деца

ВОЗНЕМИРУВАЧКИ – ТАТКО ПЛАЧЕЛ НАД ТЕЛОТО НА ПОЧИНАТИОТ СИН А ПОТОА СИТЕ НА ПОГРЕБОТ ЗАМОЛЧЕЛЕ: Детето (2) станало од ковчегот и побарало чаша вода!

Во Бразил во 2012. година се случила една бизарна случка. Тогаш 2-годишниот Келвин Сантос престанал да дише во болница во Белем, каде лежел поради тешка пневмонија. Лекарите го прогласиле за мртов, а неговото тело го превзело семејството за да го погребаат. Семејството останало цела ноќ гледајќи над телото кое лежело …

Повеќе »

(ФОТО) ЕДИНСТВЕНО БЕБЕ – МАЛЕЧКИОТ САША Е САМ НА СВЕТОТ И ЧЕКА ДОБРИ ЛУЃЕ ДА ГО УСВОЈАТ: На светот постојат уште само 2. такви бебиња а мајка му се откажала од него штом го родила!

Во Томск, Русија, во април годинава, малечкиот Александар К, или Саша, како што го нарекуваат, се родил со многу редок хендикеп: тој е едно од трите бебиња во светот, родено без очни јаболчиња. Бидејќи тој едноставно нема органи за вид, шестмесечниот Сашенка никогаш нема да може да гледа. Се верува …

Повеќе »

(ФОТО) ОВА Е НАЈУБАВОТО ДЕВОЈЧЕ ВО СВЕТОТ: Луѓето мислат дека е ангел!

Шестгодишната Алина Јакупова од Москва е модел од својата четврта година. Веќе се појавила на страниците на бројни модни списанија како што се Grazia и InStyle, а носела и ревии на познати дизајнери. На Инстаграм ја следат повеќе од 22.000 лица, а сега е прогласена за најубаво девојче на светот. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЖЕНА РОДИЛА БЕБЕ ТЕШКО 6. КИЛОГРАМИ: Луѓето не веруваат дека станува збор за новороденче!

ЖЕНА од Астралија своето новородено девојче го нарекла „малечка сумо борачка“ бидејќи на свет пристигнала со 5,88 килограми. Ема Милер минатата недела ја родила ќерката Реми Френсис Милар и вели дека таа и нејзиниот партнер Даниел очекувале големо бебе, но не баш толку. Приказната да биде поинтересна, девојчето не издржало …

Повеќе »

(ФОТО) МАЛЕЧКО СРЦЕ КОЕ ЈА РАСПЛАКА СРБИЈА: Хелена не знае дека има тумор на мозокот, ја лажат дека во Париз е модерно да се носи перика!

Хелена не знае дека боледува од тешката болест па родителите ја лажат дека има вирус… и ја подготвуваат и за она што мора да се случи… Хелена Гавран е девојчето кое успеа да ја расплаче Србија.Таа има само четири години и боледува од тумор на мозокот. Хелена замина на првиот …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕСТРИНСКА ЉУБОВ: Девојчето кое ја чека својата сестра од училиште „топи срца“!

ПОСТОИ ли нешто послатко од сестринска и братска љубов? Џенифер Боргет, мајка со три деца на својот профил на Фејсбук често објавува преслатки снимки од своите деца, а последната станала вирална. Имено, ја снимила својата едногодишна ќерка како стои во дворот и гледа во далечина. Кога ќе го види училишниот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО ДЕТЕ – АУТИСТИЧНО МОМЧЕ СТАНАЛО НАЈМЛАДО ЛИЦЕ ЗАПИШАНО НА ОКСФОРД: Имал 6. години кога неговиот татко случајно сфатил колку е посебен!

Тринаесетгодишниот Џошуа Бекфорд страда од аутизам, но тоа не го спречило да стане најмладата личност што студирала на престижниот Оксфорд на шестгодишна возраст. Неговиот сон е да стане неврохирург, а тој неодамна се најде на списокот на 30-те најзначајни луѓе со аутизам во светот. На само 10. месеци, неговиот татко, …

Повеќе »

(ВИДЕО) КОГА ТАТО ЧУВА: Реакцијата на мајката на ќелавата глава на бебето станала хит на интернет!

ЈАСМИН Аилин Валеро од Калифорнија ја доверила нејзината ќерка Џазлин на грижа на нејзиниот татко, неколку часа за да отспие малку. Кога се разбудила и сфатилашто се случило, таа се вџашила, а нејзината реакција станала вирален хит. „Единствен пат кога го прашав да ја чува беше малку да поспијам и…“, …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНА СЛУЧАЈНОСТ: Браќа близнаци станале татковци ист ден!

Добрите работи секогаш доаѓаат во парови.Дека тоа е точно, браќата близнаци Патрик и Пол Јанг, кои станаа татковци на момчињата во ист ден, ќе ви потврдат.Добрите работи секогаш доаѓаат во парови.Дека тоа е точно, браќата близнаци Патрик и Пол Јанг, кои станаа татковци на момчињата во ист ден, ќе ви …

Повеќе »