семејство

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВЕРОЈАТНА ПРИКАЗНА – МАЈКА МУ НЕ САКАЛА ДА МУ ГО ДАДЕ ИЗВОДОТ А ПОТОА ДОЗНАЛ СТРАШНА СЕМЕЈНА ТАЈНА: Цел негов живот бил лага!

Кога Алберт Гилмор сакал да се ожени, му требал изводот од раѓањето, сепак, тој бил многу изненаден зошто неговата мајка не сакала да му го даде. Кога конечно го имал документот во рацете, тој открил голема семејна тајна. Имал 21. година кога дознал дека жената за која верувал дека е …

Повеќе »

(ФОТО) ЖИВОТОТ Е ЧУДО – ОКСАНА РОДИЛА ПЕТОРКА, А ПОТОА СОПРУГОТ ЈА НАПУШТИЛ: Три години подоцна таа живее подобро од било кога!

Прочитајте ја приказната за една навистина силна жена… До 2015. година, семејството на Оксана Кобелескај и Сергеј Семенов не било поразлично од милиони други: мама, тато и ќерката Алис. Неколку години по раѓањето на нивната најстара ќерка, парот започнал да размислува за проширување на семејството. Кога дознале, на ултразвук, дека …

Повеќе »

(ФОТО) ОДЛИЧЕН ПРИМЕР – САМОХРАН ТАТКО го пријавил во полиција СИНОТ ВАНДАЛ и јавно го прозвал на Фејсбук!

Самохраниот татко Артур Тод бил огорчен кога сфатил дека неговиот 13. годишен син Лукас е еден од вандалите кои ја уништиле автобуската постојка во Сехам, Англија. Сепак, не сакал да дозволи само така да се извлече и да мине неказнето па на сите јавно им се извинил и на Фејсбук. …

Повеќе »

(ФОТО) Кога се децата во прашање сите се само ТАТО: Антонио Милошески и Влатко Ѓорчев на семеен пикник!

Убав сончев ден, идеално време за семеен пикник на пратениците Антонио МИлошоски и Влатко Ѓорчев со бројните семејства… Тие со сопругите и децата отишле на семеен пикник за да уште малку уживаат во сончевите зраци пред наредните обврски… „Сончев ден за игри и дружба на Марта, Давид, Филип, Никола, Дариа, …

Повеќе »

(ФОТО) МАЈКА го расплакала Фејсбук со фотографија на торби за ужина на гробот на своите три деца

СКРШЕНАТА мајка Џенифер Невил-Лејк е авторка на нај шокантната фотографија што ќе ја видите денес. Џенифер ги изгубила сите свои деца кога биле убиени од пијан возач, кој не застанал на знакот СТОП. Даниел. Хари и Мили таа 2015. година не го дочекале почетокот на учебната година и сите тројца …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТРАГЕДИЈА – ТАТКО (45) СО ЌЕРКА (5) ВО ПРЕГРАТКАТА СКОКНАЛ ПОД ВОЗ: Патниците занемеле а потоа се слушнал детски плач!

Американецот Фернандо Балбуена (45) со ќерката Ферни (5) во прегратки, скокнал во понеделникот под воз на метро станицата во Њујорк. Починал на лице место а детето чудесно преживеало без повреди. Ужасната сцена што ги шокирала сите присутни се случила за време на утринската навалица на една станица во Бронкс. Сведоците …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) УСВОИЛЕ ДЕТЕ ВО НЕВОЛЈА А ДОБИЛЕ СОЦИОПАТ КОЈ ИМ ГО УНИШТИЛ ЖИВОТОТ: Украинката Наталија имала 14. години а не 6. а на добротворите животот им го претворила во пекол и сега ги ТУЖИ!

Целата приказна потсетува на сценариото на хорор филмот “Orphan” од 2009. година во кое брачен пар посвојува девојче за кое подоцна се открива дека е всушност 33-годишен социопат. 45-годишната Кристин Барнет и 43-годишниот Мајкл Барнет во 2010 година ја вдомиле Наталија Грејс, која била родена во Украина. Државата Индијана во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТЕШКА ПРИКАЗНА КОЈА ЈА ЛЕДИ КРВТА ВО ВЕНИТЕ: „Се претставуваше како моја мајка, а кога ја дознав вистината ми се урна светот!“

Усвоена Виетнамка после 34 години се вратила во родниот град, финансирајќи жена која тврдела дека е нејзина мајка. “Никогаш нема да го заборавам напуштањето на моето со војна уништено село во Виетнам. Имав пет години, а мајка ми Хан ми рече мене и на мојот брат Тем дека одиме на …

Повеќе »

ДЕТЕ СКОКНАЛО ВО СМРТ после години семејно насилство

Осумгодишно момче скокнало од станот во осмиот кат по долгогодишно насилство во семејството. Момчето Антон, од Украина, падна во смрт, откако пристигнал од училиштето на 23.8. Една сосетка, Жана, рекла дека слушнала како родители викаат затоа што ја искинал облеката пред да започнат да го тепаат. Потоа, следела тишина пред …

Повеќе »