ЖИВОТ

(ФОТО) Принцот Вилијам има пресладок прекар за својата миленичка Шарлот!

Откриен е уште еден прекар во британското кралско семејство. За време на посетата на градината „Back to Nature“ во склопот на проектот RHS Chelsea Flower Show, со кој на социјалните мрежи се пофалила војвотката Кејт Мидлтон, бил откриен прекарот на малечката принцеза Шарлот, која во прекрасната природа уживала со браќата, …

Повеќе »

Вработените од Скопје Мериот хотел готвеа за децата од Центарот за церебрална парализа

Со приготвени колачиња, мафини, сладолед и други вкусни закуски, вработените на Скопје Мериот хотел ги посетија децата заболени од церебрална парализа. Посетата, којашто беше реализирана заедно со Црвениот крст на Град Скопје, беше дополнета со музичари па децата заедно со вработените на Мериот се забавуваа на познати музички теми. Целиот …

Повеќе »

(ФОТО) После самоубиството на сопругата одлучил да им помогне на другите мајки во борбата со истиот проблем

ПО ТРАВМАТИЧНОТО ПОРОДУВАЊЕ и моментот во кој нејзината самоштородена ќерка не можела сама да дише , Алексис Д’Ачиле станала потполно непрепознатлива. Како што рекол нејзиниот сопруг, Стивен Д’Ачиле, траумата оставила трага врз неа и изгледало дека се променила преку ноќ. Одеднаш, неговата весела и насмеана жена станала уморна и тажна. …

Повеќе »

(ФОТО) Нема да ви се верува кои се’ славни личности дале поддршка на „антивакцинација движењето“

Светската здравствена организација „антивакс“ го прогласила за една од најголемите закани за глобалното здравје. Во последните неколку децении, откако луѓето почнале да одбиваат вакцинирање, повторно се појавиле болести како детска парализа и сипаници кои се сметале за искоренети во земјите во кои вакцинирањето било достапно. Меѓутоа, на „антивакс“ движењето не …

Повеќе »

(ФОТО) Поради премногу тесен фустан глумица се онесвестила на филмскиот фестивал во Кан

Ел Фенинг ја воодушеви јавноста со модните избори во последните неколку недели, па многумина ја прогласија за потенцијална модна икона 21.годишната американска актерка и манекенка Ел Фенинг покажала како не секогаш е лесно да се биде ѕвезда. Таа открила дека се онесвестила на филмскиот фестивал во Кан бидејќи нејзиниот фустан …

Повеќе »

Avon го лансира Attraction Sensation, првиот мирис кој ги буди 5-те сетила

Неодоливиот акорд на кожа е во срцето на Attraction Sensation за НЕА и НЕГО, поврзувајќи ги партнерите со интензивна и стимулирачка моќ која е едноставно неодолива  Во играта на привлечност, ниту едно од нашите сетила не треба да биде запоставено. AVON го лансираше Attraction Sensation,првиот досега пар од мириси за НЕА и за НЕГО кои ги …

Повеќе »

(Рецепт) Еднаш месечно сварете ја оваа супа и јадете ја цел ден: Ги чисти отровите од секој орган, симнува мрсни наслаги, решава проблем со варењето!

Состојките малку можете и да ги измените, во склад со вашиот вкус и можности… На секој од нас од време на време му треба детокс, но не ги дава посакувани резултати. Сепак, постојат оние кои се издвоиле како одлични, а еден од најдобрите начини за детоксикација е дефинитивно детоксичната супа. …

Повеќе »

Штитната жлезда се лекува со жолчка! Еве што советуваат ендокринолозите!

Ако штитната жлезда не работи, настануваат сериозни проблеми… Во прехрамбената индустрија никогаш не смееме да се сомневаме во прехрамбената вредност на јајцето.Уфрлувањето на јајцето во секојдневната исхрана ќе го подобри здравјето на штитната жлезда кај сите! Штитната жлезда (тироида) е одговорна за состојбата на нервниот систем, психата, кардиоваскуларниот систем, гастро …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Точка на ужас:Место кое ги чува спомените на најсмртоносниот настан во историјата

Облак пепел го скрил небото и настапила ноќ која траела една година. Температурите се спуштиле под нулата, а скоро 75. отсто живи суштества на Земјата се избришани… Во средината на 80. ттите години на минатиот век група американски археолози ги проучувале сателитските снимки на полуостровот Јукатан во Мексико и забележала …

Повеќе »