ЗАНИМЛИВОСТИ

Вашиот хороскопски знак открива како најлесно можете да се ослободите од стресот!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… НЕ може секој да се справи со стресот на вистински начин, но секој се справува со него на свој начин. Она што може да функционира за една личност, не …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГЛУВЦИ ВО ВИТРИНА ЗА ХРАНА: Луѓето на аеродромот се разбегале кога го виделе ГРОЗНИОТ ПРИЗОР!

Каде што има храна за луѓе,тука нема животни, особено глувци. Не знаеме што се случило со овој бифе-ресторан, но не сакаме ниту да претпоставиме. Неколку глувци се појавиле во витрината за храна. Корисниците на Редит кои што го гледале ова видео не можеле да го скријат своето гадење затоа што …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 02.02.2021: Бикот конечно ја наоѓа сигурност, Девицата мора да биде понежна, Скорпијата мора да биде мудра…

Овен Љубов: Во емотивна смисла, нема потреба да ја ограничувате имагинацијата, изненадете ја својата сакана личност со необични идеи. Работа: Важно е да се одржи довербата во одредени соработници, како и да се прифатат некои посовремени идеи во бизнисот. Здравје: Разубавете го својот изглед и емотивно расположение. Продолжува на следната …

Повеќе »

Го криеле од нацистите: Се шокирале кога виделе колку пари им оставил

Австриец, кој побегнал од нацистите за време на Втората светска војна, во својот тестамент најголемиот дел од своето богатство го оставил на селото кое го криело со години… Станува збор за Ерик Швам, кој починал на 90-годишна возраст, а жителите на Шамбон-сир-Линјон на југоистокот на Франција се изненадиле кога виделе …

Повеќе »

Месечен хороскоп за февруари:Кој ќе има среќа во работа и љубов – детално за секој знак!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Овен Активно учествувате во разни настани на деловната сцена, со цел да реагирате во најдобар момент и да ја подобрите својата позиција во однос на другите соработници. Можете да …

Повеќе »

(ФОТО) ОРИГИНАЛНО ЗАПРОСУВАЊЕ: На џамбо плакат среде Сплит ја побарал раката на девојката!

Покрај до базенот на Пољуд се појавил голем билборд со кој маж од Сплит ја запросил својата девојка, пишува Dalmatinski portal. На огромен плакат имало напишана порака што ги воодушевила сите жители на Сплит кои поминале оттаму. „Бебо, тука се запознавме, тука ме зема за рака, тука ја барам твојата …

Повеќе »

СРЕЌНИК – По шести пат добил на Лотарија!

Маж од Ајдахо добил на лотарија – по шести пат. Маж од Меридијан, Брајан Мос освои 250.000 американски долари во четвртокот на грепка, објавила лотаријата во Ајдахо, со што ја означил ја шестата добивка, најголема досега. Мос, кој е сопственик на продавницата „Newko Sport and Nutrition“, рекол дека редовно игра …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 01.02.2021: Ракот да одбегнува непријатни теми, Девицата пред голема одлука, Стрелецот мора да се контролира…

Овен Љубов: На состанокот со блиска личност, понекогаш дури и „големите зборови“ не се доволни, важни се делата. Треба да направите некој посебен гест. Работа: Изгледате љубопитни и амбициозни, па проверувате различни информации што влијаат на нивото на деловна соработка. Здравје: Опуштете се во добро друштво, ќе уживате во релаксација. …

Повеќе »

Овие 3. хороскопски знаци никогаш нема да ве разочарат во кревет: Страствени до срж!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Тие уживаат во допирот и сакаат да експериментираат. Ако сте во врска со нив, знаете што е вистинско задоволство. Но, бидете внимателни: огнот може и да изгори… Овен Секој …

Повеќе »