планета

(ВИДЕО) „Кокошко една, оддалечи се и стави маска“: Жени се степале во маркет!

Во еден маркет во елитниот дел на Подгорица (Црна Гора) вчера во супермаркет се случила тепачка меѓу две жени. Имено, едната се изнервирала затоа што другата не држела дистанца и не носела маска, па ја гаѓала со млеко. По тој повод, таа го „избањала“ човекот кој присуствувал на местото на …

Повеќе »

Ако се вљубите во овие хороскопски знаци веројатно ќе завршите во солзи

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… НЕКОИ луѓе тешко можат да остварат сериозни врски и претпочитаат слобода отколку заеднички живот. Астролозите тврдат дека на ова има големо влијание на хороскопскиот знак, а тие велат дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Снимен шокантен момент во кој кит за малку ќе проголтал две кајакарки

ДВА кајакарки среќно се извлекле откако огромен грбав кит ги превртел нивните кајаци и ги фрлил во вода. Џули МекСорли и нејзината пријателка Лиз Котриел во понеделникот гледале китови во морето покрај плажата Авила во Калифорнија, кога биле непријатно изненадени од блиската средба со кит кој за малку ќе ги …

Повеќе »

(ФОТО) Девојчиња во училиште во Сиднеј учат како да менуваат гума и масло на автомобил

Група тинејџерки во среднотучилиште во Сиднеј неодамна научиле вредни вештини. Според „Дејли меил“, 11 девојки на возраст од 16. до 17. години научиле што да прават во случај на сообраќајна несреќа, како да го проверат притисокот во автомобилските гуми и да го сменат маслото. Идејата започнала да се развива кога …

Повеќе »

(ВИДЕО) КОРОНАВИРУС БЕЗ ДИСТАНЦА – Погледнете го нестварното видео од Вухан: Додека Европа се затвора поради корона вирус тие прославила Ноќ на вештерките

Германија, Франција, Белгија, Австрија, Велика Британија … Се’ поголем е бројот на земјите кои се определија за најстрогите мерки како стратегија во борбата против коронавирусот. Но, во Вухан, каде беше пријавен првиот случај на коронавирус во декември минатата година, се чини дека епидемијата е минато. Бројни светски медиуми објавија снимки …

Повеќе »

(ФОТО) Морбидно – Како некогаш населеното место е уништено со токсично езеро: Длабоко е дури 90. метри и го проголтало целото село!

Денес, кулата е единственото сеќавање за некогаш живото село. Но, како што расте езерото, така и таа ќе исчезне под матната вода, а преостанатото население ќе биде принудено засекогаш да замине од тука Романското село Џамана некогаш било населба во живописна долина, а денес е избришана од картата за да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Уличен мyзичap во Минxeн им ги стоплил cpцата на нашинците: Душата плаче по родна Македонија…

Едно момче од Прилеп, еден од многуте кои се обидуваат да најдат своја егзистенција во Германија на Фејсбук објавил видео кого никого не може го да остави рамнодушен… Тоа пак од друга страна ја дава вистинската слика како им е на нашинците кои ја напуштиле својата татковина за да најдат …

Повеќе »

7,4 милијарди прегледи: Ова само што станало најгледано видео на YouTube – на сите времиња

BABY SHARK станалонајгледаното видео во историјата на YouTube. Зарзната детска песна снимена од јужнокорејската компанија Pinkfong сега има повеќе од 7,4 милијарди прегледи на Јутјуб, надминувајќи гопретходниот рекордер, песната Despacito од Луис Фонси. Посликовито, тоа е како BABY SHARK постојано се емитува 30,187 години. Би-Би-Си пишува дека Pinkfongзаработил околу 5,2 …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) За влакно!

Модерните градби понекогаш можат да бидат и незгодни. Токму тоа се случило во Спијекенси, Холандија. На станицата за запирање де Акрес, возот го пробил заштитниот ѕид и се запрел на уметничкиот дел. „Ова е како сцена од холивудски филм. Фала му на Бога, опашката беше таму“, рекол Руд Натроп, портпарол …

Повеќе »