планета

(ВИДЕО) БРАВО – ЧЕЛИЧНАТА БАБА НИТУ НЕВРЕМЕТО НЕ ЈА СПРЕЧИЛО ДА ДОЈДЕ ДО ВАКЦИНА: По длабок снег пешачале 10. километри но тоа не е најлошото што и се случило!

Да одите 10. километри низ скоро метар снег за да стигнете до местото за вакцинација не било ништо, во споредба со она низ што поминала 90-годишната Френ Голдман. „Се јавував за да закажам вакцинација насекаде, секое утро, секое попладне и често бев онлајн ноќе“, рекла Голдман. Секое утро се јавувала …

Повеќе »

ВРЕДИ ДА СЕ ПРОЧИТА: Моќна лекција која татко пред смртта му ја дал на својот син

Често ни се случува од раскажувања на нашите родители или баби и дедовци да научиме нешто повеќе за животот и вистинските вредности. Денес ви донесуваме приказна за моќна лекција која еден татко пред својата смрт му ја дал на својот син… Таткото му кажал на својот син пред неговата смрт: …

Повеќе »

(ФОТО) Размазена богаташка го ЗГРОЗИЛА светот: Во лов убила жирафа па позирала со нејзиното срце во рацете!

Жената додала дека убива од 5-годишна возраст и дека тоа ќе го прави сè до нејзината смрт Холанѓанката Мерелизе ван дер Мерве се пофалила со „најубавиот подарок“ од сопругот за Денот на вљубените. Мерелизе и нејзиниот сопруг отишле на лов во Јужна Африка, концентрирани на жирафите – пред сите други …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жена со грепка му рекла на сопругот дека е бремена: Погледнете ја неговата реакција!

ХЕЈЛИ Баез и нејзиниот сопруг Рик ја имаат двегодишната ќерка Хазел, а таа неодамна открила дека е повторно бремена. Оваа вест решила да му ја соопшти на својот сопруг на креативен начин и снимала сè пред камера и го објавила на ЈуТјуб. Со позитивен тест за бременост, таа се скрила …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојче ја пеело „Само војна да нема“, збогување со Ѓорѓе Балашевиќ, и го расплакала регионот

Симболично збогување од легендарниот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ подготви девојче која во придружба на нејзиниот татко ја испеала песната „Само војна да нема“ во близина на Споменикот на убиените деца на опседнато Сараево. Харис Абдагиќ, кантавтор од БиХ и неговата ќерка Кира веќе подолго време објавуваат снимки на кои девојчето изведува …

Повеќе »

Каков парадокс: Загрепски бездомник е осуден на осум месеци затвор бидејќи украл „Вегета“!

Загрепскиот бездомник Н. Л. ќе помине осум месеци зад решетки за кражба на „Вегета“ и сувомесни производи од продавницата. Одлуката ја донел окружниот суд во Бјеловар откако обвинетиот ја обжали првостепената пресуда на општинскиот суд во Загреб. Исто така, му било забрането да се приближува до продавниците на „ШПАР“ во …

Повеќе »

(ФОТО) На атрактивната Британка патниците и велат дека е преубава за да вози автобус!

Веќе три години вози автобус… Дваесет и четиригодишната Џоди Леи Фокс е возач на автобус во Велика Британија, која благодарение на стереотипното занимање стана хит на социјалните мрежи. Џоди со ова почнала да се бави пред три години и вели дека патниците редовно и кажуваат дека е „преубава за таа …

Повеќе »

(ФОТО) Се вдомуваат Златен, Були, Брана, Каја, Маја, Пика, Мауриша, Таби, Црни, Цаци, Чили, Дунај, Цар, Златко, Лулчек…

Нови крзнени преслатки миленици очекуваат да бидат вдомени и да израдуваат нечие семејство во овие студени зимски денови. Секое од нив плени со својот единствен карактер, исклучително мили, темпераментни, лојални, даваат безусловна љубов, пријателство и незаборавна забава. Да ја поддржиме заедно кампањата „Вдоми куче, вдоми љубов“, да покажеме хуманост и …

Повеќе »

(ВИДЕО) БРАВО – ТЕКСАШАНЕЦ СО ГОЛЕМО СРЦЕ: Не можел да гледа како илјадници се смрзнуваат – еве што направил од своите продавници за мебел!

По смртоносното невреме што го погоди Тексас, продавницата за мебел во Хјустон, на Џон Мекингвал, беше полна – но не и од клиенти. Мекингвал ги отвори вратите на своите продавници за мебел за оние на кои им е потребно сместување. Затоа, кога снежната бура ги оставила на студ Тексашаните без …

Повеќе »