тој последен чекор кој го направи Пол. Конечно се вратив и на работното место, што ми беше најтешко бидејќи работев …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) МОНСТРУМИ – Родители од САД со години 13. деца чувале во ланци: Осудени се на доживотен затвор – Најпотресни сведоштвата од децата!

Дејвид и Лоуис Трупин се осудени на 25. години до доживотна казна затвор откако ја признале вина за држењето на заробени и мачење на своите деца во нивниот дом во Калифорнија. Тоа значи дека се осудени на доживотна казна затвор, но после 25. години можат да бараат помилување. Тие се …

Повеќе »

(ФОТО) Каква храброст: После загубата на детето (пред нецели две години) готвачот Ремзи и сопругата добиле петто дете!

„Секогаш го кажуваш тоа што го мислиш, некои поради тоа те почитуваат, а некои не. Но поради тоа ми порасна во очите. Децата ги спореди со награди! Тие и’ се единственото нешто со што родителот и треба да се фали. Браво“, коментирале фановите… Англискиот готвач Гордон Ремзи (52) во четвртокот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Одбила да танцува за пијани пријатели на сопругот, па ја претепал и ѝ ја избричил главата

На снимката која е објавена во средата на социјалните мрежи, жената објавила дека избегала од дома после нападот и успеала да дојде до полициската станица во која според нејзините зборови, одбиле да ја примат нејзината пријава, бидејќи немала пари да плати мито… Во Пакистан е уапсен маж, бидејќи, наводно, ја …

Повеќе »

(ФОТО) Вредна мајка: Подготвила 152 оброци и 228. „грицки“ за да без стрес го дочека четвртото бебе!

“И внимателно планирајте ја подготовката. Имено, кога подготвувате лазањи и ги ставате да се печат, за тоа време ќе постигнете да подготвите се’ што е потребно за супа или болоњезе”, вели добро организираната мајка… Џесика Меј Магил од Сиднеј однапред подготвила дури 152. оброци и 228. порции грицки, и тоа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тајно изненадување за синот: Со затворени очи го почувствувал својот татко!

Љубовта е најнеобјаснивата работа на светот, а доказ за тоа може да даде видеото… Во Лебанон, Националната гарда одлучила на синот на офицерот Роб Кастернино да му приреди изненадување…и тоа додека Лука бил на училиште. Татко му 10. месеци служел во Сирија и Јордан и сега конечно се вратил дома,но …

Повеќе »

(ВИДЕО) Хорор: Татко поради коцкарски долгови ја продал едногодишната ќеркичка!

Маж на запад на Кина е уапсен бидејќи преку интернет ја продал својата едногодишна ќерка за 7.800 евра, за да ги исплати коцкарските долгови. Мажот кој е идентификуван со презимето Ѓианг,откако западнал во коцкарски долгови ја продал својата ќерка на пар кој на интернет барал да усвои дете.Невработениот маж својата …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Таткото монструм кој со родената ќерка имал седум деца не сака да живее: Во затворот се изолирал и го сменил имено!

Со родената ќерка имал седум деца а две биле однесени во домот на Фрицл каде за нив се грижела неговата сопруга. Пред десет години, озлогласениот Јозеф Фрицл беше осуден на доживотен затвор, откако било откриено дека во посебни простории ја чувал својата ќерка, ја силувал и со неа имал седум …

Повеќе »