семејство

Овие луѓе сите треба да ги имаме во животот: Ќе ни го покажат вистинскиот пат и ќе го извлечат најдоброто од нас!

Сите имаме вакви на луѓе во нашето опкружување. Тоа се луѓе во кои не мора да уживаме, но работата со нив е многу важна. Но, тоа е многу важно за учење и насочување кон животот и духовниот пат што треба да го следиме и со тоа да го изразиме најдобриот …

Повеќе »

ДИСКУСИЈА НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ – На сопствените деца од 15. и 16. години им наплаќа кирија: Поради оваа мајка „гори“ интернет!

Навидум безопасното прашање ги поделил социјалните мрежи, а најгласни биле оние кои сметаат дека мајката не треба да им наплаќа кирија на своите деца… Мајка од Австралија на социјалните мрежи прашала кога е соодветно да им се наплатува кирија на своите деца и колку пари треба да и дадат, по …

Повеќе »

(ВИДЕО) Колкаво срце има овој човек: Усвоил пет деца со посебни потреби и сам ги одгледува!

Бен Карпентер (36) отсекогаш сакал да има деца, а за девет години колку што е на „списокот на посвојувања“, успеал да посвои пет деца, сите со посебни потреби. Кога ја раскажал својата приказна на телевизија, тој брзо го добил епитетот – супер тато! Работел долго време во училиште за деца …

Повеќе »

(ВИДЕО) БИЛА ФРИЗЕРКА И УЧИТЕЛКА! Кејт Мидлтон открила колку и било тешко да ги исполни сите семејни обврски за време на карантинот!

Во групниот разговор со неколку родители и наставници, војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон открила што и е најтешко и како се справува со бројните нови улоги што и ги наметнала пандемијата на коронавирусот. Кејт го пофалила принцот Вилијам и истакнала дека тој е нејзината најголема поддршка. На прашањето со еден …

Повеќе »

(ВИДЕО) Исповед од ТикТок: ДНК-тестот открил шокантни семејни тајни

Во 21 век, достапни се домашни ДНК тестови за да се утврди нечие сродство и потекло. Сепак, понекогаш, освен што се интересни, овие тестови можат да ни откријат и многу полоши работи, како што се уверила една девојка која ја кажала својата исповед на ТикТок. Кејт Мекдоналд открила како нејзиниот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ќерка ја наговорила мајка си заедно да направат тест за бременост па следел шок!

Корисничка на TikToka, Рајли, споделила видео во кое со нејзината мајка заедно ги дознаваат резултатите од тестовите за бременост, а во меѓувреме собраала над 13. милиони прегледи. Убедени дека и двата теста ќе бидат негативни, ги подредија пакетите и веднаш потоа мајката на Рајли извикала: „О, Боже мој!“. Верувајќи дека …

Повеќе »

(ФОТО) ЌЕРКА НА БИЗНИСМЕН ИЗВРШИЛА САМОУБИСТВО: Скокнала со бебето во прегратка!

Американката со кинеско потекло, Лили Луо (34), ќерка на тајкун за недвижнини, наводно скокнала гола од пентхаус во Хонг Конг, држејќи во рацете петмесечно бебе, тврдат локалните медиуми. Според локалните медиуми, таа и нејзината ќерка Ајер починале на самото место. Полицијата соопштила дека со обдукцијата ќе се утврдат причините за …

Повеќе »

(ФОТО) Мајка мора да одлучи дали бубрегот ќе го донира на синот или ќерката – и двајцата имаат ретка болест!

САРА БИНГХАМ (41) од Нортамберленд, Велика Британија, се соочила со тешка одлука. Нејзините две најстари деца, 20-годишниот Ноа и 16-годишната Ариел, страдаат од нефронофтиза, цистична бубрежна болест, состојба што ги оштетува бубрезите и предизвикува воспаление и лузни. Проблемите започнале во 2016. година кога Ариел се пожалила на постојан замор. Во …

Повеќе »

(ФОТО) За време на појадок, ненадејно, починала бремена инфлуенцерка која го чекала петтото дете!

Инфлуенсерката Емили Мичел (36), која била бремена со своето петто дете, починала ненадејно три дена пред Божиќ, потврдило нејзиното семејство. Блогерката кој го водела Инстаграм профилот на Hidden Way, починала за време на појадокот. Обидите да ги спасат неа и детето биле неуспешни, а лекарите сè уште не ја утврдиле …

Повеќе »