ЗАНИМЛИВОСТИ

Дневен хороскоп за четврток, 25.02.2021: Близнаците најсигурни во семејството, Лавот во дилема, Стрелецот слободно може да се препушти на љубовната инспирација…

Овен Љубов: Емотивните дилеми не треба да се продлабочуваат со погрешни одговори, партнерот очекува да ги исполните ветувањата. Работа: На состанокот со соработниците, повремено ви недостасува трпеливост и чувство за дипломатски манири. Здравје: Одморете се и забавете го брзото темпо. Бик Љубов: Склони сте на чести промени на расположението и …

Повеќе »

(ВИДЕО) НОВА ЕРУПЦИЈА НА ЕТНА: Спектакл каков не е виден со децении!

Вулканот Етна повторно беше еруптирал. Нови ерупции започнаа претходно оваа недела, а вулканот исфрлува облаци на чад и пепел со денови. Во понеделникот, „водоскок” од лава преминал висина од еден и еден километар, пренесуваат светските медиуми. Етна е најактивниот европски вулкан, а синоќешната ерупција е опишана како една од најспектакуларните …

Повеќе »

(ВИДЕО) Скокнал во ладниот базен за да го спаси кучето кое пропаднало низ ледот

ЕКСТРЕМНО студеното време преовладуваше последните денови во Тексас, а водата во базените пред многу куќи се замрзнала и ги претворила во лизгалишта. Дан Холмс научил на потешкиот начин дека замрзнувањето на водата може да биде крајно опасно по живот за домашните миленици. Додека уживал во ветерот во дворот на куќата …

Повеќе »

Ова е најтажниот хороскопски знак

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… ОВОЈ хороскопски знак е познат по нивната неодлучност и мрачно размислување, што доведува до тоа тие секогаш да бидат несреќни или депресивни. Станува збор за Терезија. Припадниците на овој …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 24.02.2021: Близнаците пребрзуваат со некои акции, Девицата ќе ужива исполнувајќи си ги желбите, Јарецот пред голем испит на доверба…

Овен Љубов: Сакате повеќе емотивно внимание и отстапки отколку што е можно, така што вашиот партнер изгледа вознемирен и мрзоволен. Работа: Договорот со една личност ве обврзува на строга дискреција. Важно е да научите добра лекција за деловното однесување. Здравје: Избегнувајте неумереност, опуштете се по стресни ситуации. Бик Љубов: Конечно …

Повеќе »

(ФОТО) ШПАНИЈА – Родена е како маж а спиела со многу фудбалери на Реал Мадрид

„Спиев со многу фудбалери, повеќето беа од Реал Мадрид…“ Медиумскиот истап на најпознатиот транссексуалец во Шпанија, Амор Ромеира, крена голема прашина во Шпанија. „Спиев со многу фудбалери, повеќето беа од Реал Мадрид. Дури и се заљубив во еден. Тој беше најубавиот играч во лигата. Јас не кажав никому за тоа. …

Повеќе »

(ФОТО) Силување во замокот: Секс скандал го потресува британското кралско семејство

Роднина на кралицата Елизабета Втора е осуден на 10. месеци затвор за полов напад врз жена во домот на нејзиниот предок, пренесува The Guardian. 34-годишниот Сајмон Боуз-Лион, грофот од Стратмор, се изјаснил за виновен за напад врз жена во замокот Гламис во Ангус, Шкотска, во февруари минатата година. Боуз-Лион, кој …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 23.02.2021: Бикот станува романтичен, Лавот има проблем со однесувањето на партнерот, Стрелецот мора да го промени односот…

Овен Љубов: Не добивате емоционална поддршка. Не го залажувајте вашиот партнер со погрешна приказна, премногу ги потенцирате драмските ефекти. Работа: Размислете посериозно за предупредување или за алтернативно решение. Важно е да се направи разлика помеѓу морална и физичка храброст. Здравје: Треба да ја подобрите концентрацијата. Бик Љубов: Обидете се да …

Повеќе »

(ФОТО) За лајкови, позирала гола на загрозен вид слон: „Сакам животни“

Инфлуенсерка на Инстаграм, Алесија Кафелникова, на својот профил објавила видео на кое може да се види како позира гола на загрозен вид слон, што ги разбеснило нејзините бројни следбеници. Веднаш по објавувањето, за „The Sun“ се јавил портпаролот на Здружението „Спаси ги слоновите“, кој не ја криел одвратноста поради нејзиното …

Повеќе »