ЗАНИМЛИВОСТИ

(ФОТО) За лајкови, позирала гола на загрозен вид слон: „Сакам животни“

Инфлуенсерка на Инстаграм, Алесија Кафелникова, на својот профил објавила видео на кое може да се види како позира гола на загрозен вид слон, што ги разбеснило нејзините бројни следбеници. Веднаш по објавувањето, за „The Sun“ се јавил портпаролот на Здружението „Спаси ги слоновите“, кој не ја криел одвратноста поради нејзиното …

Повеќе »

(ВИДЕО) ХРВАТКА СО ЈАКИ НЕРВИ И ДРСКОСТ: Крадец со пиштол влетал во продавницата но не го очекувал нејзиниот договор!

Хрватската полиција потврдила дека вчера во 19,15 часот имала пријава за вооружен грабеж во Буковље кај Славонски Брод. Крадецот со фантомка на лицето и пиштол во раката се обидел да изврши грабеж, но бил уапсен на самото место. Со медиумите контактирал сопругот на работничката на зборовите „Дај ми пари“ на …

Повеќе »

(ВИДЕО) БРАВО – ЧЕЛИЧНАТА БАБА НИТУ НЕВРЕМЕТО НЕ ЈА СПРЕЧИЛО ДА ДОЈДЕ ДО ВАКЦИНА: По длабок снег пешачале 10. километри но тоа не е најлошото што и се случило!

Да одите 10. километри низ скоро метар снег за да стигнете до местото за вакцинација не било ништо, во споредба со она низ што поминала 90-годишната Френ Голдман. „Се јавував за да закажам вакцинација насекаде, секое утро, секое попладне и често бев онлајн ноќе“, рекла Голдман. Секое утро се јавувала …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 22.02.2021: Бикот пред недоразбирање, Ракот поттикнат да преземе иницијатива, Стрелецот наивен дека љубовта доаѓа одеднаш, но…

Овен Љубов: Во средбата со саканата личност, се однесувате сомничаво, не сакате да давате ветувања однапред. Користете ја вашата омилена тактика. Работа: Договор со една личност укажува на можен неуспех. Прифатете го поразот достоинствено како поучно искуство. Здравје: Потрудете се да ја подобрите вашата психофизичка состојба. Бик Љубов: Премногу чувствително …

Повеќе »

ВРЕДИ ДА СЕ ПРОЧИТА: Моќна лекција која татко пред смртта му ја дал на својот син

Често ни се случува од раскажувања на нашите родители или баби и дедовци да научиме нешто повеќе за животот и вистинските вредности. Денес ви донесуваме приказна за моќна лекција која еден татко пред својата смрт му ја дал на својот син… Таткото му кажал на својот син пред неговата смрт: …

Повеќе »

(ФОТО) Размазена богаташка го ЗГРОЗИЛА светот: Во лов убила жирафа па позирала со нејзиното срце во рацете!

Жената додала дека убива од 5-годишна возраст и дека тоа ќе го прави сè до нејзината смрт Холанѓанката Мерелизе ван дер Мерве се пофалила со „најубавиот подарок“ од сопругот за Денот на вљубените. Мерелизе и нејзиниот сопруг отишле на лов во Јужна Африка, концентрирани на жирафите – пред сите други …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жена со грепка му рекла на сопругот дека е бремена: Погледнете ја неговата реакција!

ХЕЈЛИ Баез и нејзиниот сопруг Рик ја имаат двегодишната ќерка Хазел, а таа неодамна открила дека е повторно бремена. Оваа вест решила да му ја соопшти на својот сопруг на креативен начин и снимала сè пред камера и го објавила на ЈуТјуб. Со позитивен тест за бременост, таа се скрила …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојче ја пеело „Само војна да нема“, збогување со Ѓорѓе Балашевиќ, и го расплакала регионот

Симболично збогување од легендарниот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ подготви девојче која во придружба на нејзиниот татко ја испеала песната „Само војна да нема“ во близина на Споменикот на убиените деца на опседнато Сараево. Харис Абдагиќ, кантавтор од БиХ и неговата ќерка Кира веќе подолго време објавуваат снимки на кои девојчето изведува …

Повеќе »

Каков парадокс: Загрепски бездомник е осуден на осум месеци затвор бидејќи украл „Вегета“!

Загрепскиот бездомник Н. Л. ќе помине осум месеци зад решетки за кражба на „Вегета“ и сувомесни производи од продавницата. Одлуката ја донел окружниот суд во Бјеловар откако обвинетиот ја обжали првостепената пресуда на општинскиот суд во Загреб. Исто така, му било забрането да се приближува до продавниците на „ШПАР“ во …

Повеќе »