филм

(ВИДЕО) Лудило за двајца: Лејди Гага ги потврдила гласините

Лејди Гага го потврди она што долго време се шпекулира. Имено, таа ќе се приклучи на екипата на филмот „Џокер 2“ и ќе го дели кадарот со Хоакин Феникс. Продолжението на оскаровецот психолошки трилер „Џокер“ ќе се појави во кината ширум светот на 4. октомври 2024. година, соопшти портпаролот на …

Повеќе »

Леонардо ди Каприо и Мартин Скорсезе повторно ќе работат заедно: Планираат за снимат историска драма

Режисерот Маертин Скорцезе и глумецот Леонардо ДиКаприо планираат нова соработка после филмовите „Бандите на Њујорк“, „Авијатичар“, „Островот Шутер“ и „Волк од Вол Стрит“. Актерот ќе глуми во новата историска драма на Скорсезе, The Wager: A Tale of Shipwreck, Mutiny and Murder, која се заснива на фантастичната книга (со ист наслов) …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Драма на снимањето на „Тринаесет животи“ – Колин Фарел: „Беше страшно“, Виго Мортенсен имал напад на паника

Изгледа никој не се забавувал на снимањето на „Thirteen Lives“. „Со еден збор, беше застрашувачко. Страшно“, изјавил 46-годишниот ирски актер Колин Фарел за Entertainment Tonight на премиерата на филмот додека го опишувал искуството. Филмот на режисерот Рон Хауард зборува за вистинското спасување на десетина момчиња и нивниот фудбалски тренер кои …

Повеќе »

(ВИДЕО) 172. милиони прегледи за 24. часа: Трејлерот за овој филм е еден од најгледаните досега

ТРЕЈЛЕРОТ за новиот дел од филмот на Marvel’s Black Panther Wakanda Forever собра 172. милиони прегледи во првите 24 часа (моментално има 221. милион прегледи), со што стана едно од најдобрите дебија за филм за суперхерои, точните бројки за гледаност на Variety ги потврдил извор близок до Marvel. Гледаноста на …

Повеќе »

(ФОТО) Пирс Броснан го променил имиџот за новиот филм, изгледа непрепознатливо

АКТЕРОТ Пирс Броснан игра ветеран од Втората светска војна во филмот наречен „The Last Rifleman“. За улогата значително го променил својот изглед. Папараците го снимилер на сетот на филмот и актерот изгледа непрепознатливо. На фотографиите Пирс има целосно седа коса и изразени брчки на лицето. Филмот следи стар војник кој …

Повеќе »

(ФОТО) Маргот Роби стана најплатената актерка во светот – улогата во новиот филм и донесе 12. милиони долари

Австралиската актерка Маргот Роби ќе го толкува ликот на Барби во истоимениот филм, а компанијата Warner Bros ќе го прикаже ова дело на 21. јули следната година. View this post on Instagram A post shared by Margot Robbie (@margotrobbieofficial) Сепак, и’ пред премиерата, овој филм станува дел од историјата, заедно …

Повеќе »

Избран најпрофитабилниот актер – заработил 5,7 милијарди долари со 63. филмови

Семјуел Л Џексон е најпрофитабилниот актер во Холивуд, според новото истражување. Истражувањето, спроведено од TicketSource, ја собрало животната заработка од филмовите на американските благајни хитови на најголемите холивудски актери во изминатите 25 години за да дојде до најпрофитабилните. Со вкупно 5,7 милијарди долари од вкупно 63. филмови, Џексон е прогласен …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се споделува сцена од новиот филм на Марвел, сите ја коментираат оваа жена: „Дајте и Оскар!“

ПОКРАЈ Елизабет Олсен, Рејчел МекАдамс, Џон Красински и Бенедикт Камбербач, во филмот Doctor Strange in the Multiverse of Madness, една жена го привлече целото внимание појавувајќи се само во една сцена. Речиси на почетокот на новиот филм, гледачите забележаа жена, чиј идентитет сè уште не е потврден, како седи зад …

Повеќе »

(ВИДЕО) АКТЕРОТ ЈА ОДБИЛ ПОНУДАТА – На Џони Деп наводно му понудиле 300. милиони долари за да се врати во „Пиратите од Карибите“

Актерот Џони Деп не планира да се врати во филмот „Пиратите од Карибите“, како што потврди неговиот портпарол. Некои американски медиуми тврдат дека на актерот му биле понудени околу 301. милион долари за да се врати на снимањето на популарната франшиза. Деп на судењето за клевета со неговата поранешна сопруга …

Повеќе »