тв лица

(ВИДЕО+ФОТО) ОМИЛЕНИОТ ТВ СЛАТКАР ВО ГОЛЕМИ ПРОБЛЕМИ – Бади Валастро после тешките повреди и неколку операции:„Прашање е дали воопшто ќе можам да работам!“

Бади се повредил кога се обидел да одглави механизам во куглана што одеднаш застанал, а потоа проработел и неколку пати му ја нагмечил раката… Славниот Бади Валастро, попознат како експерт за торти, доживеал несреќа на куглање во која раката му била сериозно повредена, а сега открил дека е доведена во …

Повеќе »

(ФОТО) Кристл од „Династија“ едвај се бранела од мажите, а потоа, поради несигурност, депресија и дрога, го допрела дното

Линда Еванс, актерката најпозната по улогата на Кристл Карингтон во серијата „Династија“, неодамна го прослави својот 78-ми роденден далеку од сјајот и луксузот со кој некогаш беше опкружена. Бројни обожаватели тешко дека би можеле да ја препознаат. Во средината на 1980-тите, благодарение на улогата на Кристл Карингтон во серијата „Династија“, …

Повеќе »

Починал 14. годишен натпреварувач во шоуто MasterChef Junior: Во 2017. година останал без двајцата родители

БЕН ВОТКИНС, 14-годишната sвезда на шоуто MasterChef Junior, во понеделникот починал од рак во детската болница Лури во Чикаго, објавило неговото семејство. На момчето во јули му бил дијагностициран ангиоматоиден фиброзен хистиоцит. Семејството на момчето за медиумите изјавило дека само пет други луѓе во светот ја имаат оваа ретка болест …

Повеќе »

(ВИДЕО) Српска водителка открила како се заразила со корона: „Не бидете глупави како мене!“

Српска водителка на своите следбеници на социјалните мрежи им рекла дека е позитивна на ковид-19, но и дека знае точно кога, со сопругот, се заразиле. Милица Кон, водителка на шоуто „Брак со невидено“ и сопруга на музичарот Марко Кон, открила дека парот е заразен со коронавирус. “Коронче, што правиш, како …

Повеќе »

(ФОТО) Роберт Дејвид Хол од серијата „ЦСИ“ го слави 73. роденден: Симпатичниот патолог не куца поради улогата – пред 40. години доживеал стравична несреќа па морале да му ги ампутираат и двете нозе!

И покрај сите несреќи што го следеле, sвездата на серијата „CSI“ најде време да ги инспирира другите. Роберт Дејвид Хол е роден на 9. ноември 1947. година во Источен Оринџ, Њу Џерси. Студирал во гимназијата Тустин во Калифорнија и во 1971. година дипломирал англиска литература на УЦЛА.   View this …

Повеќе »

(ФОТО) Сопругата на легендарниот водител,Алекс Требек, ги открила неговите први симптоми на рак на панкреасот

АЛЕКС Требек, комичар, актер и водител на популарниот американски ТВ-квиз „Jeopardy“! (Предизвик!), почина на 81-годишна возраст. Лекарите сè уште не ја потврдија официјално причината за смртта, но Требек во март 2019 година откри дека му бил дијагностициран рак на панкреасот во фаза 4. На почетокот на годината тој се збогуваше …

Повеќе »

(ФОТО) Мустафа Надаревиќ отворено за борбата со ракот на белите дробови: „Од доктор се плашам како мало дете но подобар сум!“

Пред скоро два месеци легендарниот актер Мустафа Надаревиќ ги загрижи сите кога им се јави на босанските новинари од болницата. На почетокот на годината тој откри дека страдал од рак на белите дробови кога се вклучил во кампањата „Вдиши за живот“, а потоа за Медиумскиот сервис објаснил како се справува …

Повеќе »

(ФОТО) ПРОБЛЕМИ ВО БРАКОТ – ОТКРИЕНО ПОРАДИ ШТО СЕ РАЗДЕЛИЛЕ БЕРГУЗЕР И ХАЛИТ! Глумецот не сакал дете, говорел дека е ПРЕСТАР а потоа таа го ПРЕСЕКЛА!

Брачната двојка Халит Ергенч и Бергузар Корел, попознати во јавноста како Шехерезада и Онур од популарната серија „1001 ноќ“, веќе подолго време минуваат низ брачна криза. Наводно, нивниот 11-годишен брак бил загрозен поради неверството на славниот Сулејман. Проблемите започнале откако Бергузар целосно им се посветила на децата, а особено откако …

Повеќе »

(ФОТО) ВОДИТЕЛКА НАПРАВИЛА 400. ОПЕРАЦИИ: Дечкото со киселина и го изгорел лицето, ПОТПОЛНО ГО ЗАГУБИЛА ВИДОТ – Еве како сега изгледа!

Британската водителка Кети Пајпер неодамна ја имала 400-тата операција, со што се поправиле последиците од нападот што го доживеала пред 12. години, кога еден човек, ангажиран од нејзиното поранешно момче, и фрлил сулфурна киселина во лицето. „Нејзиното око се опоравува добро, таа е расположена и не може доволно да му …

Повеќе »