уредување на домот

САЕМОТ НА МЕБЕЛ Е ПРВ ОД ТРИТЕ ПРОЛЕТНИ САЕМИ ШТО ЌЕ СЕ ОДРЖАТ ВО КОМПЛЕКСОТ БОРИС ТРАЈКОВСКИ

“САЕМОТ НА МЕБЕЛ”, ќе се одржи од 29. март до 2. април во комплексот Борис Трајковски. Саемот ќе го користи целокупниот внатрешен затворен капацитет, како и монтажни објекти кои ги задоволуваат критериумите на саемско претставување. Просторот ќе биде соодветно адаптиран по највисоки стандарди. Саемското претставување ќе трае 5 дена, на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во САД пронајдена напуштена луксузна вила во САД. Никој не живее во неа повеќе од 15 години

АМЕРИКАНЦ кој има канал на YouTube наречен BigBankz истражува напуштени куќи. Тој неодамна посетил замок кој неверојатно личи на Белата куќа. За да ја истражи оваа палата и да сними што пронашол внатре, Јутјуберот морал да добие специјална дозвола бидејќи е приватна сопственост и означена со знаци за забрана за …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СПЕКТАКУЛАРНА КРЕАЦИЈА – Во Шпанија се гради импресивна архитектонска градба, луксузна вила од пет милиони долари

Во Шпанија се гради спектакуларна архитектонска креација, односно луксузна вила, која ќе биде завршена во 2024 година. View this post on Instagram A post shared by Fran Silvestre Arquitectos (@fransilvestrearquitectos) Најновиот волшебен архитектонски концепт доаѓа од Fran Silvestre Arquitectos. Вилата е дизајнирана како континуирано движење, овој дизајн ја става трикатната …

Повеќе »

(ВИДЕО) СИГУРНО НЕ СТЕ ВИДЕЛЕ ВАКА ВАЛКАНА КУЌА: Погледнете како вистинските ПРОФЕСИОНАЛИ ЗА ЧИСТАЊА го средуваат најнеуредниот дом

Погледнете како вистинските работници за чистење се справија со тврдоглавата нечистотија во куќата што се наталожила со годиниЧистењето на куќата е заморно и напорно за повеќето луѓе, но особено за постарите лица. Така било и со овој човек кој со години живеел сам, додека во неговите соби, кујна и бања …

Повеќе »

ПРВ САЕМ НА СПИЕЊЕ ВО ИСТ ГЕЈТ МОЛ ВО СКОПЈЕ

Добриот сон е важен за здравјето на луѓето, а тоа зависи од удобноста на креветот, цврстината на душеците, ергономијата на перниците. Од таа причина Ист Гејт Мол заедно со своите првокласни брендови и реномирани брендови од сегментот за уредување на домот, JYSK Neptun, Comodita Home,Ozdilek, Dormeo Home, New Age, Enci …

Повеќе »

Дали знаете дека пеглањето ТРОШИ МНОГУ СТРУЈА? Пробајте го овој ТРИК и заштедете!

Во споредба со полнење на мобилен телефон, правење кафе во електричен бокал или користење на машинка за бричење, пеглањето троши многу електрична енергија, повеќе отколку што мислите. Размислете за фактот дека ви треба еден киловат-час електрична енергија за да направите 70 шолји филтер кафе или да ја користите вашата машинка …

Повеќе »

Еве зошто треба да чувате ТЕГЛА СО ОРИЗ во вашиот орман: Корисен трик

Ефтин трик кој мора да го знаете Доколку сакате вашите плакари и соби секогаш да мирисаат пријатно, се што ви треба е стаклена тегла, ориз и неколку капки есенцијално масло. Оризот совршено ги впива мирисите на есенцијалното масло, така што ќе го задржи мирисот на вашата гардероба неколку месеци. Тоа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) КУПИЛ СТАРА КАМЕНА КУЌА ВО КОЈА НИКОЈ НЕ ЖИВЕЕЛ 50 ГОДИНИ: А тоа што го направил од неа е чиста ФАНТАЗИЈА!

Како изгледа кога некој ќе преобрази стара камена куќа во дом од бајка, погледнете во ова прекрасно видео кое воодушеви многумина…Веќе пишувавме за тоа како еден човек си ја приспособил старата куќа на својот дедо, а денес ви пренесуваме приказна за реновирањето на куќата која со децении служела како депонија …

Повеќе »

(ВИДЕО) Здиплено во минијатурно: Погледнете како можете да ја спакувате зимската јакна за да зазема малку простор 

Ако ви недостасува простор, еве што можете да направите… Кога зборуваме за редење и складирање на работите, зимската облека, особено зимските јакни, се посебен предизвик. Заради нивната големина и дебелина зафаќаат многу простор, а ако имаме неколку парчиња често немаме место за сите. Ако сакате да ги ставите на страна …

Повеќе »