ЗАНИМЛИВОСТИ

Мајстори на измама и лаги: Овие хороскопски знаци ќе ве изневерат кога најмалку очекувате!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Тие едноставно не знаат што значи лојалност Астролозите велат дека со луѓето родени во овие 3 хороскопски знаци никогаш не знаете на што сте. Тие се непредвидливи и кога …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 24.06.2021: Ве чека пријатно изненадување и убав гест од некого. Покажете искрена благодарност, доброто се враќа со добро…

Овен Љубов: Не дозволувајте да бидете „лесна мета“ пред личност која има невообичаени емотивни мотиви. Работа: Вие сте водени од моралните принципи и ги занемаривте своите обврски во решавањето на некои практични прашања. Здравје: Посветете го слободното време на рекреација, ќе уживате во прошетка. Бик Љубов: Претерувате во своите импресии …

Повеќе »

ПРИСТИГНУВА НАЈВАЖНИОТ АСТРО ПЕРИОД ВО 2021 ГОДИНА: Се што е старо ќе се урне!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Време е за нови почетоци Астролошките „квадрати“ се познати по тоа што создаваат тензија помеѓу две точки – и со оваа вклучувајќи го Сатурн, планетата на правила и граници …

Повеќе »

ЧОВЕК СО ОГРОМНО СРЦЕ – ГИ НАПУШТИЛ ХОЛИВУД И МИЛИОНИТЕ ПОРАДИ НЕПОЗНАТИ ДЕЦА: Како Скот Нисон продал сè што има и отишол да се грижи за сиромашни деца

Пред десет години во Пном Пен за време на снимањето, 86-годишна Камбоџанка ја повлекла раката на тогашниот извршен директор на Холивуд и го однела да види три деца како спијат на депонијата, болни од тифус. Потоа му заѕвонил телефонот, а од другата страна го слушнал тажниот глас на популарниот актер …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 23.06.2021: Вие сакате да го почитувате меѓусебниот договор, но забележувате дека партнерот има различни интереси и смислува некои „тајни планови“…

Овен Љубов: Анализирајте ја повнимателно личноста што ви се допаѓа. Склони сте на чести промени на расположението. Работа: Деловниот проблем со кој се соочувате во моментов не треба да влијае на вашето расположение или концентрација. Здравје: Ќе ви годи витаминска исхрана, консумирајте повеќе течности. Бик Љубов: Не добивате емоционална поддршка. …

Повеќе »

Астролозите овие три знаци ги нарекуваат АНГЕЛСКИ ДУШИ затоа што поседуваат ЕДИНСТВЕНА И ПРЕКРАСНА ДАРБА!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Астролозите три знаци издвојуваат како единствени, проверете дали сте меѓу нив. Лав Личностите родени во овој знак не се склони на предвремени заклучоци, без оглед во каква ситуација се …

Повеќе »

(ВИДЕО) УЖАС ВО РУСИЈА – МЕЧКА ИЗЕЛА ТИНЕЈЏЕР: Нападнала туристи, еден ја ранил со ноже – Ја нашле како се прави мртва над полуизеден 16. годишник

Кафеава мечка нападнала и изела 16-годишно момче во руски национален парк, додека друг турист избегал на нејзините канџи, откако ја прободел со џебен нож во вратот. Мечката се преправала дека е мртва откако туристот ја прободел со нож, но потоа била пронајдена и застрелана. Кога туристот ја избоде мечката со …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 22.06.2021: Подобро е да го зачувате она што го имате отколку да гледате во насока на личност која изгледа премногу провокативно…

Овен Љубов: Ако сте слободни, закажете љубовна средба. Доволно сте инспирирани да привлечете нечие внимание и да предизвикате позитивна реакција. Работа: Ве очекуваат интересни состаноци. Направете сè што е потребно за да го споите личното задоволство во практични ситуации. Здравје: Ќе ви годи активна улога од различни страни. Бик Љубов: …

Повеќе »

(ФОТО) Сопругата добила фотографии од сопругот од одмор и веднаш ОТКРИЛА дека ја мами: „Гледате ли што гледам јас, е па сега е разведен!“

Корисничка на „Тик Ток“ кој се потпишува како „shesough“ станала интернет сензација откако објавила фотографии од нејзиниот сопруг и ја разоткри аферата што и се одвивала зад грб. Како што објаснила неименувана жена, нејзиниот сопруг и рекол дека оди во казино и дека ќе ја помине ноќта во хотел. За …

Повеќе »