планета

(ФОТО) Научниците воодушевени со пингвинот што го откриле: Неговата боја е неверојатна!

Жолтиот пингвин е фотографиран на островите Јужна Џорџија во Атлантскиот океан, а научниците не можат точно да објаснат зошто има таква боја, а не вообичаената црно-бела боја. Белгискиот фотограф Ив Адамс неодамна ја објави оваа фотографија, направена во декември 2019. година. Тој на својот Инстаграм напиша дека е член на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бебето што спие привлекува се’ повеќе туристи!

Голема скулптура на бебе што спие е поставена во пустината Гуазхоу, северна Кина, во провинцијата Гансу. Скулптурата е долга 15. а висока девет метри. Автор на скулптурата е Донг Шубинг.   View this post on Instagram   A post shared by Artgaleri first account 🙏🎨 (@artinstic) Засега нема информации што …

Повеќе »

(ВИДЕО) Оваа девојка направила нешто НЕВЕРОЈАТНО: Застанала на ролшуи и со ОВОЈ потег сите ги воодушевила!

Не може секој да го стори ова! Секојдневно наоѓаме разни неверојатни работи на социјалните мрежи. Од корисни совети, преку интересни и смешни видеа, бројни предизвици, до работи што би ве натерале да се запрашате „дали е ова реално“. Едно вакво видео привлече големо внимание од корисниците на социјалната мрежа Инстаграм, …

Повеќе »

(Вознемирувачко видео) Дете паднало од 12. спрат на зграда, почнало да лета кон земјата, а потоа се случило чудо!

Двегодишно девојче од Виетнам викендов преживеа пад од 12-ти кат, благодарение на храбриот доставувач кој скокна на покривот од градината на еден бар за да го спаси детето. Драматична сцена се случила во градот Ханој, а соседите го виделе детето како се држи за оградата на терасата, и врескале, повикувајќи …

Повеќе »

Астролог открива на што паѓаат хороскопските знаци: Овенот сака храбри жени, Бикот ќе го освоите со храна а Рибите со романса!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Астролозите откриваат докажани тактики на заведување… Секој знак на Зодијакот има своја тактика на заведување, но и начинот на кој сака да биде освоен. Ви откриваме како да ги …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 01.03.2021: Бикот ќе се препушти на чувствата, Лавот ќе има проблеми со комуникацијата, Скорпијата во сериозен конфликт со партнерот…

Овен Љубов: Ја прифативте пасивната улога во односот со саканата личност, наскоро ќе зажалите за вашите лоши проценки. Работа: Во моментов, успехот и личното задоволство не одат заедно. Треба да се одлучите за практични решенија. Здравје: Ќе ви годи некаква психофизичка релаксација. Бик Љeубов: Понекогаш треба да се исклучи разумот, …

Повеќе »

(ВИДЕО) КОРИСНО – Вовлечете конец во игла „од прва“: Генијален трик кој трајно ќе ве ослободи од мака!Трик што ќе ви помогне лесно да го вовлечете конецот во иглата.

Шиењето датира уште од античко време, и секој од нас сигурно многу пати се борел со вовлекување на конецот во иглата. Пробавте разни начини, но без успех или успех, но по многу обиди. И покрај ваквото античко минато, дури и денес многу луѓе се борат да го вовлечат конецот во …

Повеќе »

Длабоко доживуваат туѓо СТРАДАЊЕ, плачат и поради тажни филмови: Овој знак не мисли со главата туку со СРЦЕТО!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Тие низ животот чекорат со многу емоции и се разликуваат од другите знаци. Тие се создадени да плачат од романтичен филм, трогателна сцена, куче оставено на улица … Тие …

Повеќе »

Рускиот астролог Василиса Володина тврди: ОВИЕ 3.ЗНАЦИ ГИ ЧЕКА ПАРИЧНА ДОБИВКА ВО МАРТ 2021. ГОДИНА!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Се чини дека благосостојба чека дури три знаци на Зодијакот оваа пролет. Проверете за кого станува збор! Рускиот астролог Василиса Володина вели: Можеби мислите дека треба да работите напорно, …

Повеќе »