планета

(ВИДЕО) СНИМКА КОЈА ГО ОБИКОЛИ СВЕТОТ Жена од Индија си го ризикува животот за да најде вода!

Виралното видео кое прикажува жена како се качува по ѕидот на бунар за да стигне до водата, истакнала акутен проблем, а тоа е недостигот на вода во неколку области на централната индиска држава Мадја Прадеш. На видеото се гледа како жена се спушта во бунар без јаже или појас за …

Повеќе »

ЗАВРШЕН НАСТАН НА КАМПАЊАТА “НАШИТЕ МИЛЕНИЦИ СЕ НАШЕ СЕМЕЈСТВО, НЕ ГИ НАПУШТАЈТЕ!”

ЈП ЛАЈКА и ЗОО – Скопје со поддршка на Град Скопје ве покануваат на завршниот настан за кампањата “Нашите миленици се наше семејство, не ги напуштајте!” во недела 05.06.2021 од 19:00 – 22:00 часот која овие две институции успешно ја спроведуваа преку различни активности изминатите неколку месеци. Програма на настанот: …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Одмаздата се сервира ладна: „Поранешниот ме остави поради кариера, а јас сега излегувам СО НЕГОВИОТ ШЕФ!“

Милионерката Полина Ниоли објавила видео во кое вели дека нејзиното момче ја оставило за да и се посвети на кариерата. View this post on Instagram A post shared by Polina Nioly Pushkareva (@nioly) 26-годишната руска актерка, филмска продуцентка и блогерка го излечила скршеното срце со жестока одмазда. Во неодамнешното видео …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се запознале преку Тиндер, отишла на средба со него и ДОЖИВЕАЛА ХОРОР! Потоа се правдаше: Така се однесувам затоа што…

Запознавате некого на Тиндер, одите на состанок и доживувате вистински кошмар? Ова е кратката приказна за една девојка која на TikTok се претставува под името Лиш. Таа таму го споделила своето горчливо искуство. На почетокот на приказната Лиш нагласила дека живее во планински град каде што нема многу можности да …

Повеќе »

Хит видео во кое Босанец на својата ќерка и објаснува математика – никој не е рамнодушен!

Сите сочувствуваат, но и се смеат. Видеото објавено на TikTok во кое Босанец и објаснува математика на својата ќерка стана вирално во регионот и сите се восхитуваат на трпението на таткото за задачата. Имено, додека тој се обидува да и објасни на својата ќерка како се работи задачата, девојчето станува …

Повеќе »

ДЕФИЛЕ И НАСТАП НА ТРУБАДУРИ И ВЕЈАЧИ НА ЗНАМИЊА НА ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА ВО ЧЕСТ НА ДЕНОТ НА ИТАЛИЈАНСКАТА РЕПУБЛИКА, 2 ЈУНИ

Во чест на денот на Италијанската Република, 2 јуни, Амбасадата на Италија, на плоштадот Македонија организира дефиле и настап на трубадури и вејачи на знамиња од Кастиљон Фиорентино, Италија. Дефилето ќе започне во четврток, 2 јуни во 18.00 часот од семафорите на улица Македонија (во близина на Рекорд), сé до …

Повеќе »

ТЕСТ НА ЛИЧНОСТ: Во оптичката илузија се кријат 5. различни слики, онаа што прва ќе ја видите ја открива вашата НАЈГОЛЕМА СЛАБОСТ!

Сликата што прво ќе ја видите во оваа неверојатна оптичка илузија ја открива вашата најголема слабост како партнер. Гледачите треба да видат мирно лице во уметничкото дело, личност што бере овошје, мајка и дете, птици што летаат и човечко лице. Оние кои гледаат мирно лице во илузија обично размислуваат два …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕЈЗИНИОТ ПРВ ТАНЦ СЕ ПРЕТВОРИЛ ВО КОШМАР! Имало крв на сите страни, а кога ја подигнала венчаницата на сите им се слошило од призорот!

Првиот танц често е извор на стрес. Сосема е нормално да се плашиме од погрешни чекори, камен на сопнување или едноставно да се плашиме од погледот кој ќе биде насочен кон нас. Сепак, она што и се случило на австралиската невеста во овој посебен момент е далеку над стандардниот сет …

Повеќе »

Видеото на кое 5-годишното момче свири композиција на Моцарт го воодушеви интернетот

МОЦАРТ беше познат по својот музички талент, кој го покажал уште од најраните денови, свирел на чембало на 4-годишна возраст и компонирал свои композиции на петгодишна возраст. Можеби е и соодветно што видеото од 5-годишното чудо од дете на Алберто Картучи Чинголани кој свири композиција од Моцарт станало вирално, а …

Повеќе »