ЗАНИМЛИВОСТИ

Роденденската недела во Лајка започна

Роденденската недела во Лајка започна: На нашиот ПРВ роденден ќе ги прескокнеме непотребните трошоци за прослава и цела недела вниманието и подароците да им ги посветиме само на нашите штитеници кои сеуште бараат дом. На оние кои се невдомливи, а константно имаат потреба од нега, на оние кои полека но …

Повеќе »

(ФОТО) РОДЕНА Е БЕЗ РАЦЕ, ГИ ОСТАВИЛА ПРОТЕЗИТЕ И КАКО ОД ШЕГА УПРАВУВА СО АВИОН: Неверојатно инспиративна приказна!

Кокс не е само пилот и застапник за жени во воздухопловството, туку и шампион за лица со попреченост. Како мотивациски говорник, таа го обиколи светот за да ги инспирира другите. Таа може да вози автомобил, да лета со авион и да свири пијано – се на нозе Џесика Кокс, родена …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 12.10.2021: Нема причина да се проверува саканата личност. Мора да разберете дека постојат различни афинитети и желби во љубовна врска…

Овен Љубов: Во средбата со саканата личност, осмислете забава што одговара на вашите заеднички потреби и вкусови. Посакувате емоционално зближување. Работа: Ако се грижите за подобрување на односите со деловните партнери, прифатете нечиј совет и сменете ја стратегијата. Здравје: Важно е да се помират мислите и чувствата. Бик Љубов: Имате …

Повеќе »

ТОЛКУВАЊЕ НА СОНОВИ КОИ НАЈАВУВААТ БРАК – Сигурни знаци во кои верувале нашите предци

Народните верувања опстојуваат до денес. Многумина се водат од тајни знаци, кога станува збор за донесување животни одлуки, особено кога станува збор за љубовта. Според народните верувања, различните соништа можат да најават близок брак или нова љубов. Соништа кои најавуваат свадба 1. Жед Да се задоволи жед во сон значи …

Повеќе »

(ФОТО) Богата земја – богат род: Во струшко набрана печурка од 5. килограми

Ова на фотографијата не е топка туку печурка од родот Calvatia gigantea, меѓу народот попозната како пуфка. Администраторот на групата Fungi Macedonici на Фејсбук, Милан Ѓорѓон се пофалил со последната берба… „Ја подарувам пуфкава (Calvatia gigantea) во Струга, денес набрана. 5kg+ по проценка, не ја мерев на вага…“ Фото: Facebook

Повеќе »

(ВИДЕО) МОРБИДНА приказна на украинска докторка:„Нејзиното семејство после 72. часа дошло по телото, но ги дочекало изненадување!

Докторка од Украина, Татјана Анисимова Бјелоус, пред камера раскажала како оживеала три дена по смртта, како заминала нејзината душа и како се вратила во нејзиното тело. Д-р Татјана Анисимова Бјелоус (65), од Украина, била мртва три дена! Таа починала на операционата маса во болницата во Одеса. Нејзиното семејство дошло по …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЧУДО – ЖЕНА ЗАБРЕМЕНИЛА НА 62. ГОДИНА, А 16. ПОСЛЕ МЕНОПАУЗАТА: „Сите ми рекоа дека сум стара за да се породам, а на мојот сопруг (72) му се восхитуваа!“

Една жена останала бремена 16 години по менопаузата! Има 62 години и тоа сознание е големо изненадување за Џени, која на социјалните медиуми се потпишува како Jennys.reviews, го опишала своето бебе како „чудо“. Бидејќи станува збор за геријатриска бременост, и таа и нејзиниот 72-годишен партнер кој бил подложен на вазектомија …

Повеќе »

Овие три знаци на Зодијакот во октомври ги чека страствена романса

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Месечината во Стрелец трае од 9. октомври до 12. октомври 2021 година, а за три хороскопски знаци подготвува романтична авантура и тие ќе имаат можност да уживаат во оваа …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 11.10.2021: Доволен е позитивен стимул или внатрешен импулс за да почувствувате голема емоционална екстаза што ве приближува до саканата личност…

Овен Љубов: Среќни сте со новите настани и нечија намера да ви угодат. Партнерот е во состојба да ви пренесе добро расположение и инспирација. Работа: Имате позитивно влијание врз животната средина, идејата што ја промовирате ја потврдува вашата професионална свест за заедничките интереси. Здравје: Важно е да се акумулира позитивна …

Повеќе »