семејство

ТОЛКУВАЊЕ НА СОНИШТА – Починатите никогаш не доаѓаат во нашите соништа без причина: Еве на што се обидуваат да не предупредат!

Постојат 5. причини зошто мртвите се појавуваат во соништата на своите најблиски Таквите соништа имаат значително влијание врз ужалените. Многумина признале дека токму соништата на средба со починатиот им помогнале успешно да го поминат процесот на жалост и да продолжат со животот. Иако веќе не се со нас, најблиските кои …

Повеќе »

Приказна за комшиите која ќе ве трогне: „Уживав додека те гледав како растеш!“

Приказни за најлошите соседи, кои си го влошуваат животот едни на други, често кружат на Интернет. Сепак, има и такви кои се сосема различни. Тимот „Bored Panda“ собрал на едно место некои од најубавите приказни за соседите кои покажале дека знаат што значи да се живее заедно во мир и …

Повеќе »

(ФОТО) Јутјуберка заразена со корона родила па завршила во кома: Се разбудила после 3. месеци!

Грејс Виктори се заразила со коронавирус во декември минатата година. Била бремена и нејзината состојба започнала да се влошува, па на 24. декември, два месеци пред датумот на породување, се породила со царски рез. Еден ден подоцна таа завршила во индуцирана кома. Лекарите имале лоши прогнози и и’ дале само …

Повеќе »

(ВИДЕО) Овој маж има и сопруга и љубовница – Вака изгледа нивната врска!

Ларон Армстед е човек кој има жена и девојка. Тој и неговата сопруга Џенифер имаат пет деца, а кај нив пред неколку години се пресели и девојката на Ларон, Амиа. Парот тврди дека тоа не ги става во непријатна ситуација и дека нивните деца по некое време ја прифатиле Амиа, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жена во 26. година открила дека целиот нејзин живот е лага и дека во детството била киднапирана

ШТО би направиле ако еден ден откриете дека целиот живот ви е лага и дека семејството не е онакво какво што вие сте мислеле дека е? Токму во оваа ситуација се нашла жена од Соединетите држави, како што тврди, кога имала само 26. години. Анонимната жена, сега 42 година, ја …

Повеќе »

Трогателно писмо од татко до неговата неродена ќерка: „Расти сонувајќи!“

Скот Фергусон од Сиднеј, Австралија, се борел со рак на мозок кога неговата сопруга Џејми останала бремена. Починал на 31л март, на 33-годишна возраст, само неколку недели пред да се роди неговата ќерка. Пред да почине, тој снимил бројни видеа и пишувал писма за членовите на неговото семејство, а се …

Повеќе »

11. рани знаци на бременост

Некои симптоми се чувствуваат само во првите месеци од бременоста, а потоа повремено се ублажуваат. Изостанок на менструација Доцнењето на менструација е најчестиот ран показател за бременост. Кога доцна, за жените, бременоста е првата најчеста мисла што им поминува низ главата, пишува The Sun. Замор Чувство на замор и недостаток …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРАВО НА ЛИЧЕН ИЗБОР – КАМЕРАТА ГО ЗАБЕЛЕЖАЛА МОРБИДНИОТ МОМЕНТ: Тинејџер им рекол на родителите дека повеќе не сака да живее и да се бори со болеста па се убил пред нив!

Камерата снимила трагичен момент кога австралиски тинејџер кој умирал од рак на коски, им рекол на своите родители дека не сака повеќе да живее, пред да се самоубие – дома. Рис Хаберман (19) го снимил видеото во јануари 2017. година – при крај на изгубената 18. месечна битка со ракот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЕМОТИВНО – СРЦЕТО ДА ВИ ЗАСТАНЕ: Вака изгледала емотивната средба на татко и син после 57. години!

Минатиот викенд се случил еден од најемотивните моменти… Ричард Меклари го видел својот син Џими пред 57. години, кога тој сè уште бил бебе. Откако неговата мајка го дала на посвојување, тој ја изгубил секоја трага од своето дете. Сепак, ова видео после 57. години покажува дека судбината често знае …

Повеќе »