планета

(ВИДЕО) АВТОМОБИЛИ „летаат“ по патот: Снегот направил хаос во Анкара – возачите потполно немоќни!

Подмрзнатите коловози создале големи проблеми во Анкара, Турција. Едно 13-годишно дете ги снимало автомобилите како се лизгаат по стрмна ледена улица. Возачите биле прилично беспомошни и ја изгубиле контрола над автомобилите, па многумина се судрија на патот. Споредтурските медиуми биле оштетени повеќе од десет автомобили. Фото: Принтскрин/Youtube

Повеќе »

(ФОТО) Ниту овој Кевин нема да го заборави Божик: Ја повлекол рачката на апарат во Лас Вегас и се случило ЧУДО!

Празниците донесуваат чувство на среќа затоа што поминуваме време со своите најблиски Бадник му донел малку поинаква емоција на Кевин, бидејќи освоил 15,5 милиони долари во казино во Лас Вегас. Божиќно чудо за Кевин е тоа што тој освоил 15.491.103 долари обидувајќи си ја среќата на еден од автоматите во …

Повеќе »

За крај на тешката 2020. година морате да го направите ова! Во највеселата ноќ во 23. часот три ритуали донесуваат СРЕЌА и ПАРИ!

Русинка открила три стари ритуали за подобра, посреќна и побогата 2021 година Руската духовна водилка Елена Христафарида открила кои ритуали би било добро да се практикуваат пред полноќ на 31. декември и како да се привлечат пари, среќа и љубов во следната година! 1. Ослободете се од непотребните работи Првото …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пронајдено чоколадо старо 120. години – уште може да се јаде!

Во колекцијата лични работи на австралискиот поет Бенџо Патерсон е откриена кутија со чоколадо старо 120. години. Она што е навистина фасцинантно е што ова чоколадо е сè уште во состојба за јадење. Лимената кутија, во која е пронајдено чоколадото, е дел од следувањето што војниците го добивале за време …

Повеќе »

(ВИДЕО) УБАВ ПРИМЕР – Прекрасен гест на комуналната полиција: Погледнете како им го честитале Божик на граѓаните!

Прашката комунална полиција решила да им го честита Божик на своите граѓани со интересна музичка изведба. Имено, надлежните органи на главниот град на Чешка излегле од автомобилот и свиреле на дувачки инструменти во центарот на главниот град. „Прашката комунална полиција ви посакува убав и мирен Божик“, беше пораката со видеото …

Повеќе »

(ФОТО) ЉУБОВ: Пилот со авионот нацртал СРЦЕ!

После веста дека „Монтенегро ерлајнс“ престанува да постои, од Подгорица пристигнува трогателна порака – специјална трага која пилотот на летот за Белград ја оставил зад себе. Имено, како што е наведено на веб-страницата Flightradar24, пилотот отишол од Подгорица кон Белград на посебна маршрута – во знакот на срце. Кога рано …

Повеќе »

(ФОТО) Корона не го украде Божик: Како Европа слави денес?

Божик годинава ќе биде поинаков. Пандемијата на коронавирусите ги смени плановите и измени и одложи некои традиционални обичаи. Но, сите сме во ова заедно, и пет семејства од пет делови на Европа најдоа начин да го одбележат овој празник и покрај сè. Микеаела и Емил Босон со синовите Лукас и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Слики од руската зима поради што се радуваме што живееме овде

Мајката природа знае да биде сурова и прекрасна, а Кирил Баканов успеа да фати фотографии кои најдобро отсликуваат како изгледа руската зима. Кирил е момче од Русија кое објавува временска прогноза на својот Твитер секој ден. Секоја негова публикација содржи и импресивна илустрација на скоро уметнички зимски сцени. „Јас сум …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Црниот делфин“ е најстрашниот руски затвор сместен во краен Сибир: Таму нема смртни казни но затворениците сакаат да умрат!

Покрај вратата на ќелијата стојат фотографии на затвореници, со сите нивни злосторства за да стражатите не паднат во искушение да им биде жал за некого. „Црн делфин“ е името на затворот кој многумина го сметаат за најстрашен во Русија. Тој е еден од првите и најстари затвори во оваа земја …

Повеќе »