деца

(ВИДЕО) СТРАШНО – ДЕВОЈЧЕ НАШЛО МЛЕКО СО СВОЈА СЛИКА, ПА СОСЕДИТЕ ВИКНАЛЕ ПОЛИЦИЈА: Не ја знаела ТРАГИЧНАТА приказна која го одбележала нејзиното детство!

Бони Ломан (7) останала шокирана кога еден обичен ден ја видела својата фотографија на кутија со млеко. Таа не ни можела да замисли дека причината за оваа фотографија е прилично морничава. Имено, Бони била киднапирана на тригодишна возраст. Татко ѝ ја барал со години, се вклучил на сите можни начини, …

Повеќе »

Снимка од 42. милиони прегледи: Девојчето не се откажува од штиклите, сцената е хит!

Урнебесно слаткото девојче Оливија Грејс решила да оди во штикли и одбила да се откаже дури и по неколку падови. Нејзината мајка Алиса Ривера објавила видео на TikTok кое собра неверојатни 42. милиони прегледи и многумина насмеало. Во видеото Оливија Грејс се обидува да прошета во пластични штикли за принцези. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Родила син на подот во дневната соба: Тестот и бил негативен, а родителите мислеле дека лажира болки за да не оди на училиште

Една корисничка на TikTok го споделила своето необично искуство Сè започнало едно утро кога Алексис почувствувал огромни болки пред да оди на училиште. Таа решила да ја сподели својата приказна на социјалната мрежа TikTok. Оваа млада девојка раскажала дека во текот на летото ги почувствувала симптомите на киселини кои ги …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бебето одбило да пие млеко од шише, дедо смислил генијален начин да ја нахрани!

КОГА се обидувате да натерате доено бебе да земе шишенце, понекогаш ќе наидете на бебе кое одбива таков начин на хранење. Еден дедо создал свој метод кој изгледа одлично за детето, но и обезбедува забава и смеа за сите останати. На видеото споделено од Венди Ренџел на TikTok се гледа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Да не ви се верува: Детал на фотографијата на БЕБЕ во стомак, на ултразвук, го шокирал интернетот!

Трудницата наведува дека нејзината ќерка има ист темперамент како неа Иако се уште е во утробата на мајка си, а ќе се роди за неколку недели, девојчето Изабела очигледно веќе заземало лош став, гард што всушност го очекувате од нерасположена тинејџерка. Така барем се шегува нејзината мајка, Енџ Слејтер (33) …

Повеќе »

(ФОТО) ТАЖНО – Вдовец покажал каде спијат неговите деца: „Имаме четири спални соби, а ова сме ние…“

БРЕНДОН Јанус останал вдовец по 10. години брак. Неговата сопруга Рејчел Мари Јанус починала од последиците на рак во март 2020. година и зад себе оставила три деца кои сега ги воспитува самиот Брендон. Една од неговите објави во која покажал како спијат неговите деца стана вирална и собра 10.000 …

Повеќе »

(ФОТО) НА ИНСТАГРАМ „РАСПНАЛЕ“ МАЈКА ПОРАДИ ФОТОГРАФИЈА СО СИНОТ! Оваа приказна ја поделила светската јавност!

Таа има 32. години, четири деца, фитнес инструкторка е и гордо го покажува своето совршено тело каде и да оди, а токму тоа предизвикало лавина од коментари на социјалните мрежи. Таа ги запрепасти корисниците на Инстаграм по објавување на фотографија на која таа го гушка синот додека е во бикини. …

Повеќе »

(ФОТО) ШЛАКАНИЦА НА РЕАЛНОСТА – Украинка напишала податоци за идентификација на нејзината ќерка во случај таа да не преживее

Сцените од војната во Украина сè уште ја ледат крвта во вените, а една од нив која деновиве кружи на интернет испраќа болна порака до преплашените родители кои размислуваат што ќе се случи со нивните деца доколку не извлечат жива глава. Александра Маковиј на својот Инстаграм профил споделила фотографија од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Што се случило со малата Украинка која пеела во засолниште

Девојчето го трогна целиот свет кога од засолништето се појави видео во кое се пее песна од цртаниот филм „Frozen“ – „Let it go“. Десет дена по почетокот на бомбардирањето на Киев, сите во засолништето од бомби молчеле додека таа пеела многу емотивна песна „Let it go“ од цртаниот филм …

Повеќе »