семејство

(ФОТО) НИЕ СМЕ МОДЕРНО СЕМЕЈСТВО: Им објаснил Рики Мартин на своите деца зошто имаат двајца татковци!

РИКИ Мартин и неговиот сопруг Зван Јозеф одгледуваат четири деца, 12-годишните близнаци Матео и Валентина, двегодишната ќерка Луција и синот Рен, чие доаѓање во семејството беше објавено на Инстаграм во октомври минатата година. Пејачот беше отворен кога станува збор за љубовта кон децата, како и дека секогаш сакал големо семејство. …

Повеќе »

Се разбудила после три месеци кома и открила дека е бремена! Додека ја смирувале направила нешто невидено!

Знаела дека мора да направи само еден, но најважниот потег Џема Холмс од Вилтшир го доживеала шокот од животот кога ги отворила очите во болницата. Имено, Џема доживеала сообраќајна несреќа на улица кога ја удрил автомобил а лекарите едвај ја спасиле. Потоа на родителите им рекле дека нивната ќерка има …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерка на Стивен Спилберг: „Порнографијата е ‘афирмација на животот’!“

Микаела Спилберг, посвоената ќерка на славниот режисер Стивен Спилберг, смета дека порнографијата е „афирмација на животот“. Сепак, откако јавно изјави што прави, таа беше приведена поради семејно насилство. Посвоената ќерка на легендарниот режисер Стивен Спилберг и неговата сопруга, актерката Кејт Капшоу, во февруари годинава се најде на насловните страници поради …

Повеќе »

(ФОТО) После 14. синови и 27. години брак конечно добиле ќерка

Прво дошла љубовта, проследена со брак, па првиот син, па уште 13. пати по син, и потоа конечно – ќерка. Цела Америка зборува за парот од Мичиген, Катери и Џеј Шванд. Нивната ќерка Меги Џејн се родила во четвртокот, а ја пречекале 14. браќа. „Едноставно сме среќни што Меги Џејн …

Повеќе »

(ФОТО) Се’ за љубов на ќерката и нејзината среќа: 51. годишна баба си го родила внучето!

51-годишната Џули Ловинг си го родила внучето. Имено, оваа жена се согласила да биде сурогат мајка на нејзината ќерка Брен Локвуд, откако не успеала да остане бремена. Среќната вест Брен ја објави на Инстаграм.   View this post on Instagram   ⁣ ᴡᴇʟᴄᴏᴍɪɴɢ ᴛᴏ ᴛʜᴇ ᴡᴏʀʟᴅ…⁣ ⁣ 𝑩𝒓𝒊𝒂𝒓 𝑱𝒖𝒍𝒊𝒆𝒕𝒕𝒆 𝑳𝒐𝒄𝒌𝒘𝒐𝒐𝒅⁣ …

Повеќе »

(ФОТО) Овој геј татко стана sвезда на Интернет поради неговата животна приказна и смисла за хумор

Хозе Ролон пораснал сонувајќи еден ден да има деца. Но, 44-годишникот никогаш не верувал дека неговата желба ќе се оствари. „Јас пораснав во мачо домаќинство каде што татко ми ми викаше дека морам да одам како човек, а не како педер“, се присетува Ролон во интервју за „Today“.   View …

Повеќе »

ИСКУСТВА: Едвај чекале да имаат големо семејство па усвоиле ТРИ ДЕЦА ОДЕДНАШ

Двојка од Велика Британија, Герет и Клер, решиле да создадат семејство, но бидејќи и двајцата биле над 40. години, сфатиле дека ќе биде тешко, па решиле да посвојат, и на крајот посвоиле три деца – браќа и сестра на возраст од четири, три и една година. „Герет сакаше многу деца, …

Повеќе »

(ФОТО) ТРАГЕДИЈА -РОДИТЕЛИТЕ СЕ ОТРУЛЕ СО КИСЕЛИ КРАСТАВИЧКИ: Децата три дена биле покрај ЛЕШОВИ, сестричката (5) сето време се грижела за помладиот брат (1)

Девојчето и нејзиниот брат биле пронајдени во станот три дена откако нивните родители починале од труење со кисели краставички. Роднините на руската двојка Јакунун, Александар и Викторија, не можеле неколку дена да ги добијат на нивните телефони. Имено, тие ја пропуштиле семејната средба и по неколку телефонски повици одговорила петгодишната …

Повеќе »

(ВИДЕО) МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ПОРАДИ КОРОНА ГО ЗАГУБИЛА СЕМЕЈСТВОТО: „Мајка ми не ја слушна мојата последна порака!“

Њујорчанката Џесика Каро ги изгубила својата мајка и уште тројца членови на семејството од Ковид-19, а за нејзината приказна е направен и краток документарец „Последниот повик“. На крајот на септември на платформата Редит беше објавено прашањето „Како се промени вашето секојдневие?“, кое секако се однесуваше на пандемија, а целта беше …

Повеќе »