Технологија

(ВИДЕО) Ако сте ги изгубиле клучевите од автомобилот, професионалците вака ќе го отворат!

ПРОФЕСИОНАЛЦИТЕ се во можност да го отклучуваат автомобилот без клуч, но исто така и без видливи оштетувања. И додека времето е клучно за крадците, оние за кои отклучувањето туѓи автомобили е легална работа обично имаат далеку подобри услови за работа. Времето не е клучно, видливоста е добра и нема потреба …

Повеќе »

Иновативни производи кои ја одбележаа 2020 година

Големи пожари, политика, протести и КОВИД-19 се она што ја одбележа изминатата 2020 година. Сепак, и во таква „тешка“ година, компаниите продолжија да работат на иновации, создавајќи многу нови производи кои без голема помпа пристигнаа како освежување, решавајќи одредени проблеми. Свесни дека иновациите ги носат промените што ја градат иднината …

Повеќе »

A1 Xplore Music и Deezer лансираат нова ко-брендирана платформа за музика и подкасти

Денеска А1 Македонија, заедно со А1 Телеком Австрија Групацијата и во соработка со глобалниот сервис за стримингна музика Deezer, на македонскиот пазар го претставува новиот ко-брендиран музички сервис A1 Xplore Music, by Deezer. Корисниците на А1 Македонија коиуживаат воаудиозабава, заедно со околу 8,5 милиони корисници на А1 во Австрија, Словенијаи …

Повеќе »

(ФОТО) Играчите на Барселона добиле нови автомобили: Пјаниќ не изгледа воодушевен

ИГРАЧИТЕ на Барселона добиле нови автомобили како подарок од спонзорите. Сеат им дал нов модел на „Купра“ и иако е врвен болид, можеби не е квалитетот на кој се навикнати најдобрите светски фудбалери. Така, најдобро за овој подарок зборува лицето на Миралем Пјаниќ, кој не изгледал воодушевено кога позирал покрај …

Повеќе »

Супер подарок со Е-сметка! А1 подарува смартфон и телевизор за активација на електронска сметка

А1 Македонија ја најавува најновата активност за сите свои пост пејд корисници кои со активирање на услугата Е-сметка добиваат можност да освојат пакет со смартфон Motorola G8 и телевизорPhilips TV 32PHT4203/12. Со Е-сметка, корисниците месечните фактури ќе ги добиваат електронски, на е-мејл адреса во своетоелектонско поштенско сандаче, брзо, безбедно и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Со „БМВ“ возел 280 км на час, а потоа во неговата лента влегла „Мазда“

Она од што многу возачи стравуваат, му се случи на возач на БМВ. Возењето по автопат е најудобна форма на возење, но крие и опасности. Поголеми брзини, дури и малку невнимание може да заврши фатално. Една таква ситуација е кога побавно возило одеднаш ќе влезе во вашата лента. На пример, …

Повеќе »

Поради проблем со софтверот повлечени 56.000 Голфови

„Фолксваген“ ќе повлече 56.000 модели на „Голф“ со цел да ги реши софтверските проблеми што влијаат на инфо-забавниот систем и камерата за возење наназад, соопштија денеска од компанијата. Поправката се однесува на најновите модели на осмата генерација на VW Golf, произведени до јули 2020 година. Германската компанија наведува и дека …

Повеќе »

Мобилното банкарство на Халкбанк сега достапно и на AppGallery на HUAWEI

Услугата мобилно банкарство на Халкбанк која овозможува корисниците да имаат увид во своите сметки и да вршат трансакции на брз и едноставен начин, сега е достапна и на AppGallery на Huawei Клиентите на Халкбанк, корисници на мобилни телефони Huawei, на овој начин ќе можат да ги вршат сите услуги на електронското банкарство …

Повеќе »

(ФОТО) После 13 години е откриен тајниот дизајн на Фолксваген.

Скоро две децении разговор за наводниот наследник на легендарното „Порше 550“ и сега е откриено дека приказната е вистинита. Познатиот дизајнер Валтер да Силва решил да го открие дизајнот на наследникот на Porsche 550 Spyder „Little Bastard”, автомобил познат по тоа дека во него загинал Џејмс Дин. И приказната вели …

Повеќе »