деца

НЕКОИ ЛУЃЕ НАВИСТИНА НЕ ЗНААТ ЗА ГРАНИЦА: Мајки се присетиле на непримерените коментари кои им ги кажувале луѓето за време на бременоста

Дека луѓето честопати не знаат за мерката кога станува збор за коментари за животот на другите луѓе, се потврдува со интересна тема започната на Reddit. Имено, поранешните и сегашните бремени жени откриле какви срамни и несоодветни изјави слушнале на сметка на нивната бременост, а порталот Buzzfeed издвоил некои од нив. …

Повеќе »

ВО ТОКИО,ДЕВОЈЧЕ (3) ПОЧИНАЛО ОД ГЛАД: Мајка и ја оставила сама повеќе од една недела и отишла кај љубовникот!

Една жена од Токио е уапсена во вторникот под сомнение дека ја оставила својата тригодишна ќерка сама во куќата повеќе од една недела и заминала со својот љубовник, поради што девојчето починало од глад, објави полицијата. Саки Какехаши (24) го признала делото, изјавила полицијата, додавајќи дека се верува дека таа …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ: Најдобрите пријатели од градинка не се виделе три месеци а нивната повторна средба топи срца…

Емотивната средба на двете деца по неколкумесечноа разделба ја снимила мајката на едно од момчињата… Најдобрите пријатели во градинката се сретнале по прв пат после неколку месеци разделба поради изолација, а видеото од нивната емотивна средба отишло вирално. Тригодишниците не можеле да ја скријат својата радост и задоволство што конечно …

Повеќе »

(ФОТО) ГОЛЕМО СРЦЕ – Малечка хуманитарка: Веќе со 10. години таа ги усреќува другите!

Челси Фер има само 10. години, но веќе собрала повеќе од 2.500 комплети за ликовна уметност што им ги испраќа на децата жртви на трауматски животни искуства и на сиромашните… Децата што живеат во сиропиталишта, жртви на масовни престрелки или слични инциденти, допреле девојка која решила да им помогне на …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАЖНА ПРИКАЗНА – За 23. години родила 25. ДЕЦА: Животот на супермајката од Уганда станал пекол!

Маријам Набатаци (41) од Уганда постигнала рекорден број бебиња кога имала 36 години, а сите деца се од ист татко. Таа се три пати родила четворки, пет пати тројки, а близнаци шест пати. Но, сега лекарите конечно откриле зошто Маријам е толку плодна. Неа и било кажано дека боледува од …

Повеќе »

НЕВЕРОЈАТНА СНИМКА: Жена родила среде паркинг – не стасала до породилиштето!

Сузан Андерсон не можела да почека да дојде во породилиште. Додека со сопругот Јозеф возеле кон болницата Сузан добила болки, а нетрпеливото бебе сакало да се роди што е можно поскоро. Кога парот од Флорида пристигнал во болницата, Сузан започнала да се породува веднаш откако излегла од автомобилот. Сè е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тони (5) со ампутирани нозе, поради злоставување на родителите, собрал повеќе од еден милион фунти за болница!

Петгодишниот Тони Хаџел собрал повеќе од еден милион фунти за лондонската болница што му го спаси животот одејќи 10. километри со нови протези на нозете инспириран од предизвикот што го постави капетанот Том Мур. Тони претрпел злоставување од неговите родители кога бил бебе, што резултирало со ампутација на нозете. Amputee …

Повеќе »

(ВИДЕО) Снимката од бебе кое жена го фрла во базенот го шокирала интернет: Еве зошто го направила тоа!

КРИСТА Мејер е 27-годишна мајка на две деца која во февруари отвори профил на „ТикТок“. Малкумина знаеја за неа до минатиот викенд, кога објави видео кое се гледаше дури 53. милиони пати на таа социјална мрежа и уште 20. милиони пати на Твитер за само три дена. Инструкторката по пливање …

Повеќе »

(ФОТО) ПОКРАЈ СИТЕ ПРОБЛЕМИ – Првата седморка во светот наполниле 21. година: Погледнете како денес изгледаат!

Боби МекКауги и нејзиниот сопруг Кени имале една ќерка кога решиле да пробаат со третман на урофолитропин за да бидат сигурни дека повторно ќе зачнат и следниот пат. Тоа е лек за стимулација на овулацијата што дополнително ја подготвува жената за бременост. Во нивниот случај, третманот функционирал дури и подобро …

Повеќе »