ЖИВОТ

(РЕЦЕПТ) Жабуркајте ја оваа течност 60. секунди во устата и сите „наслаги“ од забите ќе исчезнат

Сите ние сакаме да ја задржиме хигиената на устата и да имаме што е можно поубави и побели заби. Еве како да направите здрава водичка за устата. Прв рецепт: неколку капки масло: – нане – пеперминт нане – лимон – анасон Ставете неколку капки од овие масла во чаша вода …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПИЈАТ, ПУШАТ, НЕ СЕ ХРАНАТ ЗДРАВО И ЛЕСНО ДОЖИВУВААТ 100. ГОДИНИ: Ова италијанско село е мистерија за научниците – во него го истражуават лекот за долговечност!

Оддалеченото село Ацароли во јужна Италија е познато по голем број на постара популација и покрај пушењето и дебелината, а токму нивната долговечност е загатка што ги збунува научниците – која е нивната тајна? Поминаа 4.000 години откако Гилгамеш, кралот на Урук, отиде во потрага по тајната на бесмртноста. Оттогаш, …

Повеќе »

ПОТРЕСНО ВИДЕО – ДЕТСКИ ВЕНЧАВКИ: Девојчето на својата свадба со двојно постар маж не престанувала да плаче!

Детските бракови се, за жал, вообичаена практика во многу делови на светот. Има милиони невести кои мораат да стапат во брак со двојно постари мажи и да стапат во брак со што ненадејно го прекинале своето детство и доживуваат најлоши облици на насилство. Новинарката Масих Алинеџа на својот профил на …

Повеќе »

(ФОТО) Момче (5) победило рак што му се проширил низ целото тело

Родителите Алис Филипс и Рики Ветерли биле шокирани кога дознале дека нивниот син Фреди има невробластом, редок облик на карцином. Лекарите им рекле на родителите на Фреди дека ракот се проширил низ целото тело, од носот до коленото. Шансите за него да преживее биле многу малечки. Сепак, тој сега е …

Повеќе »

ЧИТАЈТЕ ДЕКЛАРАЦИИ:КУПИЛА КРЕМ ВО АПТЕКА И СЕ НАМАЧКАЛА А СЕГА СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ: Жена од Калифорнија со месеци лежи неоподвижна поради труење со жива!

Една жена од Калифорнија е хоспитализирана во полукоматозна состојба откако употребила крем за лице од Мексико кој бил „полн“ со токсичниот метил-жива. Нејзиниот син изјавил дека е во болницата од јули. Таа била примена во болницата со вкочанети раце и лице, оштетен говор и проблеми со одењето, а нејзината состојба …

Повеќе »

(ФОТО) ЖИВОТОТ ПИШУВА ДРАМИ – ЈА АМПУТИРАЛА НОГАТА ЗА ДА СИ ГО СПАСИ ДЕТЕТО: Жртва е на лице кое ПИШУВАЛО ПОРАКИ ДОДЕКА ВОЗЕЛА а направила се да го спаси животот на својата НЕРОДЕНА ЌЕРКА!

Кејтлин Коннер (29) од Тексас се возела со својот тогашен сопруг Џејсон, на мотор, кога во нив удрил автомобил.Жената зад воланот пишувала пораки додека возила и не ги ни видела. Конер била пренесена во болница со сериозни повреди на нозете, скршени коски на ногата и сериозни рани од лизгањето по …

Повеќе »

Ladna отсега во нова амбалажа

Природата постојано се менува, а секоја промена носи нешто ново што може да предизвика позитивен ефект, односно добра промена. Инспирирана од природата, Ladna направи промена и отсега ќе може да ја најдете со нов и модернизиран дизајн. Природната изворска вода Ladna,која се полни од изворот „Бреза“ на Осоговските Планини,ги приспособи …

Повеќе »

(ФОТО) СЕПАК СЕ ДОЗНАЛО – ВИЛИЈАМ ПРЕД 22 ГОДИНИ И СЕ ЈАВИЛ НА ДЕВОЈКАТА ДЕКА БРГУ ДОАЃА А ПОТОА МИСТЕРИОЗНО ИСЧЕЗНАЛ: Полицијата никогаш не го нашла телото а сега со „гугл мапите“ е откриена неговата ужасна судбина!

Посмртните остатоци на човекот кој исчезнал пред 22. години на Флорида биле пронајдени во потопен автомобил, кој е забележан на апликацијата „Гугл мапс“. Вилијам Молд (40) од Лантана, Флорида, исчезнал во 1997. година, кога не се врати дома после ноќното излегување. Вилијам Молд и рекол на девојката дека брзо се …

Повеќе »

(ФОТО) КОЛКУ ПОВЕЌЕ ЧОКОЛАДО ЌЕ ИЗЕДЕТЕ ТОЛКУ СТЕ ПОПАМЕТНИ: Науката потврдува а еве на основа на што!

Љубители на чоколади, немате за што да се грижите повеќе! Конечно, докажано е дека редовното консумирање чоколадо е корисно за човечкото тело преку многу аспекти. Пронајдена е позитивна корелација помеѓу внесот на чоколада и когнитивните функции на мозокот. Ако сакате да ја зачувате вашата меморија и да го подобрите разбирањето, …

Повеќе »