љубов и секс

Двојниот живот на славниот фудбалер: „Дознав дека сопругот ме изневерува и дека со неа има друго семејство“

Фудбалерот Патрис Евра со години водел двоен живот и ја изневерувал својата сопруга Сандра, а имал и две деца со својата љубовница. Поранешната сопруга на успешниот француски фудбалер Патрис Евра, 39-годишната Сандра, пред медиумите открила детали за неговиот таен љубовен живот што го водел зад грб кога биле во брак, …

Повеќе »

(ФОТО) Секогаш на услуга: Има 150. деца а спермата „ја донира“ по природен пат!

JOE Donor неодамна тропна на врата од куќа во западен Лондон и однапред знаел што ќе се случи. Вратата му ја отворил лезбејски пар кој дотогаш не го познавал, а единствена желба им била да имаат заедничко дете. Џо го пронашле на Фејсбук каде ги рекламира своите услуги за донирање …

Повеќе »

(ФОТО) „И ја удирал главата од радијатор“: Манекенката споделила ФОТОГРАФИИ после бруталниот ќотек!

Оваа храбра жена решила да сподели слики од отеченото лице по ќотекот што го добила од нејзиното момче Нејзините слики се споделени повеќе од 1.000 пати додека ги објавувала со видео на Твритер, на кое со љубов го гледа својот бивш партнер. Манекенката Антонија Рохус доживеала насилство, и решила да …

Повеќе »

Сега е и официјално: Навистина можете да бидете болни од љубов!

Вљубувањето е причина на генетски промени во женските тела, открило новото истражување. Врската помеѓу заљубување и чувства, како на пример опсесивно размислување, ги навеле стручњаците да се посомневаат дека би можеле да постојат промени во физиологијата на луѓето. Меѓутоа, имало малку истражувања за тоа како љубовта влијае на гените. Во обидот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Иван и се осветил на девојката за измамата и се’ СНИМИЛ, а потоа следел нејзиниот СУРОВ ОДГОВОР!

Еден измамен млад човек решил да и се одмазди на својата девојка Млад човек по име Иван Сервантес од американската држава Арканзас, снимил видео што станало вистинска сензација на Интернет и собрало скоро 3,5 милиони прегледи. Откако дознал дека девојката го изневерила, тој пронашол начин да и се одмазди. Тој …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бивша ескорт девојка открила три причини поради кои мажите измамуваат

Саманта рекла дека некои мажи решаваат да бардаат придружба на дами и проститутки наместо да најдат љубовнички затоа што им е полесно Саманта Х работела во елитната индустрија за придружба шест години и тврди дека добро ги запознала мажите и нивното размислување за сексот, како и причините зошто ги изневеруваат …

Повеќе »

Постојат 5. видови парови, од кои само три се среќни: На кој вид вие му припаѓате!

Секоја врска е специфична за себе и вклучува различна рамнотежа помеѓу среќата и незадоволството. Сепак, постојат некои знаци кои во секоја од нив откриваат дека нешто не функционира. Експертите од институтот „Готман“, институција која проучува љубовни врски веќе 40. години, открија дека постојат пет типа парови: – оние со партнери …

Повеќе »

(ФОТО) ЉУБОВ – СИТЕ МЕ ПРАШУВААТ ДАЛИ МИ Е ДЕДО: Децата на Сем (49) се постари од Хана )20) но тие ЛУДО СЕ САКААТ и покрај големите внуци!

Хана Енис (20) од Илиноис е свршена за Сем Прует (49). Тој ја верил во септември 2019. година, на работното место каде што се сретнале. „Кога го видов за прв пат, заклучив дека тој е тврдоглав старец. Сигурно не ни помислував дека некогаш би можела да имам нешто со него. …

Повеќе »

Зошто луѓето ги оставаат партнерите кои ги сакаат?

Најтежок дел од секој љубовен однос е раскинувањето, дури ако и сами сте го иницирале Љубовта е се, само не едноставна. Но, најтежок дел од секој љубовен однос секако е прекинувањето, дури ако и самите сте го иницирале. Кога говориме за него, често прво помислуваме на неверство, голема кавга или …

Повеќе »