планета

(ВИДЕО) Дали е можно? Снимка од младоженец како шмрка бел прав го запрепасти регионот, еве ја позадината…

Луда и многу необична свадба во Хрватска стана хит на социјалните мрежи во целиот регион кога фотографот на TikTok објавил видео од се што прават младенците. На атрактивно монтираното видео се гледа како младоженецот оди да ја земе невестата, а невестата и младоженецот ги пречекуваат пред нејзината куќа со вода …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Запамтете го неговото име“: Убавицата што го нападна Путин ЈА ПРЕТЧУВСТВУВАЛА СМРТТА, тајно го снимила ова!

Се појави видео од Грета Ведлер, чие тело беше пронајдено во куфер во март… Руска манекенка и деловна придружба чие тело беше пронајдено во куфер во март оваа година, очигледно ја предвидела својата смрт во видеото направено само неколку дена пред нејзиното убиство. Грета Ведлер (23) исчезна во февруари 2021. …

Повеќе »

Седум квалитети кои мудриот човек мора да ги поседува: Немаат врска со возраста и образованието!

Мудроста е поим кој е тешко и неблагодарно прецизно да се дефинира. Конфучие сметал дека мудар човек е оној кој подеднакво мирно добива пофалби и критики. Од друга страна, Хераклит истакнал дека оној кој знае многу не е нужно мудар, додека Леонардо да Винчи сметал дека мудроста е ќерка на …

Повеќе »

(ФОТО) ЖЕНКА ПИТОН НА ФЛОРИДА ВО СТОМАКОТ КРИЕЛА ТАЈНА: Еве што имал рептилот долг 5,5 метри и 100 килограми за последен оброк

Остатоците од последниот оброк се пронајдени во стомакот на бурмански питон, а според пронајдените копита станува збор за елен.Змија од 5,5 метри и речиси сто килограми била фатена во Еверглејдс во декември минатата година, но ја чувале во замрзнувач до април. Тие сега објавија фотографии и детали од најголемиот улов …

Повеќе »

ТАЖНО – „МАМО, МАМО, МЕ ЈАДАТ! Мечка нападнала Русинка, се јавила на мајка си на телефон: Несреќната жена мислела дека станува збор за измама!

Русинката Олга Москаљова (19), психолог приправник, и нејзиниот очув Игор Циганенков, кои биле на одмор во околината на Петропавловск-Камчатски, станале жртви на гладни мечки. Трагедијата се случила во 2011. година, кога Олга и Игор отишле на риболов до потокот Серебриани, кој тече во областа Елизово во регионот Камчатка. Мајката мечка …

Повеќе »

CRUISE CULT – The Art of the motorcycle 2022 во сабота од 12. – 17. во Парк на Франкофонија

Со особена чест Ве поканувам да бидете дел од првата манифестација CRUISE CULT – The Art of the motorcycle 2022, која ќе се оддржи во сабота 25.06.2022 год., во период од 12,00 ч. – 17,00 ч. во Парк на Франкофонија. Идејата на оваа манифестација е да ја популаризираме мотоциклистичката култура, …

Повеќе »

Зошто не сум среќен/на? Овие 8. негативни навики спречуваат позитивните работи да влезат во вашиот живот

Ако ги прашате повеќето луѓе што сакаат најмногу од животот, одговорот би бил да бидат среќни. Доволно едноставна цел, нели? Но, поради некоја причина, среќата е неостварлива за повеќето луѓе. Еве за што станува збор: Никој свесно не избира да биде несреќен, но може да си направите многу проблеми со …

Повеќе »

12 малку познати КАРМИЧКИ ЗАКОНИ кои ќе ви го променат животот

Овој закон на причина и последица не е казна, туку е тука заради учење Што е карма? Карма е санскрит збор за акција. Ова е еквивалентно на Њутновиот закон дека „секоеја акција мора да има реакција“. Кога размислуваме, зборуваме или дејствуваме, покренуваме сила која соодветно ќе реагира. Оваа сила на …

Повеќе »

(ФОТО) Девојка која пораснала во сиромаштија на 19. години станала МИЛИОНЕР: „Ги изненадив родителите со куќа од соништата“

Тинејџерка која пораснала без ништо станала милионерка на 19. години и сега има седум домови, а купила еден за мама и тато Линзи Донован немала многу пари додека растела во Мериленд, каде живеела со родителите Мери и Винсент, но сега има неверојатни 4,66 милиони евра. Таа се преселила во Флорида …

Повеќе »