тв лица

(ФОТО) Бремената Бергузар Корел со семејството ужива  во Чешме!

Бергузар Корел и нејзиниот сопруг, актерот Халит Ергенч, оваа година летото го минуваат во најзападниот приморски град во Турција- Чешме. Парот, кој го очекува своето трето дете, беше забележа како се забавува на плажа во Чешме со своите деца Али и Хан. Фото: haberturk.com Корел постојано беше заедно со Хан, …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕПРОФЕСИОНАЛНО: Српски водител фатен како за време на емисијата се допишувал – камерите ја снимиле и пораката

На социјалните мрежи се прошири фотографија на која се гледа како водителот на српската емисија „Ново јутро“, Предраг Сарапа, се допишува со некого за време на преносот. „Погледнете го разговорот на Сарапин на Инстаграм“, напишаа твитерџиите. „Дали е тоа вистински бакнеж?“ Се смета дека е една од пораките, на што …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ СЕЌАВАТЕ ЛИ НА СЛАВНАТА „ЗЛОБНИЧКА“? Габриела Спаниќ е кон крајот на петата деценија и изненадува како изгледа!

ТАА ги освои срцата на публиката во Македонија. Улогата што и донесе голема слава е ликот на Паола и Паолина Брашо во познатата сапуница „Злобничка“. Сега, актерката Габријела Спаниќ воодушеви многу обожаватели со фотографија во тесно боди со косета, за што доби над 135.000 лајкови и стотици комплименти. View this …

Повеќе »

(ФОТО) Популарната Шехерезада покажала како изгледа во 25. седмица на бременост

Турската актерска двојка, Халит Ергенч и Бергузар Корел, попознати за нас како Сулејман и Шехерзада, се во слатко исчекување. Двојката има два сина, Али и Хан, а сега во нивното семејство доаѓа девојче, а неодамна открија дека ќе и го дадат името Лејла. View this post on Instagram A post …

Повеќе »

(ФОТО) ВОДИТЕЛКА ОБЈАВИЛА: „Добив корона од невакцинирано лице. Вакцината ве штити од смрт, а ова се симптомите на делта сојот!“

БРИТАНСКАТА водителка Кат Садлер (46) се огласи на Инстаграм и ги извести следбениците дека боледува од вирусот корона. – Јас сум вакцинирана и ревакцинирана и имам ковид. Ова ти го кажувам за да сфатите дека пандемијата ниту случајно не е завршена случајно. Вирусот Делта е многу заразен и токму со …

Повеќе »

(ФОТО) И’ ОВА ГО ИМА КАЈ НАС – РЕАКЦИИ – ОВА НЕ СМЕЕ да се емитува па за каква и емисија да станува збор: „Ова е национална телевизија или плажа“!

Неколку ТВ гледачи на Телма ни се јавија со молба да објавиме фотографии од една македонска водителка која не била „прикладно“ облечена… „Ова е национална телевизија или плажа“, вели нашиот соговорник огорчен што национална тв куќа како Телма си дозволува вакви „излети“ со кои ги омаловажува своите гледачи. И’ навистина…има …

Повеќе »

(ФОТО) Славниот глумец од серијата “Peaky Blinders” починал на 48. години – само неколку часови откако бил пуштен од болница!

Тоби починал во својот дом само неколку часа откако бил пуштен од болницата. Според странските медиуми, додека тој лежел дома, почувствувал силна болка во градите. Тоби бил во Кралската амбуланта од август 2020. година. По враќањето дома, почувствувал болки во градите и трнење во рацете, а откако ги направиле сите …

Повеќе »

(ФОТО) НЕ КРИЈАТ ДЕКА СЕ ЗАЕДНО! Еда од тв серијата „Чукни на мојата врата“ СО ЕМОТИВНА ПОРАКА му го честитала роденденот на Серка!

Не требаше долго за убавата романтична комедија „Чукни на мојата врата“ да ги освои срцата на публиката. Серијата, која е на програмата на Првата телевизија секој работен ден во 19.10 часот, ги прикова гледачите на малите екрани од самиот почеток на емитувањето, а делумните „виновници“ за тоа се главните протагонисти …

Повеќе »

(ФОТО) Пет турски глумци кои жените ги обожуваат!

Кој е вашиот фаворит? Турските актери со години уживаат во вниманието на домашната публика, а некои од нив се истакнаа како нивни омилено, мислиме, најубави. Веруваме дека во изминатите години сигурно сте гледале епизода од турска серија, барем со аголот на окото. Фокусот е ставен на љубовта, интригите, семејните расправии… …

Повеќе »