љубов и секс

(ФОТО) На Бред Пит му бил потребен развод за да ја разбере љубовта:„Откако ја изгубив жената што ја сакав, сфатив…“

„Очигледно не сум експерт за врски. Инаку би направил сè на многу поинаков начин … Откако ја изгубив жената што ја сакав, сфатив колку грешки направив и затоа сакам да им дадам на другите мажи неколку совети кои можат да им помогнат да не ја изгубат љубовта кон животот“, споделил …

Повеќе »

(ФОТО) Трудница го спасила сопругот кого го нападнала ајкула

Неверојатната приказна за херојството на една жена го одзема здивот – бремена жена храбро скокна во вода за да го одбрани сопругот од ајкула. Кога огромна ајкула го нападнала нејзиниот сопруг, бремената Марго Војвс Еди (29) не се двоумела – скокнала во водата. Морско чудовиште го гризнало нејзиниот сопруг Ендру …

Повеќе »

(ФОТО) ОД ШОК НЕ МОЖЕЛА ДА СТОИ: Ја пронашла љубовта до детството и сфатила КОЈ е всушност нејзиниот сопруг!

Филмска љубовна приказна за млад пар од Велика Британија, кој немал идеја дека се познаваат уште од детството. Хајди Алис Паркер и Ед Савит се запознале на колеџ кога Ед се преселил во куќата во која претходно живеела Хајди. Уште во 2011 година ја контактирал на Фејсбук за да му …

Повеќе »

(ФОТО) Славната Саманта ја пронашла љубовта на 64. година со 14. години помлад колега!

Актерката Ким Катрал (64) , позната по улогата на Саманта Џонс во култната серија „Сексот и градот“, има три брака зад себе, но се чини дека конечно, на 64 години, го најде „вистинскиот“. Таа за списанието „People“ признала дека вредело да се чека кога станува збор за љубовта и дека …

Повеќе »

(ФОТО) ЉУБОВ – „Папучар“ или искрена љубов? Мажот СТОЕЛ 6. часа во авион ПОКРАЈ СОПРУГАТА – патниците во шок фотографирале!

Еден маж во авионот стоел цел лет, за да може неговата сопруга убаво да се намести и мирно да спие. Изненадените патници во авионот, решиле да го забележат овој неверојатен момент, бидејќи едноставно биле шокирани од потегот на овој човек. И додека некои се прашуваа дали тоа е само потег …

Повеќе »

ИСПОВЕД – „ДАЛИ Е МОЖНО ОВА ДА МИ СЕ СЛУЧИ ВО 21 ВЕК?“: Невестата ја откажала СВАДБАТА, се’ поради СКАНДАЛОЗНИТЕ БАРАЊА на неговите родители!

Невестата донела тешка одлука и ја откажала венчавката откако нејзиниот татко го открил барањето што семејството на нејзиниот партнер го поставило зад нејзин грб. Таткото рекол дека неговата ќерка неодамна се верила и дека отсекогаш го сакала нејзиниот вереник, кого до неодамна го сметала за љубезен и скромен. Меѓутоа, кога …

Повеќе »

(ВИДЕО) Љубовта е, љубовта е…ЉУБОВ: 93. годишна жена лежела на смртна постела а нејзиниот сопруг го расплакал цел свет!

Поранешните бракови и врски беа многу посериозни отколку денес. Сопружниците си подарувале повеќе љубов и се бореле бракот да успее. Интересно е да се видат парови кои останале рамо до рамо после многу години. Оваа брачна двојка е вистински пример за тоа како сопружниците се сакаат и почитуваат и како …

Повеќе »

(ФОТО) Врзување, гризење, бичување: Бизарни секс фетиши на познатите – за кои отворено зборуваат!

Сексуалната револуција во забавната индустрија одамна помина. Денес, големите холивудски sвезди не ги кријат своите најинтимни и најбизарни фетиши, туку отворено зборуваат за нив и ги користат за пополнување на новинарските колумни. Пејачот Рики Мартин изјавил дека сака да уринира над неговиот сопруг, Лејди Гага обожава кога ќе ја „грицкаат“, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Најтажна венчавка: Трогателните завети биле искажани во солзи, за жал, невестата наскоро ќе умре

Лекарите на Ешли Симрај (23) и рекле дека грутката што ја има на ногата е безопасна уште во 2018. година, но една година подоцна се разболела од агресивен карцином. Минатиот месец и било кажано дека и преостануваат уште само неколку недели живот. И покрај ужасната дијагноза, таа на емотивна церемонија …

Повеќе »