филм

(ВИДЕО) Новиот акционен трилер The Mother е хит на Нетфликс. Сите коментираат иста работа!

НОВИОТ филм во кој глуми Џенифер Лопез наречен The Mother стана најгледаниот филм на Нетфликс во првиот ден од прикажувањето. Тој беше на врвот на топ листите за трендови на Нетфликс ширум светот. Ѕвездата на филмот се пофали со таа вест на социјалните мрежи. Филмот е првиот филм во трендингот …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Пол Вокер добила улога во продолжението на „Брзи и бесни“

Медоу Вокер објави фотографија на Инстаграм од нејзината сцена во „Fast X”“, десеттиот дел од франшизата „Fast&Furious“, што беше направено во чест на нејзиниот покоен татко Пол Вокер. „Првиот ‘Fast’ беше објавен кога имав една година! Пораснав на сетот гледајќи го татко ми, Вин (Дизел), Џордана, Мишел (Родригез), Лудакрис и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НАЈАВУВА МНОГУ АКЦИЈА – Погледнете го новиот трејлер пред премиерата на филмот „Fast X“

Филмот „Fast X“ пристигнува во кината овој месец, но пред тоа беше објавен уште еден трејлер. Последниот трејлер е малку поинаков од другите, но се фокусира на целото семејство воопшто со посебен фокус на Доминик Торет (Вин Дизел) и неговата партнерка Лети Ортиз (Мишел Родригез). Трејлерот се отвора со Лети …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ДОНЕСУВА МНОГУ АКЦИЈА – Погледнете го вториот трејлер за филмот „Fast X“: Брзи автомобили и експлозии

Филмот „Fast X“ се очекува во кината во средината на мај како десеттиот дел од франшизата „Fast and Furious“, а сега е објавен и вториот трејлер по првиот што го видовме во февруари. View this post on Instagram A post shared by Fast Family (@fastfamily) Вториот трејлер покажува многу, брзи …

Повеќе »

(ФОТО) Кијану Ривс е 31 година во брак со позната актерка?

Холивудскиот актер Киану Ривс во интервју за Esquire признал дека можеби е формално во брак со актерката Винона Рајдер и тоа веќе 31 година.Целата ситуација се одвивала на снимањето на филмот „Дракула“ на Брам Стокер, во далечната 1992 година. Ривс тврди дека режисерот на филмот, Френсис Форд Копола, ја направил …

Повеќе »

(ВИДЕО) Објaвен трејлерот и музиката на македонскиот филм ГЛАСОТ НА ТИШИНАТА/REBIRTH: VOICE OF SILENCE на Илија Павлов

Деновиве е објaвен трејлерот и музиката на македонскиот филм ГЛАСОТ НА ТИШИНАТА / REBIRTH: VOICE OF SILENCE на Илија Павлов. Станува збор за прв игран долгометражен филм на Илија Павлов, а музиката е на полскиот композитор Tadeusz Wnuk, познат како HEYHATO. ГЛАСОТ НА ТИШИНАТА / REBIRTH: VOICE OF SILENCE имаше …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пристигнува новиот филм на Марвел, трејлерот е прегледан 9,4 милиони пати во 18 часови

MARVEL објави нов тизер трејлер за претстојниот филм за суперхерои The Marvels, во кој Капетан Марвел го дели фокусот со уште две хероини, Камала Кан и г. Марвел и Моника Рамбо, односно Фотон. Продолжението на приказната за Керол Денверс, која ја игра Бри Ларсон, се случува по серијата на Дизни …

Повеќе »

(ФОТО) Лејди Гага и Хоакин Феникс спасиле колега на снимањето на филмот „Џокер“

На новите фотографии од снимањето на продолжението на Џокер Лејди Гага и Хоакин Феникс се прикажани додека пристигнуваат во помош на колега на сет за време на снимањето на култните скали во Бронкс. View this post on Instagram A post shared by Lady Gaga Brasil (@ladygagasbrasil) Пејачката била облечена и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Најдобар филм и режија: Доделувањето на Оскарите во знак на филмот „Everything Everywhere All at Once“

Ноќеска во театарот Долби во Лос Анџелес се одржа церемонијата на доделување на Оскарите, а за најдобар филм е прогласен „Everything Everywhere All at Once“. View this post on Instagram A post shared by oscars awards 2023 (@oscars.awards.2.0.2.3) Почнувајќи од еден часот по полноќ и се до четири часот по …

Повеќе »