семејство

Приказна која го растажила интернет: Ќерката добила меил од татко и – после неговата смрт!

Смртта на личноста што ја сакате е еден од најтрагичните делови од животот. Секој се бори со ова на свој начин, а тагата со тек на време станува поблага. Оние што нè оставија оставаат зад себе фотографии, работи и добри дела да ги запомниме. Но, овој татко остави зад себе …

Повеќе »

СУРОВО! Јулија родила тројки, но наместо пофалби и честитки добила осуди!

После 22 дена во болницата, тие отишле дома здрави и среќни Медицината напредна толку многу што веќе не е реткост или чудо кога ќе чуеме дека една жена во педесеттите, шеесеттите години, па дури и седумдесеттите родила дете. Сепак, во земјите од поранешниот Советски Сојуз, овие работи сè уште се …

Повеќе »

(ФОТО) УЖАСНИ ТАЈНИ НА НАЈСТРАШНОТО СЕМЕЈСТВО НА СВЕТОТ! Моите тетки, чичковци и нивните деца имаат с**с со ЕДЕН ОД НИВ!

Се обидов да се одбранам, но не ме слушаше Силувањето на роднините „не била никаква тајна“ во злогласното австралиско семејство Колт, во кое родителите наводно и рекле на седумнаесетгодишната тинејџерка „да ја држи устата затворена“ откако била нападната од нејзиниот чичко, се вели во почетокот на судењето во Сиднеј. Осомничениот …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕСЕКОЈДНЕВНА ПРИКАЗНА – ЧУДНИ СЕ ЖИВОТНИТЕ ПАТИШТА: Во тешка сообраќајна несреќа загубиле три деца, а потоа една година подоцна добиле тројки!

Во мај 2007. година, семејството Коб било погодено од страшна трагедија. Мајката Лори Кобл се возела со своите три деца, 5-годишната Кајли, 4-годишната Ема и на 2-годишната Кејти, кога одеднаш камион натоварен со 20 тони електроника удрил во задниот дел од нивниот автомобил. Таа била придружувана од нејзината мајка, бабата …

Повеќе »

Мухамед Зекири, сопругата и тримесечната ќерка хоспитализирани: Филипче открива во каква состојба се!

Меѓу бројните новозаболени последните неколку дена, како што објави на неговиот профил на Фејсбук е и Мухамед Зекири, но и неговата сопруга и тримесечната ќерка… „Пратеникот и потпретседател на СДСМ Мухамед Зекири, неговата сопруга и ќерка се хоспитализирани во болница и тие се во добра здравствена состојба. Имаат стабилна форма …

Повеќе »

(ФОТО) ЖИВОТ КАКО ОД ФИЛМ – ДУРИ НА 23 ГОДИНИ ЈА ДОЗНАЛА ВИСТИНАТА ЗА НЕЈЗИНИОТ ЖИВОТ и не слушнала ништо полошо: „Цел живот знаев дека мајка ми и очувот прават нешто чудно, но не знаев што!“

Се’ додека не наполнила 23. години, животот на Полина Дакин воопшто немал никакво значење. Од детството знаела дека не е во ред начинот на кој е воспитувана, знаела дека нејзините родители постојано кријат нешто од неа, знаела дека не е нормално да живеете како „чергар“. Но, таа не знаела зошто …

Повеќе »

„Дедо ми ми е воедно и татко, а вујковците ми се браќа“: Јас сум производ на СТРАШЕН ИНЦЕСТ кој остави СТРАВИЧНИ ПОСЛЕДИЦИ на моето тело и ум!

Самата Рексан Џонс преживеала злоупотреба од нејзината родена мајка, а за нејзината баба, која ја тепала и ја злоупотребувала, таа беше дете на сатаната „Многу малку луѓе ја знаат целата вистина за моето детство. Моите пријатели знаат само малку – дека сум посвоена, дека моите родители починаа, дека ми е …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГИ ЗАСМЕЈУВА ЛУЃЕТО ШИРУМ СВЕТОТ: Бебе од една година има свое кулинарско шоу: Готви и јаде и е вистинска ѕвезда на Инстаграм!

Видеата го прикажуваат како се пробува храна и дава оценки… Ешли Виан отворила профил за своето едногодишно бебе Коби, каде што покажува како малото момче и помага да подготвува оброци. На профилот наречен „Kobe eats” (Коби јаде), следбениците можат да видат како Коби сака да готви, јаде и да истражува …

Повеќе »

(ФОТО) Брачен пар после 32. години го пронашол киднапираниот син: Грабнувачите како двегодишник го продале за 690. евра

На кинеска двојка чиј што тогаш двегодишен син бил киднапиран од хотел во 1988. година, детето им се вратило по цели 32 години. Мао Јин бил киднапиран кога имал само две години додека неговиот татко отишол да донесе вода. Неговите родители покренале голема потрага по малото дете низ целата земја …

Повеќе »