филм

Со помош на специјални ефекти Џемс Дин, 64. години од смртта, ќе снима нов филм

После повеќе од 60. години по неговата смрт, Џејмс Дин ќе се појави на филмот со специјални ефекти кои ќе го оживеат неговиот лик, потврди продуцентската компанија Magic City Films. Во долгометражниот филм, кој наскоро ќе започне со снимање, „Пронаоѓањето на Џек“, новата верзија на Џејмс Дин, починат во 1955. …

Повеќе »

(ВИДЕО) СОБОРИЛЕ РЕКОРД: Озлогласениот филм остварил најголема заработувачка, во кино салите, на сите времиња

„Џокер“ на Тод Филипс можеби ги поделил критичарите, но публиката побрзала во кината да го погледне овој филм. Трилерот во кој Хоакин Феникс глуми бесен кловн кој се свртува на животот исполнет со злосторства само што го соборил рекордот и станал филм од категоријата Р кој најмногу заработил во кино …

Повеќе »

(ВИДЕО) Трејлерот за новиот филм на Гилјермо Дел Торо ги преплашил луѓето!

Трејлерот за хоророт кој го продуцира мексиканскиот Оскаровец, Гилјерно Дел Торо, „Antlers”, веќе ги преплашил луѓето откако вчера бил објавен на Јутјуб. На режисерската палка се нафатил Скот Купер (“Crazy Heart”, “Hostiles”), кој воопшто нема искуство со хорорите, а токму поради тоа Дел Торо и’ го ангажирал. „Гилјермо е фантастичен, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Објавен трејлер за новите „Војни на ѕвездите“: ГОЛЕМО ФИНАЛЕ НА “Star Wars: The Rise of Skywalker”,најновиот и последен филм од култниот серијал!

Благодарение на најсовремената технологија, фановите ќе имаат можност повторно да го следат Марк Хамил, како и починатата Кери Фишер „Војна на ѕвездите“, најпознатата филмска сага која започна уште во 1977. година, го прави своето големо финале. „Star Wars: The Rise of the Skywalker“, во режија на Џеј Џеј Абрамс, благодарение …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СТРАВИЧНА ВИСТИНСКА ПРИКАЗНА која наскоро ќе можете да ја гледате!

Сексуалните злоставувања од врвот на навлијателната телевизија! Моќник со години на новинарките, водителките и продуцентките ги терал да му покажуваат „лојалност“! Новинарката на Fox News, Гречен Карлсон храбро застанала против Роџер Ејлис, а нејзиниот храбар потег предизвикал Ејлис на крајот на 2016. година да си замине од позицијата директор на …

Повеќе »

(ФОТО) Новинарска проекција на филмот „Врба“ пред повеќе од 80 медиуми од светот

Денеска, во Аудиториумот Парко дела Музика, каде се одвива третиот фестивалски ден на Римскиот филмски фестивал, за време на новинарската проекција на филмот „Врба“ на Милчо Манчевски беше преполно. На прес скринингот присуствуваа повеќе од 80 светски медиуми, меѓу кои и најрелеватните италијански медиуми. На проекцијата, покрај новинарите присуствуваа и …

Повеќе »

(ФОТО) Џенифер Лопез среде улица во венчаница: Не, не е оставена – снима нов филм!

Минувачите во Њујорк во неверување ја гледале латино дивата во прекрасниот фустан… Кога Џенифер Лопез се појавила во елегантна венчаница во Њујорк, сите останале шокирани, бидејќи никој не знаел за некаква венчавка. Имено, нејзиниот свршник не бил во близина, а не било познато ниту дека ја одредиле датата за венчавка. …

Повеќе »

Утревечер светска премиера на „Врба“ на Манчевски на Филмскиот фестивал во Рим

Светската премиера на филмот „Врба“ на Милчо Манчевски ќе биде утревечер на Филмскиот фестивал во Рим, Италија, во рамките на третата фестивалска вечер. Годинава, во официјалната програма на еден од најголемите фестивали во светот селектирани се 33 филмови, меѓу кои и „Врба“. Најавувајќи ја програмата, уметничкиот директор на фестивалот Антонио …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ДОКУМЕНТАРЕЦ КОЈ ГО МЕНУВА ЖИВОТОТ – СНИМЕН ФИЛМ ЗОШТО НЕ ТРЕБА ДА СЕ ЈАДЕ МЕСО: Ѓоковиќ, Луис Хамилтон, Џеки Чен и Шварценегер откриле дека челичните мускули се докажано 35% подобри отколку кај другите спортисти – Еве што јадат и како го ОСВОЈУВААТ СВЕТОТ!

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, е еден од продуцентите во новиот документарен филм „Тие кои го менуваат светот“ (The Game Changers). Покрај него, во продуцентскиот тим се и режисерот Џејмс Камерон, бодибилдерот, актерот и политичар Арнолд Шварценегер, деветкратната ѕвезда во НБА, Крис Крис, петкратниот шампион во Формула 1, Луис …

Повеќе »