љубов и секс

Изолацијата донесува многу „проблеми“ меѓу брачните другари: Психолог тврди дека правилото од 5. минути може да ви ја спаси врската

“Искористете го овој период да испробате некои нови работи. Ова сега може да биде шанса за да сфатите како се чувствува вашиот партнер. Меѓутоа треба да знаете дека понекогаш и тишината е во ред и дека можете и без зборови да уживате во друштво на партнерот” Ако веќе неколку недели …

Повеќе »

Постар пар станал познат за време на пандемијата – Љубов во време на корона: Секој ден се состануваат на затворена граница

Во некои земји, потписници на Шенгенскиот договор, ова е прв пат во последните 25 години „повторно да се појават границите меѓу државите“ Инга Расмусен (85) е од Данска, а Карстен Тухсен (89) е од Германија Една постара двојка стана позната за време на пандемијата на коронавирус, откако најде начин да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Венчавки во време на корона: Овие парови не дозволиле пандемијата да им ги расипе плановите

Пандемијата на коронавирус ги расипа плановите за венчавки на многу парови, но некои одбија да го дозволат тоа, пренесува Glamour. Иако тие морале да се прилагодат на новата ситуација и да бидат многу креативни, свадбите на овие парови се магични како оние на кои сме навикнати, ако не и повеќе …

Повеќе »

(ФОТО) За да го усреќи сопругот, на умирање, ослабнала 63. килограми

Лекарите на Рики Карингтон (29) му дале 15. месеци живот, откако на мозокот му откриле тумор кој не се лекува. Неговата сопруга Тејлор одлучила поради него да ослабне  Тејлор Марфи (24) од Сиетл, САД имала 127. килограми кога на нејзиниот сопруг Рики Карингтон (29) му бил откриен тумор на мозокот кој не …

Повеќе »

(ФОТО) ЉУБОВ ПОСИЛНА ОД СЕМЕЈСТВАТА, РАСАТА И ЗАГУБИТЕ: Заедно се 70. години!

Мери и Џејкобс се вљубиле во 40. ттите години на минатиот век, во време кога меѓурасните предрасуди биле многу силни. Таткото с еоткажал од неа, тешко стекнувале пријатели, но останале еден покрај друг. Денес, апликации им овозможуваат на луѓето да се запознаат брзо за една ноќ, по што можеби никогаш …

Повеќе »

(ФОТО) 41. година ја чувала невиноста: Еден месец по венчавката открила дека е бремена!

Жената која чекала до 41. година да ја изгуби невиноста со вистинскиот маж, открила дека со сопругот го очекува своето прво дете. Аманда МекКрејк во 2014. година во телевизиското шоу на Кејти Курик признала дека го чека вистинскиот човек. Во летото 2018. година, таа се запознала со тапанарот Дејв, со …

Повеќе »

(ФОТО) ПРЕКРАСНА ЉУБОВНА ПРИКАЗНА – Се вљубиле во основно училиште, но патиштата им се разминале: 33. години подоцна судбината вмешала прсти!

Кога ја виде после толку години, Дарен почнал да се тресе… Дарен Артур (45) и Кели Чиверс (45) од Милтон Кејнс се вљубиле во основно училиште, но подоцна нивните животи ги одвоиле, сè до една судбоносна средба. Имено, тие оделе во ист клас кога, како десетгодишни деца, чувствувале симпатија еден …

Повеќе »

(ФОТО) Науката потврдила: На жените најпривлечни им се мажите кои ги уриваат стереотипите

Доколку сакате да го направите вашиот партнер попривлечен, купете ракавици и средства за дезинфекција како подарок изненадување. Научниците откриле дека жените повеќе ги привлекуваат мажите кои ги кршат стереотипите и се активно вклучени во домашните дработи, пренесува Bright Side. Според резултатите од анализата на психолозите Скот Колтран и Микел Адамс …

Повеќе »

(ФОТО) ЗА ВАКВО ЗАПРОСУВАЊЕ НЕ СТЕ СЛУШНАЛЕ: Клекнал пред саканата во виртуелна стварност – на нејзиното омилено место!

Бизнисменот од Мелбурн, Алекс Лацковиќ, одлучил виртуелно да ја запроси својата девојка Кели Лин Норман. Со помош на програмер, тој ја создал куќата во која неговата девојка живеела како дете. Таму клекнал пред неа и го поставил прашањето…Тој ја прекинал воената игра и клекна пред сите свои пријатели. Бизнисменот Алекс …

Повеќе »