Толеранцијата е тајната состојка за просперитетна заедница

Замислете дека Балканот е најубавото место за живеење – прекрасно, нели?  🌍✨ Игор Стефановски, синот на нашиот сакан Горан Стефановски на настанот на кој се промовираше новата иницијатива на Телеком #НаправиМесто направи чудесен пресврт кон оптимизам: „Да имаше Балканот толеранција, меѓусебно разбирање, ова ќе беше најубавото место за живеење”.

  #НаправиМесто за малку толеранција, а ние не зборуваме само за пријатно катче, туку за цел регион каде што разликите постојат ама секоја меѓучовечка конекција го збогатува нашето колективно патување.


Да не сонуваме само за место каде што секоја интеракција е чекор кон нешто подобро туку тоа да го направиме наша реалност. Затоа што во свет полн со несигурности, едно е сигурно – толеранцијата е тајната состојка за просперитетна заедница. Време е да шириме дигитален оптимизам и секое место што го нарекуваме дом да го направиме најдоброто место за живеење?

#НаправиМесто


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Започна снимањето на филмот „Касапско оро“: Политички трилер кој ветува визуелна и емотивно моќна приказна

Денеска на падините на Средно Водно, во драматичен амбиент и со исклучителна филмска екипа, падна …