љубов и секс

(ФОТО) СЕ ПЛАШЕЛ ОД РЕАКЦИЈА – Маж споделил „годишна рецензија“ за сопругата: Ја оценувал и нејзината активност во креветот!

Тој го искористи извештајот, на шега, за да ги посочи нејзините вештини за решавање конфликти и неподготвеноста да прифати критики, означувајќи ги како „кои имаат потреба од подобрување“ Мажот го сподели „годишниот преглед“ на неговата сопруга во кој ги оценил нејзините достигнувања како домаќинка. Тој во извештајот вклучил сè, од …

Повеќе »

Ја претставуваме Golden Men Club – Прва организација во Македонија која се занимава со машко – женски односи, комуникација и личен развој

Денеска ќе ве запознаеме со организацијата Golden Men Club. Организација која ја создаде првата програма во Македонија која се занимава со машко-женски односи,  комуникациски вештини и личен развој. Позади оваа организација стојат основачите Марјан и Мартин кои што во име на Тимот на Голден Мен Клуб ќе не запознаат малку повеќе …

Повеќе »

Зошто луѓето ги оставаат партнерите кои ги сакаат?

Најтежок дел од секој љубовен однос е раскинувањето, дури ако и сами сте го иницирале Љубовта е се, само не едноставна. Но, најтежок дел од секој љубовен однос секако е прекинувањето, дури ако и самите сте го иницирале. Кога говориме за него, често прво помислуваме на неверство, голема кавга или …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кристина Аманпур снимила серија за сексот ширум светот – и тоа одлична!

Како точно долгогодишна новинарка на Си-Ен-Ен, која целата своја кариера ја посвети на воените зони дишла на идеја да сними серија за љубовта и сексот ширум светот? И тоа одлична серија! Ако ја пропуштивте документарната серија „Секс и љубов низ целиот свет“ на Нетфликс, не заборавајте да ја погледнете, сите …

Повеќе »

Формулата „среќни до крајот на животот“ се сведува на осум ставки

Последниве години се’ повеќе се зборува дека моногамијата не е природна. Една девојка на веб-страницата Elephant journal објаснила зошто моногамијата и е важна и како да се постигне. „Целосно го почитувам изборот на луѓето да имаат односи без ограничувања на типична, традиционална моногамија. И многу ги ценам оние кои избираат …

Повеќе »

Италијанец, после кавга со сопругата, пешачел 400. километри

Доста чудна вест ни пристигнува од Италија – полицијата таму пресретнала маж кој одел 400 километри за да си ја расчисти главата по расправијата со неговата сопруга. Мажот бил запрен од полицијата рано во понеделникот во близина на Фано во централна Италија. Тој бил уморен и му било ладно, изјавил …

Повеќе »

(ФОТО) Поради дечко од „Тиндер“ дала отказ за да се пресели во Шкотска: Пред летот доживеала горко искуство кое го „свртела“ во најпозитивно…!

Една 27-годишна жена од Австралија, која планирала да се пресели во Шкотска поради маж кој го запознала на Тиндер, била оставена откако си дала отказ и се одјавила од станот. Стефани Гортон била подготвена да се пресели на другиот крај на светот, за да мажот ја остави две недели пред …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вирален пар од ТикТок шокирал:„Ние сме полубрат и полусестра!“

Двојката која стои зад популарниот профил на ТикТок со повеќе од 600.000 следбеници шокираше многу нивни обожаватели признавајќи дека се полубрат и полусестра. Дијана Камила Авила и Џорди Вена станаа вирални со бројни снимки и имаат повеќе од 9. милиони лајкови на „ТикТок“. Двојката првично започна да објавува снимки какви …

Повеќе »

(ФОТО) Забранет остров на оргии: „Секој знаеше што се случува таму“

Смарагдно зелена вода, густи шуми и стрмни карпи се единствените работи што на прв поглед го кријат островот Заноне во Италија. Сепак, ова навидум напуштено парче земја среде море, всушност крие мрачни тајни – оргии и криминал што го запрепастиле светот. „Ја гледате ли таа бела колонијална вила горе? Таму, …

Повеќе »