деца

(ФОТО) Најразгаленото девојче на светот: Нема ниту една година а живее во незамислив луксуз

Од најрана возраст, Блу Ерусалим живее луксузен живот. Таа има свој балон со топол воздух, личен стилист, чувар и патува низ земји што многу бебиња никогаш не ги виделе. View this post on Instagram A post shared by Gianluca Vacchi (@gianlucavacchi) Блу е ќерка на италијанскиот милијардер Ѓанлука Ваки, кого …

Повеќе »

(ВИДЕО) Братот ја држел сестричката па предизвикал салви од смеа реагирајќи на нејзиното „полнење на пелените“

Да се ​​биде горд постар брат е забавно додека реалноста не ве погоди. Тоа му се случило и на братот од виралното видео на Тикток, кој ужива да ја држи својата новородена сестра. Се смее од уво до уво, држејќи ја во раце и тапкајќи ја по грбот за да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Погледнете го симпатичниот момент во кој до неодамна, поврзаните близначки, се гледаат по прв пат

Едногодишните близначки родени сплотени на тилот беа успешно разделени. По 12-часовна операција, девојчињата од Израел за првпат се погледнаа в лице, а симпатичниот момент беше снимен со камера. Нивната операција беше прва од ваков вид изведена во Израел. Лекарите вклучени во операцијата проценуваат дека оваа специјална процедура е извршена само …

Повеќе »

БАРА ОШТЕТА – ПРЕД 19 ГОДИНИ ЈА ЗАМЕНИЛА ВО ПОРОДИЛИШТЕ- Сега ја тужи болницата за 2,9 милиони евра!

Шпанска тинејџерка, која по речиси 20. години открила дека по грешка е заменета по раѓањето во породилиштето, одлучила да ја тужи здравствената институција за 2,9 милиони евра. Грешката е утврдена во 2017. година, откако таткото на деветнаесетгодишата девојка побарал ДНК тест за време на дискусијата за алиментација, кога било откриено …

Повеќе »

НАЈНОВА СТУДИЈА ЗА ДЕЛТА СОЈОТ! Познато е какви последици предизвикува оваа форма кај децата

Варијантата на делта сојот на коронавирус не предизвикува посериозни случаи на Ковид -19 кај деца и адолесценти отколку другите варијанти на вирусот. Тоа може да се заклучи според првите податоци од студијата објавена од американските здравствени власти во петокот. Во САД со недели расте загриженоста за влијанието на делта сојот …

Повеќе »

Донација на Бимилк за сладок почеток на учебната година

Со донација на Битолско чоколадно млеко,Бимилк на првачињата од најголемите училишта во десетте најголеми градови во државата, им посака среќен и успешен почеток на учебната година. Секое прваче од овие училишта доби по 4 пакувања Битолско чоколадно млеко со 10 витамини од 250ml со што вкупната донирана количина е 1,5 …

Повеќе »

(ФОТО) Камерон Дијаз споделила што значи да се стане мајка на 47. години: „Сега морам да живеам до 107.!“

ДОЦНОТО мајчинство има импресивни придобивки, а Камерон Дијаз е идеален пример за тоа. Нејзината приказна може да го промени мислењето за луѓето кои се сомничави за бременост по 40. години. Во декември 2019. година, познатата актерка и нејзиниот сопруг Бенџи Маден станаа родители. Веста експлодираше на интернет и стана популарна …

Повеќе »

(ВИДЕО) БРАВО ЗА ЈУНАКОТ: Марко Пејчиноски успешно ја заврши својата мисија!

Марко успешно го заврши пливањето посветено на Децата со ретки болести. Релацијата Охрид-Струга-Охрид ја преплива за 9 часа и 6 минути. Слоганот на овој настан е „Never give up”, а всушност е и порака која Марко ја упатува до децата со ретки болести и нивните семејства. Фото: Принтскрин/

Повеќе »

(ВИДЕО) БРАВО – Марко Пејчиноски повторно плива во водите на Охридското Езеро за поддршка на децата со ретки болести

Слоганот на овој настан е „Never give up”, а всушност е и порака која Марко ја упатува до децата со ретки болести и нивните семејства. Пливачот Марко Пејчиноски денеска по вторпат плива во водите на Охридското Езеро во знак на поддршка на децата со ретки болести. Тимот на Марко на …

Повеќе »