Технологија

(ВИДЕО) Погледнете што има BMW во тајната гаража „М“

НАЈНОВОТО видео не води во музејот на BMW во Минхен. BMW слави половина век од М одделот, а во оваа прилика решиле со јавноста да споделат некои од најинтересните M автомобили кои не стигнале до сериско производство. Секој од овие автомобили е изграден до најмалите детали и е подготвен за …

Повеќе »

(ВИДЕО) По средбата со семејствата на загинатите во сообраќајот, градоначалничката пијана седнала зад воланот

ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ја признала вината, но како и многу наши политичари и таа нема намера да поднесе оставка.Карен Вилијамс, градоначалничката на Редленд, Австралија, моментално е под тешки критики откако со својот автомобил удрила во дрво додека била под дејство на алкохол. Работата да биде уште полоша, несреќата се случила веднаш откако …

Повеќе »

А1 Македонија за сите при-пејд и пост-пејд корисници на мобилна телефонија – 10GB за безгрижно сурфање во роаминг во 27 земји

Пред пикот на летната сезона, А1 Македонија со големо задоволство најавува воведување нова исклучително поволна понуда за корисниците во мобилната телефонијакреирана да одговори на корисничките потреби за зголемено количество мобиленинтернет, сурфање на социјалните мрежи и нуди уште повеќе придобивки додека се во странство. Имено, најпопуларните и најкористените дополнителни пакети за …

Повеќе »

BtoBet стана дел од глобалниот iGaming гигант NeoGames

Домашната ИТ компанија BtoBet стана дел од глобалниот гигант за софтверски решенија и услуги за електронска лотарија, NeoGames. По прифаќањето на понудата за аквизиција од странанаAspire Global,одкоја BtoBet е дел,NeoGames стана сопственик на групацијата и нејзините подружници,реализирајќи стратешка одлука која ќе обезбеди неспоредлива понуда во однос на конкурентите, покривајќи го …

Повеќе »

(ФОТО) УПОРНОСТ – ПЕНЗИОНЕРКА (75) ГО ОСТВАРИЛА СВОЈОТ СОН ОД МЛАДОСТА: Баба по 13. години собирање пари од пензијата „фрлила“ 46.000 евра за АВТОМОБИЛ!

Пензионерка од Полска, Микелина Боровчик-Јеџеји, си го купила автомобилот што го сакала кога била тинејџерка. Конечно, таа е горда сопственичка на својот автомобил од соништата – „Subaru WRX STI“ и не и било жал што за него издвоила неверојатни 46.000 евра. Иако зема пензија од 504 евра, подолг период собирала …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во борбата за лајкови сака да виси од вратите на најскапите автомобили!

НЕКОИ се здобија со популарност со достигнувања кои го облагородија светот, а за некои целта е само да фатат повеќе лајкови. Во вторите е Кристоф Зицман, кој продава и изнајмува егзотични автомобили, а во слободното време очигледно сака да привлекува внимание. Неодамна учествуваше на „Go Luxury Summer Tour 2022“, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) Доцнел или правел глупости? Сè на сè, уништил Lamborghini

По патиштата одвреме-навреме сретнуваме возачи кои постојано доцнат. Дури и со густ сообраќај, тие се трудат да бидат пред сите. Секако, тоа важи и за сопствениците на скапи спортски автомобили. Нивното „скокање“ меѓу лентите со голема брзина е уште поопасно. Нешто слично се обидел да направи и сопственикот на Lamborghini …

Повеќе »

(ВИДЕО) Воз преполовил камион со луксузни вагони, лансирал Audi во воздух

За среќа нема повредени, иако материјалната штета е многу голема. Несреќите во кои учествуваат возови се најстрашниот тип на судир поради големата маса на возовите и нивната неможност да застанат навреме. Возот „Brightline“ во Лантана, Флорида, со толкава сила се судри со камион заглавен на шините, кој превезувал луксузни вагони, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Уништил колекционерско Ферари од 2. милиони евра

Сопственикот го извлекол Ferrari F40 од гаражата за да учествува во прославата на 75-тиот роденден на познатиот италијански автомобилски бренд. Ферари го слави својот 75-ти роденден. По повод одбележувањето на овој значаен јубилеј се организираат настани во различни делови на светот. Еден од нив била и аматерската „планинска трка“ во …

Повеќе »