планета

Изберете еден од четирите ЏОКЕРИ, и тој ќе ви открие се за вашата судбина ВО СЛЕДНИТЕ ТРИ ДЕНА

Добро погледнете ја сликата, па изберете го џокерот кој најмногу ви се допаѓа. pic.twitter.com/BMDjVNoCra — Chichak (@Chichak_0310) May 20, 2022 Прва карта Она што ви треба сега е смиреност. Веројатно сте доживеале стрес, кавги и конфликти во последно време. Време е да ја вратите изгубената ментална рамнотежа. Да, има многу …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се обиделе да ѕирнат во школката, па ги дочекало изненадување поради што „паднале на задникот“

Љубопитни луѓе се обиделе да ѕирнат во школка, но не биле подготвени за такво изненадување. На социјалните мрежи кружи видео од Тајланд, на кое е снимен моментот кога школката ги шокирала љубопитните луѓе кои се обиделе да ги откријат нејзините тајни. Љубопитниот пар се обидел да ѕирне во школката, но …

Повеќе »

(ФОТО) ОДБИЛА ПОМОШ ОД ПОРАНЕШНИОТ СОПРУГ – БЕШЕ УБАВА И УСПЕШНА МАНЕКЕНКА, А СЕГА Е БЕЗДОМНИЧКА И „КОПА“ ВО ЃУБРЕТО: Еден СКАП детал на неа оставил многумина во чудење!

Лони Вилсон (39) порано беше успешна манекенка и сопруга на ѕвездата од „Чуварот на плажата“, Џереми Џексон, но од 2016. година живее како бездомничка. На улиците на Лос Анџелес често ја снимаат папараците како претура по ѓубре, а на нејзините најнови фотографии многумина забележале скап детаљ. Станува збор за паметен …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЖИВОТОТ Е ЧУДО – Девојка на TikTok открила: „Бев тажна што мојата покојна мајка никогаш нема да може да го запознае моето момче, А ПОТОА ДОЗНАЛА НЕШТО НЕВЕРОЈАТНО“

Една девојка објавила видео на својот профил на TikTok, во кое напишала дека е многу тажна што нејзината мајка, која починала кога таа имала само седум години, никогаш нема да може да го запознае нејзиното момче. @speccylee Found out through this photo in his photo album. A moment straight out …

Повеќе »

ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ – Спасен коњ од напуштен објект во Дебар Маало – згрижен во ЗОО Скопје

По пријава на граѓани вчеравечер до МВР дека во Дебар Маало има коњ на тераса од стан во напуштен објект. Екипи на ЗОО Скопје заедно со директорот Кристијан Стаменов, полиција и инспектор на АХВ излегоа на терен и го спасија коњчето, кое за жал било врзано во руинираниот објект и …

Повеќе »

(ФОТО) Многу Австралијци вчера излегоа на гласање во костими за капење, причината е интересна

Стотици Австралијци на вчерашните избори излегоа на гласање само во костими за капење, а причина за тоа е повикот на брендот Budgy Smuggler да го остварат своето уставно право, но без да носат панталони, а како компензација ќе добијат копија од нивните производи. Австралискиот бренд за костими за капење Budgy …

Повеќе »

СТАВИЛ ТОЧКА НА БРАКОТ – Примил Украинка како бегалец, а за 10. дена ги оставил сопругата и децата

„Жал ни е за болката што ја предизвикавме, но со Софија имам врска каква што немав“, рекол тој Тони Ганет (29) од Бредфорд, ја остави својата сопруга Лорона (28), откако се заљубил во Софија Каркадијм, украинска бегалка која го напуштила родниот Лавов на почетокот на инвазијата. Чуварот сакајќи да помогне …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЕДИНСТВЕНА ПРЕЖИВЕНА ОД ПАД НА АВИОН, ПА СО ДЕНОВИ ТАЛКАЛА НИЗ ЏУНГЛАТА: „Со ужасни болки чекорев преку МРТВИТЕ за да се спасам!“

Џулијан за влакно ја избегнала смртта со чиста среќа, а благодарение на времето што го поминала со нејзиниот татко во џунглата, успеала да си го спаси животот. Џулијана Кепке е родена во 1954. година. Таа до својата 17-та година живеела сосема нормален живот, а потоа во нејзиниот живот се случило …

Повеќе »

(ФОТО) Го поддржува Путин и сите ја критикуваат затоа што дошла на фестивалот во Кан: „Снимив филм со Зеленски“

Една од најпознатите руски инфлуенсерки, Викторија Боња, завчера се појави на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал и покрај отворената поддршка за режимот на Путин. View this post on Instagram A post shared by VICTORIA BONYA (@victoriabonya) Иако пристапот на Русите до фестивалот беше ограничен, Боња сепак беше меѓу гостите, …

Повеќе »