тв лица

(ФОТО) ДРАМА во Истанбул: Убавата турска глумица открила дека го напушта снимањето поради болест

Неслихан се онесвестила за време на снимањето на серијата „Ќерката на амбасадорот“.   View this post on Instagram   A post shared by Neslihan Atagül Doğulu (@neslihanatagul) Неслихан Атагул, позната кај нас како Нихан од серијата „Бесконечна љубов“, во која глумеше заедно со славниот актер Бурак Оџивит (Бали Бег), ја …

Повеќе »

ЕМОТИВНИ ФОТОГРАФИИ; Хурем со бебето излегла од болница а еве како изгледала средбата со постарата ќерка!

Лара ја запознала сестричката… Актерката, која популарноста ја стекна играјќи ја славната Хурем во серијата „Сулејман Величествениот“, се породи пред неколку дена и роди здраво девојче. Мајката и ќерката конечно излегоа од болницата, а на доаѓањето на малата сестра, најмногу се израдувала постарата ќерка на Меријем Узерли, Лара, која веднаш …

Повеќе »

(ФОТО) НАСИЛНА ИСТОРИЈА – ВОЗНЕМИРУВАЧКО – Ѕвезда на мексиканска серија осудена за претепување на девојката: На Твитер кружат фотографии од нејзините повреди!

Актерот Хозе Елеазар Гомез е ѕвезда на мексиканските теленовели најпознат по улогата во хит серијата „Бунтовник“. За жал, деновиве за него не пишуваат заради неговите актерски успеси, туку затоа што тој брутално ја претепал својата девојка Стефани поради што бил осуден на затворска казна.   View this post on Instagram …

Повеќе »

(ФОТО) УБАВИНАТА НЕ ТРЕБА ДА СЕ КРИЕ – Атрактивна шпанска водителка позирала потполно гола на снег

Водителката Кристина Педроче ја искористи силната снежна бура што ја погоди Шпанија за да направи специјална фотографија за нејзиниот профил на Инстаграм. Имено, Кристина позирала целосно гола на снегот во познатата јога поза.   View this post on Instagram   A post shared by CristiPedroche🦋 (@cristipedroche) „Сите занемевме и набљудуваме …

Повеќе »

(ФОТО) Хурем родила девојче и открила кое необично име го избрала

Актерката Мерием Узерли, позната по улогата на Хурем во серијалот „Сулејман Величествениот“, го роди своето второ дете. Таа на Инстаграм објави фотографија со својата ќерка на градите, направена по породувањето и открила дека ја родила на 8. јануари. „Мојата најмила Лили Кои .. Лара Џемима, тато и јас сме пресреќни …

Повеќе »

(ФОТО) Го препознавате ли ова девојче? Со светска слава се здоби со улога во најпопуларната турска серија

Фотографијата објавена на профилот на турската телевизиска и театарска актерка најпозната по нејзината улога во серијата „1001 ноќ“ ги воодушеви обожавателите. Бергузар Гокче Корел на својата Инстаграм приказна објавила фотографија од своето детство и ги воодушевила обожавателите. Имено, оваа популарна актерка е родена на 27. август 1982. година во Истанбул, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Откриваме која е приватно Благородна, гостинката што го „запали“ Коста во „Преспав“ со својот телесен раскош и отворениот брак

Обожавателите на ситкомот „Преспав“ имаа можност во најновата епизода да ја запознаат Благородна – односно, македонската актерка Драгана Левенска… Во најновата 11. епизода од 5-тата сезона на македонскиот ситком „Преспав“, насловена „Отворен брак“, во пансионот се ширеа секс вибрации кои ги предизвика гостинката Благородна или актерката Драгана Левенска. Благородна се …

Повеќе »

(ФОТО) Познатиот новинар Лери Кинг хоспитализиран поради корона вирус

СЛАВНИОТ американски телевизиски новинар Лери Кинг е хоспитализиран откако бил позитивен на тестот за вирусот корона, пренесува „Daily Mail“. Според британскиот весник, Кинг (87), кој е познат по интервјуата емитувани на Си-Ен-Ен, бил префрлен во болница откако еден од гостите на неговата емисија бил хоспитализиран во Лос Анџелес. Larry King, …

Повеќе »

(ФОТО) Познат водител ненадејно починал на 33. години

Водителот на емисијата „Смртоносен улов“ починал вчера во неговиот дом Ник МекГлешан починал вчера во својот дом на 33-годишна возраст. Иако сè уште не е објавена причината за смртта, младиот водител бил познат како зависник од алкохол и дрога, па затоа, како што пренесуваат странските медиуми, се претпоставува дека се …

Повеќе »