уредување на домот

Идеи за уредување на вашата тераса

Не дозволувајте вашата тераса да биде склад за непотребните работи од вашиот дом! Создадете катче во кое ќе можете да најдете мир во било кое време од денот.Подготвивме неколку убави и имагинативнисовети за тоа како едноставнода ја организирате вашата тераса. Покрај тоа што ќе изгледа убаво, на неа ќе можете …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Фотографиите од тесната куќа станале вирални, сигурно ќе се изненадите како изгледа внатре!

Дом од предградието на Чикаго стана локално познат како Pie House (Пита Хаус) заради сличноста со парче пита, а фотографиите и снимките од куќата станаа вирални и на социјалните медиуми. Изградена во 2003. година во Деерфилд, Илиноис, невообичаено тесната куќа станала своевидна локална туристичка атракција пред која луѓето редовно застануваат. …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) НОВ ДОМ – Во овој луксуз од 14,6 милиони долари живеат Меган и Хари: Базени, детско игралиште, камин,лозја во Санта Барбара

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл се преселиле во нова куќа во Санта Барбара, скап крајбрежен град во близина на Лос Ангелес, Калифорнија, јавуваат американските медиуми. За оваа луксузна вила со имот издвоиле 14,65 милиони долари. Војводата и војвотката од Сасекс, кои официјално престанаа да бидат активни членови на …

Повеќе »

(ФОТО) ПАРИТЕ НЕ СЕ СЕМОЌНИ – Џиџи Хадид се пофалила како го уредила станот:„Богатите немаат вкус!“

Манекенката Џиџи Хадид на социјалната мрежа Инстаграм се пофалила како го уредила ентериерот на својот нов дом, а на многумина не му се допаднал стилот што го избрала. Таа изјавила дека веќе една година ја уредува внатрешноста на луксузниот дом во Њујорк. Поради необичните детали, во кои спаѓа и чинијата …

Повеќе »

(ВИДЕО) ФЕНОМЕНАЛНИ ТРИКОВИ ЗА УРЕДУВАЊЕ СТАН – Неверојатно што се може да собере во 30. квадрати: Со овие едноставни цаки секој стан ќе изгледа поголем!

Кога сè убаво ќе се стокми, сè што е потребно за живот може да се вклопи во стан од 35. метри квадратни Со овие едночасовн цаки, просторот ќе изгледа попростран. Мајк паметно го искористел секој агол во својот стан и направил целосно функционален простор од само 35. квадратни метри. Основната …

Повеќе »

(ВИДЕО) Куќата на дедо му ја преуредил од темел до покрив: Се’ е ново но со душа!

Не сите куќи треба да бидат трикатници, изработени од камен и стакло… Овој човек направил неверојатна работа: ја реновирал куќата на неговиот стар дедо од основа до кров, но во исто време ги зачувал оригиналниот изглед и античкиот мебел во неа. Тој ја спасил нејзината душа! За реновирањето користел дрво …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ГЕНИЈАЛНО РЕШЕНИЕ ЗА МАЛИ ПРОСТОРИ – Се што е потребно за живот собрало во 25. квадрати: Од камп приколка направила вистински рај за уживање и одмор!

Во оваа куќа, секој агол е максимално искористен… Оваа неверојатна куќа на тркала, која има сè што ви треба, е направена во комбинација на различни архитектонски решенија и мешавина од разни дизајни. Како резултат на долгогодишно искуство и голем сон, е создадена оваа феноменална куќа, која со својот изглед ги …

Повеќе »

(Рецепт) БЕЗ ОТРОВИ: Супер средство кое одбива муви, комарци, оси и пајаци: Повеќе нема да приоѓаат на вашата куќа!

Ќе ви треба една стаклена тегла со широк отвор а другите состојки ќе ги изберете според вашите потреби… Со мало покачување на температурата, почнуваме да уживаме во природата, но со потоплото време,во сечиј дом и градина доаѓаат и несаканите гости – инсекти…. Комарците, мувите, стршлени, оси, пајаци и разни одвратни …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОД ТЕМЕЛ ДО КРОВ: Ова е совршен проект за градење куќа од цврст материјал: Се’ собрало во 70. квадрати!

Ако планирате изградба на куќа, но немате проект – можеби ова ќе ви даде идеја за тоа што да направите… Оние што ја изградиле својата куќа од основа до покрив, знаат колку е тешко да се искористи секој милиметар простор, совршено да се вклопат во просториите, скалите и бањата. Површина …

Повеќе »