љубов и секс

(ФОТО) МИЛИЈАРДЕР (67) Е УБЕДЕН ДЕКА НЕГОВАТА СОПРУГА (30) НЕ Е „СПОНЗОРУША“: „Од мене нема да има корист“!Можеби го сака!?

Австралиецот Стив Зилински (67) е пензиониран инвеститор и милијардер кој заработил милиони во секој деловен потфат, но најмногу се прославил со низа ресторани каде богатите гости јадат од голи женски тела. Пред осум години, тој случајно, на кафе, се запознал со Емили Чарман, која во тоа време имала само 22 …

Повеќе »

Ова се најголемите причини поради кои луѓето ги мамат своите партнери/ки!

Студијата од 2017. година објавена во „The Journal of Sex Research“ вклучила 495 луѓе кои ја изневерувале личноста со која се во врска а кои одговориле на едноставното прашање: „Зошто го измамивте партнерот/ката?“, пренесува страницата Healthline. Биле интервјуирани 259. жени, 213. мажи, како и 29. лица кои не го навеле …

Повеќе »

(ФОТО) ПОТРЕСНА СУДБИНА – ПОСЛЕ МЕДЕНИОТ МЕСЕЦ СОПРУГОТ И СЕ ПРЕТВОРИЛ ВО „ЗОМБИ“: Несреќата и болеста веднаш ги стасале, станале бездомници!

Веднаш по нивниот меден месец, животот на Џулија Кастин Кордеиро и Сандро Габриел да Силва Кордеиро се свртел наопаку. Џулија забележала дека во текот на ноќта срцето на Габриел чука неконтролирано брзо и кога го прашале за тоа тој и рекол дека тоа не е ништо, но по само три …

Повеќе »

Постарите луѓе кои почесто водат љубов се многу посреќни и поздрави

Постарите лица може да имаат ментални и физички здравствени проблеми ако не ја одржуваат сексуалната активност. Мажите кои пријавиле пад на сексуалната желба се изложени на поголем ризик од развој на рак Заблуда е дека постарите луѓе губат интерес за секс. Според новите истражувања, 85. проценти од мажите на возраст …

Повеќе »

Машкоста не е прашање на изгледот: Овие 5. работи вистинскиот маж никогаш не ги прави

Машкоста е прашање на карактер. Ова се 5. типични гестови или особини кои покажуваат дека алфата всушност не е алфа како и да изгледа: 1. Неодлучност, префрлување на вината на други, склоност кон паника во стресни или непредвидени ситуации: Се’ спротивно од силна волја и сигурноста на мажот кој наоѓа …

Повеќе »

(ФОТО) ТАЖНА СУДБИНА – ОСТАНАЛ ВДОВЕЦ ДВА МЕСЕЦИ ПОСЛЕ ВЕНЧАВКАТА: Жената мислела дека има грип, а всушност се случувало нешто страшно!

Саима Херц едно студено утро,се разбудила чувствувајќи треска и главоболка. Тогаш 30-годишната жена била убедена дека има грип. На пат од работа, отишла на лекар и му рекла дека изгледа дека го собрала вирусот. Тој и рекол да земе парацетамол, па се одморала цел викенд пиејќи чај од лимон додека …

Повеќе »

Поради овие работи секој маж „ќе полуди“ по вас!

Доколку сакате да го возбудите партнерот, не морате неопходно да вложувате во долна облека од тантела и  халтери. Момците честопати ги возбудуваат и целосно асексуалните работи, дознава Cosmopolitan, кој открил за што станува збор. Разбушавена коса Иако мислите дека ќе ги исоборите од нозе со скапа фризура од фризерски салон, …

Повеќе »

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТЕН ПРЕСВРТ – ЕМА НА ТИНДЕР ЗАПОЗНАЛА МАЖ КОЈ ИМАЛ СВРШЕНИЦА: После некое време се случило чудо за кое ниту не сонувала!

Една мајка две години на Тиндер го барала вистинскиот, и доживеала толку многу што можела да напише книга а цела една глава можела да посвети на човекот кој имал свршеница. Ема Луис Сандерс од Рајнхајм, сега среќно зафатена, вели дека запознала еден куп мажи кои поради некоја причина биле милји …

Повеќе »

НЕСЕКОЈДНЕВЕН СЛУЧАЈ ВО МИНЕСОТА: Сопружници умреле, еден по друг, во рок од 33. часа

После 68. години љубов, еден брачен пар од Минесота, Роберт и Корин Џонсон, починале еден по друг. На 84-годишна возраст, Корин починала прво, а Роберт, 33 часа подоцна. Членовите на нивното семејство сметаат дека ова не е случајно и дека станува збор за многу редок и необичен случај. “Мислев дека …

Повеќе »